Işığa çok mu yakın beyler?

Acemi35

Kıdemli Üye
Kanka , ışıklardan tam anlayamadım cicekte mi bitkin. Çiçekte daha da büyüyecek biliyorsun. İstersen super crop eğitimi ver boy kontrolü sağlarsın.

subay_25cm

Kıdemli Üye
Eyvalla kankacım. İkinci fotoda yakınlık net gibi yaklaşık 10 cm var gibi. Çiçeklenmenin ikinci haftasındalar. Dediğini bilmiyorum ama araştırıp bskarım dostum.

esrarkesmenderes

Kıdemli Üye
10 cm çok yakın kanka üst yapraklar zaten dua pozisyonuna geçmiş fazla ışık belirtisi ışığının gücünü bilmiyorum ama bir süre bu şekilde ışık yanığı gözlemleyene kadar devam edeceksin artık eğer ışık yanığı oluşmaya başlarsa şu aşamada ne çözüm bulursun bilmiyorum kırmadan belki hafifçe biraz yanlara alabilirsin

subay_25cm

Kıdemli Üye
10 cm çok yakın kanka üst yapraklar zaten dua pozisyonuna geçmiş fazla ışık belirtisi ışığının gücünü bilmiyorum ama bir süre bu şekilde ışık yanığı gözlemleyene kadar devam edeceksin artık eğer ışık yanığı oluşmaya başlarsa şu aşamada ne çözüm bulursun bilmiyorum kırmadan belki hafifçe biraz yanlara alabilirsin
Müslüman bitkiler kankacım normal. Dilleri olsa allahu ekber diye zikre geçecekler.
Şaka bi tarafa yanık başlarsa kutudan çıkartıp dışarda devam ederim artık. Sağol yorum için.

C

Canna

Guest
Bak yukaridaki yapraklar yanlardan yukari kalkmis, bu isik fazla geliyor demektir, Eger isigi uzaklastirmazsan, 5 cm kadar ve bu sekilde isik vermeye devam edersen, o yapraklara yanlardan iceri dogru kivrilmaya baslayacak ve buda demektir ki bitkin isik stresine girdi. Strese giren bitki gelismeyi durudur, düzelmesi uzun sürer.

Mahsun

Müptezel
Dolabı kullanmaya devam etmek istiyorsan eğer dolabın tepe kısmını kesip araya ek yapabilirsin ışığıda yukarı çekmiş olursun kankam önerebileceğim çözüm bu eğer bu şekilde devam edersen çöp olucak kankam

subay_25cm

Kıdemli Üye
Bak yukaridaki yapraklar yanlardan yukari kalkmis, bu isik fazla geliyor demektir, Eger isigi uzaklastirmazsan, 5 cm kadar ve bu sekilde isik vermeye devam edersen, o yapraklara yanlardan iceri dogru kivrilmaya baslayacak ve buda demektir ki bitkin isik stresine girdi. Strese giren bitki gelismeyi durudur, düzelmesi uzun sürer.
Eyvallah dostum. birqaz stress testi için yapraklarda bir damla fer kalmayacak şekilde susuz bırakıp yeni sulamıştım. yukarı bakmasını yeni sulama yaptığıma yormuştum. ama dediğin gibi ışık stresine de girdi gibi.

Dolabı kullanmaya devam etmek istiyorsan eğer dolabın tepe kısmını kesip araya ek yapabilirsin ışığıda yukarı çekmiş olursun kankam önerebileceğim çözüm bu eğer bu şekilde devam edersen çöp olucak kankam

üst kapağı sökebilirsem 20 cm gibi yükseltmeye çalışıcam bu akşam bakalım. bir tane daha tohum attım o da balkon grow olacak sanırım. bu kutu safiyeme dar gelir oldu.

Doğuş

Üye
Müslüman bitkiler kankacım normal. Dilleri olsa allahu ekber diye zikre geçecekler.
Şaka bi tarafa yanık başlarsa kutudan çıkartıp dışarda devam ederim artık. Sağol yorum için.
Yanık başlarsa geç olur, genelde atlatılamıyor o tür stresler. Şuan stresin haberini de vermeye başlamış yaprak uçlarındaki kıvrılmalar.

Işığı uzaklaştıramıyorsan, ya gücünü düşürmelisin ya da bitkinin ışığa yakın kellelerini eğmelisin.

Güç ayarı yoksa araya dimmer koyabilirsin. Aklıma gelenler bunlar, kolay gelsin, kazasız belasız bir hasat dilerim.

subay_25cm

Kıdemli Üye
Bu başlıktan devam edeyim kankalar. ilk mesajda bahsettiğim bitkim çiçeklenmenin 7. Haftasına girdi. Benim şimdiki derdim söneklerin çok şişmemesi. 9. Hafta hasat etmeyi düşünüyorum trikomların durumuna göre.
Bilen ritecrğbeli arkadaşlara sorum, sömekler kalan peryottadaha fazla ve agresif şişer mi yoksa bundan bi tık fazlası mı olur? Bu kısa sürede ek olarak ne yapabilirim?
Biobizz bloom, solucan gübresi, aloevera gübresi kullanıyorum. Yarasa gübresi sipariş verdim. Bir iki güne onu da kullanmaya başlayacağım.

Mahsun

Müptezel
9.hafta hasat için erken olabilir ışık yakınlığı nasıl oldu bilmiyorum ama pk boost yapman lazım dostum azot eksikliğide var bu dönemlerde normal azot çekilmesi ama ne zamandır var oda önemli bi detay sömek için

subay_25cm

Kıdemli Üye
9.hafta hasat için erken olabilir ışık yakınlığı nasıl oldu bilmiyorum ama pk boost yapman lazım dostum azot eksikliğide var bu dönemlerde normal azot çekilmesi ama ne zamandır var oda önemli bi detay sömek için
Eyvalla kanka. Saksının yan üst yüzeyini delerek iplerle dalları bağladım ışığa min. 20 cm mesafe var. İlk posttan sonra. ama yapraklar allahu ekber modundan çıktı. Yukarı bakmıyor artık.
Alt yaprakların sararması yeni başladı. 10 gündür toprak kurudukça sararıyor.

10.haftaya kadar bi tartiyim bitkiyi amberleşme olmazsa devam olursa vururum baltayı. Artık yarasa gübresi ile bloom gübresi ne verirse. Ekstra over yapacak bi gübrem yok maalesef.

Mahsun

Müptezel
Üstat mkp gübresi var trendyolda aktarix adında bi mağaza satıyor pk gübresi booster olarak kullanabilirsin 25 30 lira gibi bir fiyatı var 100 gr olarak satıyorlar ondan kullanabilirsin sulama suyuna 1 1.5 gr koyup over yapabilirsin

subay_25cm

Kıdemli Üye
Üstat mkp gübresi var trendyolda aktarix adında bi mağaza satıyor pk gübresi booster olarak kullanabilirsin 25 30 lira gibi bir fiyatı var 100 gr olarak satıyorlar ondan kullanabilirsin sulama suyuna 1 1.5 gr koyup over yapabilirsin
çok sağol bro. umarım şişirir sömekleri de emeğimize değer bi şey çıkar ortaya.

subay_25cm

Kıdemli Üye
Bu başlıkta günlük gibi devam edeyim kankalar. Çiçeklenmenin 8. Haftası içindeyiz. Heyecan dorukta ve nefesimiz kesik bitiş düdüğünü bekliyoruz.

Yukarıda yazdığım gübrelere devam ve ekstra olarak 2 gün önce granül yarasa gübresi başladı.