Havalandırma hakkında

Adige

Active Member
Selam dostlar. Havalandırma hakkında birkaç gündür çok şey okudum.fakat tam olarak anlayamadım. Mesela giriş fanı çıkış faninin yarısı kadar m3 olacakmış buraya kadar tamam.ama bu havalandırma sistemi led kullananlar için geçerlimi? birkaç arkadaşın sormasina rağmen cevap gelmemiş yada ben göremedim. Benim sistem şu şekilde:
Kabin :120-120-200
Işık :bestva 1200 W elite full spektrum (250 W değerinde yanılmıyorsam)
Çıkış (karbon filtre) : S&P td 350/125 silent 380m3/h
Giriş fanı henüz alınmadı vereceğiniz cevaplara göre alınacak.
Nem : Sinbo nemlendirici
Bu sistemde 3 veya 4 saksı düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

RedNose35

Active Member
Kanka 350 slient doğru tercih giriş fanı olarak tdm mini aksiyel fanlar var 150 lik yada 200 Luk alabilirsin ben 200 kullanıyorum memnunum

Adige

Active Member
Eyvallah kanka bu vakum olayı kafama takıldı. Ve okuduklarıma göre benim çıkış fanı çadırıma göre fazla gibi gelmisti

RedNose35

Active Member
Kanka TDM 200 mini aksiyel fan alırsan ufaktan vakkum olabilir ama sorun teşkil etmez kimisi az birşey açık birakiyor çadırın fermuarlarini sorun halloluyor çıkış fanin güçlü olursa sıcaklık problemi cekmezwin kanka

Adige

Active Member
150 lik alsam hiç sorun olmaz yani kanka. Bu arada bu fanları nasıl hangi sürelerde çalışıyor devamlı mi yoksa belirli aralıklarla mi? Birde bu vakum olayını nasıl anlıyoruz gözle görülür veya hissedilir bı durum varmı kanka

Adige

Active Member
Kanka TDM 200 mini aksiyel fan alırsan ufaktan vakkum olabilir ama sorun teşkil etmez kimisi az birşey açık birakiyor çadırın fermuarlarini sorun halloluyor çıkış fanin güçlü olursa sıcaklık problemi cekmezwin kanka
Birtane buldum 130m3 diyor uygun olurmu sence