Işık önerisi

Muzzyy

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar 40*40*120 kabinim var 3 kök sıgarmı ve linkini eklediğim led yeterli olurmu şimdiden teşekkürler

Dolar$

Kıdemli Üye
40x40 da bırak 3 çiçeği 2 çiçek bile zor 3 bitki de yapsan 1 bitkide yapsan büyük ihtimalle alacağın verim aynı olur ama farklı genetikler yapmak istersen yapabilirsin

SariTursu

Kıdemli Üye
Tek bitki için 300w yeterli. Sen var hesabını yap kanka. Güzel hasatlar istiyorsan güzel yatırım yapman gerekiyor ki ışık ve havalandırma olayınca maddiyattan kaçma derim.

Pablo Emilio Escobar

Kıdemli Üye
40x40 alana 2 bitki zor benim 60 60 80 kabinim var tek bitki yapıyorum kanka 2. Bitki anca sığacak saksının küçük olması lazım. Sen o alana tek bitki photo yap seni tatmin eder

Muzzyy

Yeni üye
Tek bitki için 300w yeterli. Sen var hesabını yap kanka. Güzel hasatlar istiyorsan güzel yatırım yapman gerekiyor ki ışık ve havalandırma olayınca maddiyattan kaçma derim.
Ilgin icin saol
Butcem yeterli sorun degil forumda arastiriyorum çok fazla bilgi var bazı bilgiler çok eski dolayısı ile çok fazla kafa kariştırıyor benim bu konuda yardima ihtiyacım var
Şöyleki. 2 bitki yetiştirebilecegim bir sistem kurmak istiyorum bana bu konuda tavsiye verebilşrmisiniz özellikle led işiklandirma için şimdiden teşekkürler

SariTursu

Kıdemli Üye
quantum board tavsiye ederim kanka. Ben şahsen mars hydro ts1000 kullanıyorum. Tek bitki bakıyorum. İşimi görüyor. Cob led ile yapanlar da var ama qb olayı daha iyi tabi.

husyn

Doktor
Merhaba arkadaşlar 40*40*120 kabinim var 3 kök sıgarmı ve linkini eklediğim led yeterli olurmu şimdiden teşekkürler
dostum tüm ledleri tek bir noktadaymış gibi hesapladım, 30cm mesafede 1788.78 umol/s/m2 çıkıyor

Muzzyy

Yeni üye
Arkadaşlar grow için hemen hemen bütün malzemeler tamam sadece işik konusunda kararsız kaldım 60/60/160 kabin de kullanmak için şu üç işikta kararsız kaldım
Enfun 1000w Quantum board İlan No: 1005079787
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ce-enfun-1000w-quantum-board-1005079787/detay
İkinci

600 w Full spekrum Quantum board İlan No: 1012436246
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...w-full-spekrum-quantum-board-1012436246/detay
Üçüncü ise
3000 Watt Tam Spektrum Bitki Yetiştirme Lambası İlan No: 972563547
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...trum-bitki-yetistirme-lambasi-972563547/detay
Lütfen anlayan arkadaşlar yardımcı olurmu

3 kök sığar ama 1 hafta veg verip çiçeğe sokman lazım anca sığar kanka. bu led yeterli

3 kök sığar ama 1 hafta veg verip çiçeğe sokman lazım anca sığar kanka. bu led yeterli olur
İki bitkim var bu cihaz uygunmudur alsammı en baştan hasata kadar bütün aşamalar için iş görürmü?

Mertali54

Doktor
Kanka elindeki ışık iki bitkiye yetmez 1 yani 1 söyleyeceğim Bu ikinci söyleyeceğim alanın çok dar en fazla bir bitki olur o da tam anlamıyla olmaz bir bitki çünkü bir bitki için ki ben bu işi 2 yıldır yani iş derken kendime yapıyorum yani ben haftada bir iki kere içiyorum bazen 3 oluyor ama yani şunu demek istiyorum yaptım denedim bir bitki yetişirken ne kadar alan lazım oluyor bunu kendi gözlerimle gördüm bir bitki için 60'a 60 santimetre kare lazım senin elindeki ışık tek bitki adam gibi yetiştirir alanın da zaten tek bitkiye tam anlamıyla ideal olmasa da eh işte ama Samsung kuantum board kullansan 120 wattlık hem daha ucuz elektrik olacak senin için daha ucuza gelecek hem de daha iyi verim alacaksın benim söyleyeceklerim bunlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** ********** ****** ***** ****** **** ***** * *** **** ****** ********* *******
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******* ***** *** * ****** ******** **** *** **** ******* ********* ********* hahahaha* ***** ***** ********** ****** *** ****** ******** *** ****** ****** ********** ******** ***** **** ****** ****** ***** *** *** ******** *** ****** ********
  • bandaleros bandaleros:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ********** hahahaha** ***** ********* ****** ***** ****** ******** ******** **
  • Night owl Night owl:
    ******* ******* ***** *** * **
  • A ax-b:
    hahahaha** ******* ***** **
    +1
  • Night owl Night owl:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha**** ******* ***** **
  • bandaleros bandaleros:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ** *** *** ******* ******* ***** *** ** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ********** **** ****** ** ******* ******** ****** ** ** ****** ****** ** hahahaha********* ** *** *** ******* ******* ***** *** ** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha*** *******
    +2
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ****** *** ******* ***** ******* ****** ********* **
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha**** hahahaha*****
    bandaleros bandaleros: hahahaha**** hahahaha*****