hasta yapraklara yorum

ELON KUSH

Kıdemli Üye
(üst yapraklarda var bu ilk defa görüyorum)
magnezyum eksikliği galiba bu
bunlar cinsiyet pistilleri kahverengi oldular galiba sıcaktan. önemli bir hastalık mı?
bu yaprak ucuda çoğu yaprakta var sebebi nedir?

mami10_

Doktor
En alt sarı yapraklar azot eksikliği çiçeklenme döneminde normal.
Yaprak uçları hafifi stres ve ya ısı sorunu
Gübre takvimin ne? Ph a dikkat ediyormusun?

ELON KUSH

Kıdemli Üye
knk 5 sulama önce flush attım an gübre takviminin yarısını verdim çiçeğe girene kadar. pha bakıyorum hep 6.8le 5.9 altına inmedi hiç

ELON KUSH

Kıdemli Üye
yaprak uçları ısı yüzünden öyle oluyor mu knk ben sadece kıvrılıyor diye biliyorum kabin sıcaklığı 30lara kadar dayanıyor

mami10_

Doktor
knk 5 sulama önce flush attım an gübre takviminin yarısını verdim çiçeğe girene kadar. pha bakıyorum hep 6.8le 5.9 altına inmedi hiç

yaprak uçları ısı yüzünden öyle oluyor mu knk ben sadece kıvrılıyor diye biliyorum kabin sıcaklığı 30lara kadar dayanıyor
En üst fotdaki bitkide magnezyum eksikliği var toprak biobiz mi?
Hafif strete yaprak uçları öyle oluyor
Önemli bir sorun yok benim gördüğüm kadar bakalım üstadlsr ne diyecek
Flush neden atdın

ELON KUSH

Kıdemli Üye
knk yaprak uçları uzun süredir öyle flush atmadan öncede öyleydi. flush atarım düzelir dedim hala düzelmedi yeni çıkan yaprakların uçlarıda o şekil

OttoMan347

√SEFİR√
Bitkinde bakır eksikliği de var magnezyum eksikliği de. Toprağın ph ölçtün mü? Fazla sıcak veya düşük nem olursa da başlar, bitki su altında kalırsa da başlar. Düşük asidik toprakta daha kolay alınır. Koyu renk morumsu yapraklar ve uçları sarı olursa bakır eksik demektir. Magnezyum da tıpkı azot gibi gaz element olduğu için bitki içerisinde taşınabilir. Azot eksik olsaydı üst taze yapraklar soluk renk olurdu alt yapraklar uçlardan sararma ya başlar içe doğru ilerleyip tamamen sararınca kendiliğinden dökülür. Senin yapraklar gayet koyu renk ve alt yapraklar damar aralarından sararma ya başlamış kesinlikle magnezyum eksikliği. 6 ph su ile yarı flush atıp yarı dozda besin tam doz magnezyum uygulamak hızlı çözüm olur iki soruna da

OttoMan347

√SEFİR√
Magnezyum toprağa kalsiyum karıştığında oluşabilen bi besin. Callmag tam doz diğer besinlerin yarım doz uygula. Işık mesafesini de birkaç cm uzaklaştır

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
    hahahahahahahaha
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • İstanbul İstanbul:
  • Bomberx Bomberx:
    * ********* ********* ******* ****** ********** ******* ********** * ********* ******* ** ***** ******** ********
  • deyorke deyorke:
    ********* *** ******* **** ****** ******** hahahahahahahaha**
    +1
    ********* *** ******* **** ****** ******** ** ******** ********* ** ******* ** ********* *** ******** ******* ******* ** *** ***** *** hahahaha**** ********* * ******* hahahaha** **
  • deyorke deyorke:
    ***** ****** ******** *** ******** *** ** **** hahahahahahahaha********
    +1
  • deyorke deyorke:
    ******* ******** *** ******** ********* ** ******* ** ********* *** ******** ******* ******* ** *** ***** *** hahahaha**** ********* * ******* hahahaha** **
    hahahahahahahahahahahaha***** **** ******** ****** ****** ***** *** ********** ** ********** **** ********* ** **** *** ********** *** ** ********** **** **
  • Mordecai Mordecai:
    hahahahahahahaha
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    hahahahahahahaha********* ** ****** * ********** ** *****
  • Mordecai Mordecai:
  • deyorke deyorke:
    *** ******* **** **** ***** ******** ** ******** *** ******** ***** **** ***** ***** hahahahahahahaha*********
  • Sleepless Sleepless:
    hahahahahahahaha
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    hahahahahahahaha
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ******** hahahaha* *****
  • Sleepless Sleepless:
    ****** **
  • İstanbul İstanbul:
    *** ****** **
    +1
    ***** ******** hahahaha* ***** *** ** *** ********* ***** ****** **
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ********** ******** ***** hahahaha**** ********* **
    hahahahahahahaha ***** ***** ****** ** ******** **** ***** ***** ********* **
    Lemonhazelover Lemonhazelover: hahahahahahahaha ***** ***** ****** ** ******** **** ***** ***** ********* **