Hedef 400GR Hayaller 600 - Gerçekleri ne olacak :D AUTO-değilmiş :( güncelleme yapıldı.

Gamer

Üye
Selamın Aleyküm kankalar.
3 haftalık tohumsuz forum eğitimi sonrası bugün ilk grow denemesinde gün 2.
Umarım son güne kadar güncel kalabilirim.
Hem paylaşıp birşeyler öğretebilmek, hemde bu süreçte destek alırsam ne mutlu bana.

1,8X1,8X2 Home made yansıtıcılı kabin.
1200watt Spider Quantum Board ışık ( Satıcı sistemden
çektiğini söyledi, Cihaz bulur bulmaz ölçeceğim) (ölçüldü 350 watt çıktı, satıcıyla görüşüldü yenisi geldi. Yenisi 1090 watt çekiyor )
Aksiyel 1050 m3 çıkış. 2 tane 320M3 banyo aspiratör giriş. karbon 30. Günden sonra
Biobiz Light mix %75 - Biobizz all mix %20 - %5 dibi için hidroton.
15 LT bez kumaş saksılar.
Biobizz Bio-grow, Top Max, Bio bloom.
Buhar makinesi (
Tohum sponsordan 3x S.Lemon haze - 4x blue dream -4x jack herrer - (Hepisi auto) 10 tohum photo çıktı. 11. Den emin değilim belki o da photo stresten erken çiçeğe girdi)

01-01-2023 ( 1. gün)
1 gün suda 1 gün saklama kabında peçetede bekleyen tohumlar 15LT bez saksılara geçti sonraki gün kafalarını topraktan çıkarttı.
Hedef 9 saksıydı. 2 fire olur diye 11 tohum ıslatıldı 11i de çıktı mkk :D 10 saksı var. 11. arkadaş bardakta şuan :D
Bi gün önce toprağa girdi. 1. gün yaklaşık 3cm
kabine daha geçmedim. 125x125 civarı bir çamaşır odam var bir süre küçük alanın kontrolü kolay olduğu için burada idare edeğiz.
Sadece 320m3 banyo aspratörü çıkış için aktif.
Nem makinesi aktif
Sıcaklık ortalama 24 nem 70
foto link veriyorum.

02-02.2023 2. Gün
HATAA !!! Işığım bir sorundan dolayı geç kaldı. Tohumlar baş çıkarttığı için birinci gün apartopar gittim 2 tane 40w torch led aldım. Aşağıya kadarda indirmeye üşendim nasıl olsa 1 gün diye. Yaklaşım 2 metreden 1 gün boyunca 80w torch yedi arkadaşlar. Heralde bu nedenle dengesiz şekilde attılar kendilerini gökyüzüne doğru..
Bugün bir geldim 14-15 santim olmuşlar. 1-2 tanesi yamulmuş bile kendini taşıyamıyor... AHH ahh 2 şer metrede kablo alıp düşürseydim ışıkları.
Olan oldu dedik hemen 3mm Elektirik kabloları kesildi ve yamulan yamulmayan herkese destek yapıldı.
1400w quantum board kuruldu ve 60cm ye %60 güçle açıldı. Bitki Tepesiyle arası 45cm şuan.
Havalandırma çıkış %30 ile çalışıyor. (yaklaşık 350m3). Giriş kapalı. 50cm ışık geçirmez pencere açık.
Oda nem %70 sabitlendi. Sıcaklık 25 derece. Buhar makinesi ayarlı, yani nem 70 e gelince kapanıyor, düşünce açılıyor. Sıkıntı ama. 5 litre tankı var. 15 saatte falan bitirdi. Ben bu nem makinesini bırakıp bi yere gidemem 1gün bile bu arkadaşlar biraz büyümeden..

07.01.2023 7. Gün
Watt ölçer priz geldi.
Board 450 watt çekiyor prizden.
Uv-ır kapatınca 350 watt.
Yenisini gönderecem dedi bekliyoruz..
Bardaktaki arkadaşa 13 lt plastik saksı alındı
9 tl ye şok marketten toprak alındı perlitle karıştırılıp saksı dolduruldu. Saksının bi çok yerine ince matkap ucu ile hava alsın diye delikler açtım. Birde isim koydum bu kıza. İsmi deneye faresi. Bunda diğerlerine göre farklı şeyler deneyeceğim.

8. Gün
Bugün kötü bir haber aldım.
Kızları tek başına bırakıp yaklaşık 10 gün şehir dışına gittim.
Dipten akasa kadar boş sulama yapıldı.
Bir arkadaşım 13. Gün gelip sulama yapacak.

18. Gün geri geldim!!
Kızlara ilk gübrelerini verdim.
Bioheaven-fishmix-microbes-activera
Ph 6,6 ayarladım, bio heaven ph düşürdü 6,4 ph verildi. Saksı başı 700ML
Tek fotosunu çektiğim kız diğerlerine göre %35-40 fazla büyümüş. Bir ismi haketti. Delifişek…
Delifişek harici gövdeler çok ince. En başta hatalı uzamanın sıkıntısı diye düşünüyorum.

20. gün
6 kıza Lst yapıldı. Kalan 4 kız yarına artık..
Deney faresine toping yaptım.
21. Gün
Kalan 4 kıza Lst yapıldı
21. Gün düz sulama 700 ml
22. gün kabine taşıdım.

Işık 80 CM %100 açıldı (uv-ır hariç)
Havalandırmam dimmer %40 civari
Buna rağmen nem-ısı problemi yaşamaya başladım. Nem 50-60 arası saate göre sıcaklık 20-23 arası.
Taşıma sırasında Delifişek darbe aldı tüm yapraklarını aşağı düşürdü. Lst yaptığım kablo çok aşağı çekti onu ve ben 1-2 saat sonra farkettim. Aleoveralı su verdim(acti vera) inş yarına toplar

23.gün
Delifişek kendini topladı gibi
24. Gün
Yarım ölçek kullanarak takvime göre 1000ml sulama yapıldı
25. Gün
Delifişek çiçeğe girdi!! Artık piskili var.
Hızlı büyüdüğündenmi yoksa 3 gün önceki strese bağlımı bilemiyorum. Diğer kızlar boysuz kaldı.Normalmi böyle kalmaları Alttaki sömekler bir türlü ışığa yetişemiyor.
Işık döngüsü 20-4 devamke.

Buda çiçeğe giren kızımız delifişek.

Kankalar uzun zaman güncellemedim..
Tohumlar Photo çıktı!! Neyimiz doğru çıkıyorki.
30-45. Günler arası yoktum kızların yanında. Ph metre bozulmuş. Sulayan Arkadaşım tahmin edemiyor ve 10 gün tahmini 4-5 arası ph sulandılar ve büyük stres atlattık. En az 15 gün geriye attı stres kızları..
Kızlar çiçeğe girmeyince tohumların photo olduğuna karar verip 60. Günde 12/12 ışığa geçtim.
66. Günden (çiçekte 6. Gün)
Delifişek 6Günlük çiçekte 39. Günü falan
Biobizz full set takvime göre devamke..
Günlük su tüketimleri 1lt dayandı.
Ek olarak gübreciden %30 potasyum ve %30 fosfor içeren sıvı gübre aldım. Söylenen oranın çeyreği kadar boş sulamaya ekledim.Hafts ilerledikçe arttırmayı düşümüyorum.
Güncel sistem aşağıda
Işık %100 açık (ir açık-uv kapalı) 1090 watt qb (1200 diye aldım)
Hava giriş 500m3 (320-180 iki fan)
Çıkış 1500 m3 (25 cm fanı 20 ye düşürdüm kaybım var)
Karbona takılı fan 1000m3
Isı gündüz 28-29 derece
Gece 22-23 derece
Nem 40-50 arası gidip geliyor ışık açıkken kabin dışındaki havanın nemine göre..
Hala kabin içi vantilatörüm yok. 320m3 bir aspiratörle sabit hava üfletiyorum.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 32956

Guest
Hem paylaşıp birşeyler öğretebilmek, hemde bu süreçte destek alırsam ne mutlu bana.

2X2X2 Home made yansıtıcılı kabin.
1400watt Spider Quantum Board ışık ( Satıcı sistemden 1400w çektiğini söyledi, Cihaz bulur bulmaz ölçeceğim)
Vortice quite 1100 m3 çıkış. 2 tane 320M3 banyo aspiratör giriş. karbon 30. Günden sonra
Buhar makinesi (
Tohum sponsordan 3x S.Lemon haze - 3x -4x jack herrer - 4x

01-01-2023 ( 1. gün)
1 gün suda 1 gün saklama kabında peçetede bekleyen tohumlar 15LT bez saksılara geçti sonraki gün kafalarını topraktan çıkarttı.
Hedef 9 saksıydı. 2 fire olur diye 11 tohum ıslatıldı 11i de çıktı mkk :D 10 saksı var. 11. arkadaş bardakta şuan :D
Bi gün önce toprağa girdi. 1. gün yaklaşık 3cm foto link veriyorum.

02-02.2023
HATAA !!! Işığım bir sorundan dolayı geç kaldı. Tohumlar baş çıkarttığı için birinci gün apartopar gittim 2 tane 40w torch led aldım. Aşağıya kadarda indirmeye üşendim nasıl olsa 1 gün diye. Yaklaşım 2 metreden 1 gün boyunca 80w torch yedi arkadaşlar. Heralde bu nedenle dengesiz şekilde attılar kendilerini gökyüzüne doğru..
Bugün bir geldim 14-15 santim olmuşlar. 1-2 tanesi yamulmuş bile kendini taşıyamıyor... AHH ahh 2 şer metrede kablo alıp düşürseydim ışıkları.
Olan oldu dedik hemen 3mm Elektirik kabloları kesildi ve yamulan yamulmayan herkese destek yapıldı.
1400w quantum board kuruldu ve 60cm ye %60 güçle açıldı. Bitki Tepesiyle arası 45cm şuan.
Havalandırma çıkış %30 ile çalışıyor. (yaklaşık 350m3). Giriş kapalı. 50cm ışık geçirmez pencere açık.
Kapalı kabin nem %70 sabitlendi. Sıcaklık 25 derece. Buhar makinesi ayarlı, yani nem 70 e gelince kapanıyor, düşünce açılıyor. Sıkıntı ama. 5 litre tankı var. 15 saatte falan bitirdi. Ben bu nem makinesini bırakıp bi yere gidemem 1gün bile bu arkadaşlar biraz büyümeden..

Gelişme-Sıkıntı oldukça güncellenecek.
Dostum o ışıkla o bitkileri öldürürsün gücü o kadar açıp o kadar yakınlaştırma benden sana tavsiye.

Gamer

Üye
Dostum o ışıkla o bitkileri öldürürsün gücü o kadar açıp o kadar yakınlaştırma benden sana tavsiye.
1400w ama 130x130 ışık. sanmıyorum yaksın. 5 saat tepki izledim boynu bükükler kafayı kaldırdı falan. Sevdiler gibi 60cm yi ama teşekkürler dikkat edeceğim duruma

Amca35

Kıdemli Üye

1,8X1,8X2 Home made yansıtıcılı kabin.
1200watt Spider Quantum Board ışık ( Satıcı sistemden
çektiğini söyledi, Cihaz bulur bulmaz ölçeceğim)
Vortice quite 1100 m3 çıkış. 2 tane 320M3 banyo aspiratör giriş. karbon 30. Günden sonra
Buhar makinesi (
Tohum sponsordan 3x S.Lemon haze - 4x blue dream -4x jack herrer - (Hepisi auto)

01-01-2023 ( 1. gün)
Bi gün önce toprağa girdi. 1. gün yaklaşık 3cm
kabine daha geçmedim. 125x125 civarı bir çamaşır odam var bir süre küçük alanın kontrolü kolay olduğu için burada idare edeğiz.
Sadece 320m3 banyo aspratörü çıkış için aktif.
Nem makinesi aktif
Sıcaklık ortalama 24 nem 70
foto link veriyorum.

02-02.2023 2. Gün
Oda nem %70 sabitlendi. Sıcaklık 25 derece. Buhar makinesi ayarlı, yani nem 70 e gelince kapanıyor, düşünce açılıyor. Sıkıntı ama. 5 litre tankı var. 15 saatte falan bitirdi. Ben bu nem makinesini bırakıp bi yere gidemem 1gün bile bu arkadaşlar biraz büyümeden..

07.01.2023 7. Gün
Watt ölçer priz geldi.
Board 450 watt çekiyor prizden.
Uv-ır kapatınca 350 watt.
Yenisini gönderecem dedi bekliyoruz..
Bardaktaki arkadaşa 13 lt plastik saksı alındı
9 tl ye şok marketten toprak alındı perlitle karıştırılıp saksı dolduruldu. Saksının bi çok yerine ince matkap ucu ile hava alsın diye delikler açtım. Birde isim koydum bu kıza. İsmi deneye faresi. Bunda diğerlerine göre farklı şeyler deneyeceğim.

8. Gün
Bugün kötü bir haber aldım.
Kızları tek başına bırakıp yaklaşık 10 gün şehir dışına gittim.
Dipten akasa kadar boş sulama yapıldı.
Bir arkadaşım 13. Gün gelip sulama yapacak.

18. Gün geri geldim!!
Kızlara ilk gübrelerini verdim.
Bioheaven-fishmix-microbes-activera
Ph 6,6 ayarladım, bio heaven ph düşürdü 6,4 ph verildi. Saksı başı 700ML
Tek fotosunu çektiğim kız diğerlerine göre %35-40 fazla büyümüş. Bir ismi haketti. Delifişek…
Delifişek harici gövdeler çok ince. En başta hatalı uzamanın sıkıntısı diye düşünüyorum.

20. gün
6 kıza Lst yapıldı. Kalan 4 kız yarına artık..
Deney faresine toping yaptım.
21. Gün
Kalan 4 kıza Lst yapıldı
21. Gün düz sulama 700 ml
22. gün kabine taşıdım.

Işık 80 CM %100 açıldı (uv-ır hariç)
Havalandırmam dimmer %40 civari
Buna rağmen nem-ısı problemi yaşamaya başladım. Nem 50-60 arası saate göre sıcaklık 20-23 arası.
Taşıma sırasında Delifişek darbe aldı tüm yapraklarını aşağı düşürdü. Lst yaptığım kablo çok aşağı çekti onu ve ben 1-2 saat sonra farkettim. Aleoveralı su verdim(acti vera) inş yarına toplar

23.gün
Delifişek kendini topladı gibi
24. Gün
Yarım ölçek kullanarak takvime göre 1000ml sulama yapıldı
25. Gün
Delifişek çiçeğe girdi!! Artık piskili var.
Hızlı büyüdüğündenmi yoksa 3 gün önceki strese bağlımı bilemiyorum. Diğer kızlar boysuz kaldı.Normalmi böyle kalmaları Alttaki sömekler bir türlü ışığa yetişemiyor.
Işık döngüsü 20-4 devamke.

Buda çiçeğe giren kızımız delifişek.

Fanı hala %40 çalıştırıyorum. Karbon hala takmadım. Nemle baş edemiyorum yoksa.
Gelişme-Sıkıntı oldukça güncellenecek.
Kanka ışığı 1400w çekiyor diye aldın 350w mı çekiyor prizden anlamadım

Gamer

Üye
Arkadaşlar baya boşluk vermiştim. Edebildiğim kadar devam edecem güncellemeye. Ana başlığıda güncelliyorum sürekli. Güncel fotolar altta. Fikirlerinizi alırım.
çiçekte 6. Gün
En sağ öndeki çiçekte 39.gün

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    ****** ****** ******* *** ********** ******** **** ********** hahahaha** ***** hahahaha* ****** **********
    zero00 zero00: ****** ****** ******* *** ********** ******** **** ********** hahahaha** ***** hahahaha*...