Işık lux sorusu

• Konbuyu başlatan Üye silindi 33464
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 33464

Guest
Arkadaşlar 1 haftalık auto bitkilerim var hps ışık kullanıyorum telefonuma lux meter programı indirdim app storedan bitkinin tam tepe kellesinden yukarı doğru 90 derecelik açıyla tutunca 12-13k lux alıyorum fakat mesela sağına doğru biraz çevirirsem kamerayı bu değer düşüyor 90 derecelik açıda mı 12-13k lux almam lazım?

Mikoo

Kıdemli Üye
Arkadaşlar 1 haftalık auto bitkilerim var hps ışık kullanıyorum telefonuma lux meter programı indirdim app storedan bitkinin tam tepe kellesinden yukarı doğru 90 derecelik açıyla tutunca 12-13k lux alıyorum fakat mesela sağına doğru biraz çevirirsem kamerayı bu değer düşüyor 90 derecelik açıda mı 12-13k lux almam lazım?
13k lux mh ampul ile çiçeğe kadar 120x120 kabinde 50 gün 7 bitkiye gayet sağlıklı veg verdim haberin olsun. Çiçeğe alınca 20k hps ile başladım 33k ile bitirdim

husyn

Doktor
13k lüx derken 13.000 lüx demek istiyorsunuz demi öğle ise değerleri çok duşuk tutmussunuz bence yani 80k - 100k tutmalıydınız

husyn

Doktor
80 bin lix sen hic verdinmi birak 100 ü
kanka ben hiç HPS veya HP ampul kullanmadım led kullandım, yükarıya bir tablo vardim onu bir firmanın paylaştığı PPFD ler mesela 1000umol/s/m2 için HPS ampul den 82.000 lüx değeri alman gerek. adamlar bitki için ışık foton ölçüm ahletleri satıyorlar

1686005889610.png

Mikoo

Kıdemli Üye
kanka ben hiç HPS veya HP ampul kullanmadım led kullandım, yükarıya bir tablo vardim onu bir firmanın paylaştığı PPFD ler mesela 1000umol/s/m2 için HPS ampul den 82.000 lüx değeri alman gerek. adamlar bitki için ışık foton ölçüm ahletleri satıyorlar

Ekli dosyayı görüntüle 17216
Onlar biraz garip hesap yapmışlar anlamadım ben. Kabinde falan hps yi 1000w ı bitkilerin dibine sokman gerekir 100k lux alabilmek için

husyn

Doktor
Onlar biraz garip hesap yapmışlar anlamadım ben. Kabinde falan hps yi 1000w ı bitkilerin dibine sokman gerekir 100k lux alabilmek için
dostum benim anlaya bilmem için bana tam bir değer verirmisin, yani kaç watt'lık HPS ve kaç cm mesafeden kaç lüx ölçtüğünü.

Mikoo

Kıdemli Üye
dostum benim anlaya bilmem için bana tam bir değer verirmisin, yani kaç watt'lık HPS ve kaç cm mesafeden kaç lüx ölçtüğünü.
1000w hps 100cm en yakın mesafe diyor mesela. Bu minimum mesafeyi göstermiş. 1000w kullanırdım hps yi. 1000w a ayarladığım dönem de 70 80 cm den 30 35 k lux aliyordum sanırım. Bir dure oldu hps kullanmayali. Bende tam hstirlamiyorum. Ama 80 veya 100k lux almak icin bitkiyi yakıp kavurmak gerek ampul ile

Ü

Üye silindi 34132

Guest
30-35k lux bloom aşamasında falandır şuan filiz aşamasında olduğu için 20 K luxu geçirmiyorum doğru mudur

husyn

Doktor
bak kanka benim paylaştığım resimlerdeki değerler cihazla ölçerek veriyor adamlar.
HPS'de 50.000 lüx 600umol/s/m2 yapıyormuş

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ******** *** ** hahahaha* **
  • İstanbul İstanbul:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ********* **** ** ***** **** hahahaha* ** *****
  • Sleepless Sleepless:
    * ******** ******* * ******** *** **** ******* * **** *
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
  • Emmy Emmy:
    **** ********** *** ****** ******* hahahaha** ****
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Emmy Emmy:
    ***** * *** ***** ***** ** *** *** ****** ******** **** hahahaha**
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******* ***** ***** ** *** **** *** **** ***** ** *** ********* ******* ***** **** ****** ****
    +1
    hahahaha*** ****** ** ******* ****** ******* **
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******* ******* hahahaha** ***** *** *********
    TabldotLife TabldotLife: ***** ******* ******* hahahaha** ***** *** *********