Herkese Merhaba

sheyys

Yeni üye
Siteye henüz yeni kaydoldum fakat gördüklerim karşısında epey bir şaşkınım. (Burada gerçekten düşündüğümden daha fantastik bir dünya varmış ) Ben de bir çoğunuz gibi torbacılardan bıkıp, bugün itibariyle yeni bir maceraya başladım. Yeni başlayan birisi olarak amacım “yapılabiliyor mu” sorusunun cevabını bulmak.
Yaklaşık 2 hafta önce degenetica dan 5 tane OG kush autoflower satın aldım (Sağolsunlar 6 tane yollamışlar) ve gelir gelmez hemen tablet torfa dikim yaptım. 3 tanesini çıkmayı başardı ve birer haftalık oldular. Diğerlerini de bekliyorum bakalım hayırlısı.
Şimdi siz değerli üyelere sormak istediğim bir sorum var. Şimdiden okuyup cevap verecek olanlara teşekkür ederim.
Neredeyse güney cepheli bir evde yaşıyorum ve odam gün içerisinde yaklaşık 8-9 saat kadar gün ışığı alıyor. Sıcaklık gün içerisinde 22 ile 30 arasında değişiyor. Küçük bir vantilatörüm var. Siz de hak verirsiniz ki amacım verim almak değil az da olsa yetiştirilir mi sorusunun cevabını arıyorum.

Malzemelerim
10 lt saksı
Biobizz all-mix torf
Kullanacağım gübreler
Biobizz Grow
Biobizz Bloom
Biobizz Top-max

pH ölçümü yaparak bitki sulama ve gübrelemesini gerçekleştiricem.

Sizce yetiştirilir mi?

ayteach

Müptezel
Cevap evet yetistiriliyor. Gunduz balkona cikarip aksam iceri alarak cok büyüttüm kizlardan. Hic suphen olmasin buyumesine büyüyor. Ama kabinde isik altında kontrollü bir ortamda ki gibi büyümüyor tabiki

natarK

Üye
kanka şuan ki güneş ışığı az bilemedim ben olur tabi ama nasıl olur bilemem, çünkü güneş yazın başında beyaz yaz sonuna doğru sarı turuncu karışımı birşey vuruyor ve saatler felan bitki biraz stres yaşayabilir içeride kontrollü şekilde yapman senin için daha iyi sonuç doğurur. Bak bir arkadaşın konusu var ;https://www.tohumsuz.com/threads/bütçe-dostu-grow-Çadırı.9663/ yorgan hurcu diye arattığında uygun fiyatlı birşey yapabilirsin sanırım kendine.

sheyys

Yeni üye
3aylık periyodlarda aralık ocak şubat aylarını pas geçerek 3 dönem grow auto yapabilirsin. Mart 1. Haziran1. Eylül 1 gibi.

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Daha bir haftalık olan bitkilerim aşağı yukarı bir aksilik olmazsa aralığın sonlarına olgunlaşacak gibi. Evin içinde durup beslenebildiği kadar gün ışığı ile beslense aralığın sonu ocak başına yetişmez mi peki?

S

silas

Guest
Selam, öncelikle hayırlı olsun. Yaptığın yanlışları sayayım kanka; tohumu peçete arasında çimlendirseydin daha başarılı olurdun 6da6 gibi, tohum çimlendirmeyle ilgili resimli konular forumda mevcut, all mix toprak gübreli toprak demektir içindeki gübre genç filizleri yakabilir, all mix topraklar genelde veg döneminin başında değilde orta veg döneminin başında topraktaki gübreyi bitkinin tolere edebileceği zamanda kullanılmalı, ayrıca sıvı gübre kullanacağın için içinde bitkiye 4 hafta yetecek kadar gübre olan all mix yerine daha az gübreli light mix toprak almalısın. Kullandığın su çok sert değilse yani ph'ı çok yüksek değilse bu gübreleri eklediğinde düşer daha sonra damla pm metre alırsın ucuz.
Fakat zurnanın zırt dediği yer ışık, sana durumu şöyle izah edeyim yazın güneşin altına uzanır bronzlaşırsın ama kışın bu imkansız olur, yani bu bitkinin full spektrum güneş ışığına ihtiyacı var, kışın hava kapalı olur, bitkilerin yeterli güneşi alamaz, belki ilk 1 ay idare edersin ama sonra emin ol yetersiz gelir. Ayrıca kışın aydınlık saatler daha kısa olur, auto tohum kullandığın için 18-20 saat ışık vermen gerek bitkilere. Yani yapay olarak bitkilerine ışık vermen gerek. Tavsiyem madem deneme yapıyorsun, kendine aşağıdaki videodaki gibi bir ışık sistemi yapabilrsin 3 tane 6500 kelvin beyaz ışık, 3 tane 2700 kelvin sarı ışık. 1 tane bitki için giriş çıkış hava sirkülasyon sistemine gerek yok belki ama 3-4 bitki için kesinlikle ihtiyacın olacak, bitkinin asıl besini %90-95 ışık hava, %5-10 gübrelerdir. Dumanın bol olsun

sheyys

Yeni üye
Selam, öncelikle hayırlı olsun. Yaptığın yanlışları sayayım kanka; tohumu peçete arasında çimlendirseydin daha başarılı olurdun 6da6 gibi, tohum çimlendirmeyle ilgili resimli konular forumda mevcut, all mix toprak gübreli toprak demektir içindeki gübre genç filizleri yakabilir, all mix topraklar genelde veg döneminin başında değilde orta veg döneminin başında topraktaki gübreyi bitkinin tolere edebileceği zamanda kullanılmalı, ayrıca sıvı gübre kullanacağın için içinde bitkiye 4 hafta yetecek kadar gübre olan all mix yerine daha az gübreli light mix toprak almalısın. Kullandığın su çok sert değilse yani ph'ı çok yüksek değilse bu gübreleri eklediğinde düşer daha sonra damla pm metre alırsın ucuz.
Fakat zurnanın zırt dediği yer ışık, sana durumu şöyle izah edeyim yazın güneşin altına uzanır bronzlaşırsın ama kışın bu imkansız olur, yani bu bitkinin full spektrum güneş ışığına ihtiyacı var, kışın hava kapalı olur, bitkilerin yeterli güneşi alamaz, belki ilk 1 ay idare edersin ama sonra emin ol yetersiz gelir. Ayrıca kışın aydınlık saatler daha kısa olur, auto tohum kullandığın için 18-20 saat ışık vermen gerek bitkilere. Yani yapay olarak bitkilerine ışık vermen gerek. Tavsiyem madem deneme yapıyorsun, kendine aşağıdaki videodaki gibi bir ışık sistemi yapabilrsin 3 tane 6500 kelvin beyaz ışık, 3 tane 2700 kelvin sarı ışık. 1 tane bitki için giriş çıkış hava sirkülasyon sistemine gerek yok belki ama 3-4 bitki için kesinlikle ihtiyacın olacak, bitkinin asıl besini %90-95 ışık hava, %5-10 gübrelerdir. Dumanın bol olsun

Cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Evet tohum filizlendirmede bir hata yapmışım. 3 tanesi çıktı neredeyse 10 günlük oldular. Amacım bahsettiğim gibi yüksek verimlilikler değil. Basit arada bir güzel vakit geçirmeyi seven birisiyim 3 ağaçtan toplam 50 60 gram alsam bile bana fazlasıyla yeter. Bu değerli önerilerini önümdeki süreçte itinayla değerlendiricem. Sağol varol.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ****** ******* * ***** **** **** ******** ****** ***** **** ***** ****** **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    *** hahahaha ****** ******* **** hahahaha*** hahahaha
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ****** ****** *** ********** *
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha ******** ******* hahahaha ****** *** ********** *
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha** **********
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahaha**** ******** ** ******** ***** ***** ** ****** ****** ********** ******* * *******
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** hahahaha* ***** *** **** ******* ***
  • kawinnnz kawinnnz:
  • muadip muadip:
  • Emmy Emmy:
    ** ******* hahahaha ***** **** ******* ** ********* **
  • A Anm1919:
    *** ***** *** ******* ** ****** ****** ***** ***** **** ***** ***** ********* ****** ****** ****** **********
  • Emmy Emmy:
    ***** ** **** **** **** ***** ******** ***** ***** hahahaha*** **** ***** ******* ******** ****** ***** ***** *** ***** ***** ***** ****** ***
    +1
  • A Anm1919:
    ****** *** **** *** ******* **** * **** ******** ***** **** ******* ***** ********** ** **** * ***** **** ******** hahahaha**
  • A Anm1919:
    ***** ******** **** hahahaha* *** ****** ******* *** ***** ***
  • A Anm1919:
    ****** ****** hahahaha ***** **** *** ******** ******** *** *** ****** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ** ******* hahahaha ***** **** ******* ** ********* ** ***** ***** ** ***** *** ********* **** ********** **
    +1
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** hahahaha ******** **** hahahaha* *** ****** ******* *** ***** ***
  • kawinnnz kawinnnz:
    kawinnnz kawinnnz: * ***** ******* ****** ***** *** ****