Havalandırmayı nasıl kullanmalıyım?

Darth Balik

Kıdemli Üye
Merhabalar kankalar ben bi arkadaşın önerisiyle 300m^3 ve 100m^3 olmak üzere iki adet mini aksiyel fan aldım. Bunların bağlantısını nasıl yapmalıyım? Hangisini aşağı, hangisini yukarı, hangisini giriş için, hangisini çıkış için kullanmalıyım ?

Geyve5454

Müptezel
Merhabalar kankalar ben bi arkadaşın önerisiyle 300m^3 ve 100m^3 olmak üzere iki adet mini aksiyel fan aldım. Bunların bağlantısını nasıl yapmalıyım? Hangisini aşağı, hangisini yukarı, hangisini giriş için, hangisini çıkış için kullanmalıyım ?
Aksiyel fanin 300 olanının kablosunu taktiktab sonra çadırin içinde duracak kanka o çadırın dış kısmından çıkan uca flexi boruyu koyup onu çıkış fanı yapacaksın.100 olanı ise fanın hava üfleyen önünü çadırın dış kısmından içeri vereceksin o Yuvarlak yerlerden arkasına izoleli boru takip onuda artık nerden temiz hava alıyorsan oraya koyarsın

higthead

Jolly Green
Aksıytel tıpı fanlar uzun hava kanalları ve donemeclı durumlarda inanılmaz debi düşürürsünüz zaten 1 dönüş verip fanın cekısı veya ufleyısının azaldıgının farkına varırsınız. Aksıyel tıpı fan cıkıslarını 60x60 veya daha kucuk alanlarda kullanınkı ıklımlendırme sorunları yasamayın. ha ben cıkısı yarım veya 1 mtre hava kanalı ıle donus vermeden dırek dısarı atıcam dersen oky olur.

Darth Balik

Kıdemli Üye
Kankalar fanı takmadan önce ışık 40 derecelere kadar çıkıyordu fanı taktım 30-32 civarlarında seyrediyor. 32 bana fazla geldi biraz. Nasıl soğutucam fanın borusunu kısaltsam düzelirmi ?

Geyve5454

Müptezel
Kankalar fanı takmadan önce ışık 40 derecelere kadar çıkıyordu fanı taktım 30-32 civarlarında seyrediyor. 32 bana fazla geldi birazcık. Nasıl soğutucam fanın borusunu kısaltsam düzelirmi ?
Temiz hava girişini dışardan çekersen kabinin ısısı düşecektir kanka. Flexi borunun ucunu odada cam varsa ucunu az dışarı at dışardan gelen soğuk hava düşürür ısıyı

MrTiger420

Müptezel
Camı sürekli açık koyamıyorum burda havalar çok soğuk oluyor bazen bazende sıcak oluyor o zamanda sıcak hava çekmiş oluruz
SONOFF TH Elite + SONOFF DW2 Kapı Pencere Sensörü ile hava sıcaklığına göre otomotik ayarlayarak yada günün belli saatlerinde aç/kapa yapa bilirsin. Bi araştır istersen...

Darth Balik

Kıdemli Üye
SONOFF TH Elite + SONOFF DW2 Kapı Pencere Sensörü ile hava sıcaklığına göre otomotik ayarlayarak yada günün belli saatlerinde aç/kapa yapa bilirsin. Bi araştır istersen...
Kardeişim sen dalgamı geçiyorsun hava çok soğuk diye camı açık koyamadığımı söyledim hırsız alarmı linki vermişsin. Hadi diyelim otomatik kapatıp açsın pecencereyi gene ne işime yarayacak. Ben kendim kapatıp açamıyormuyum pencereyi. Hava soğuk diyorum git adam gibi fan öner anlarım soğutmak için bir ürün öner anlarım ama hırsız alarmıda önermezzsin yahu.

MrTiger420

Müptezel
Kardeişim sen dalgamı geçiyorsun hava çok soğuk diye camı açık koyamadığımı söyledim hırsız alarmı linki vermişsin. Hadi diyelim otomatik kapatıp açsın pecencereyi gene ne işime yarayacak. Ben kendim kapatıp açamıyormuyum pencereyi. Hava soğuk diyorum git adam gibi fan öner anlarım soğutmak için bir ürün öner anlarım ama hırsız alarmıda önermezzsin yahu.
Estağfurullah. Sonoff Ewelink uygulaması üzerinden istediyin senaryonu yazıyorsun (max sıc. aç/min sıc.kapa ) oda o ayarlara göre açıp kapıyor. hem burda havalar çok soğuk oluyor bazende sıcak oluyor dedin. Sabahtan akşama kadar boş olduğunu bilmediğim için kendin açıp kapamayasın diye belki işine yarar diye bi araştır dedim.
Camı sürekli açık koyamıyorum burda havalar çok soğuk oluyor bazen bazende sıcak oluyor o zamanda sıcak hava çekmiş oluruz
Yukarıda gerekli cevaplar verilmiş. Hata yaptım her halde bu soruna başka bir çözüm bulmaya çalışarak. Allaha emanet...

RoyColt

Üye
Estağfurullah. Sonoff Ewelink uygulaması üzerinden istediyin senaryonu yazıyorsun (max sıc. aç/min sıc.kapa ) oda o ayarlara göre açıp kapıyor. hem burda havalar çok soğuk oluyor bazende sıcak oluyor dedin. Sabahtan akşama kadar boş olduğunu bilmediğim için kendin açıp kapamayasın diye belki işine yarar diye bi araştır dedim.

Yukarıda gerekli cevaplar verilmiş. Hata yaptım her halde bu soruna başka bir çözüm bulmaya çalışarak. Allaha emanet...
Aynı tarz olarak bende Zilaan marka tower fan kullanıyorum. Senoryalar oluşturup kabin içerisinde fanı kontrol edebiliyorum. içerisinde su haznesi var oraya buz da koyabiliyorsun ihtiyaç halinde klima moduna geçiyor ve fan speed artırıyor nasıl senaryo oluşturursan

RoyColt

Üye
Örnek verecem kabin içerisinde sıcaklık 30 dereceyi geçerse klima gibi soğuk verir haznede buzu varsa. Veya buz olmasa bile sulu nemli özellik devreye sokabilirsin 26 ya gelince normale dönebilir ben bu şekilde kullanıyorum. biraz pahalı bi fan ama ben kullanıyorum.

Darth Balik

Kıdemli Üye
Kankalar cool tube almayı düşünüyorum. Cool tube'ların cam kısmı çıkabiliyormu, havalandırmasını ayarlarsam kaç derece düşürür ?

Cam kısmı çıkmıyor diye biliyorum. Ben bir ucuna karbon filtreyi takıyordum ve hatırladığım kadarıyla 5 derece falan düşürüyordu.

Darth Balik

Kıdemli Üye
Arkadaşlar ikinci bir havalandırma taktım kabine sıcaklığı 30'dan 27'ye düşürdüm dahada düşer belki bilmiyorum, en düşük sıcaklığı görünce tekrar yazarım. Sizce iyi mi ?

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    **** **** *
  • Didrug Didrug:
    ********* hahahaha* ***** ** ******** ********* ** ***** *****
  • Didrug Didrug:
    ******** * hahahaha *** *****
  • Didrug Didrug:
    hahahaha* ****** *** **** ***** *
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • İstanbul İstanbul:
    **** hahahaha** ****** * ***** hahahahahahahaha
    ***** ***** **** ******** *** **** ******* ********** ***** * **** ** **** ******* ********** *****
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    ** **** hahahaha* *** ****
  • Didrug Didrug:
    ********* ********* hahahaha**** ******* hahahaha* **** * ******
  • Didrug Didrug:
    ***** ******* **** hahahaha**** **** *****
    Didrug Didrug: ***** ******* **** hahahaha**** **** *****