Işık markaları 301h-301b

husyn

Doktor
Check out this product on Alibaba App Yüksek PPFD LED bitki büyümek ışık tam spektrum hidroponik büyüyen çiçek düğmesi 270w 540w 800w 1080w cree COB ışık büyümeye yol açtı 1000w
https://m.turkish.alibaba.com/p-detail/detail-1600460949456.html?__sceneInfo={"type":"appDetailShare","data":{"filterKey":"7.8.2_share","cacheTime":"1800000"}}&from=IOSEkli dosyayı görüntüle 16044 Burdan ayrıntılı şekilde inceleyebilirsin knka sen daha iyi anlarsın
kanka gönderdiğin linkler açılan sayfalardaki yazılar devasa büyüklükte cıkıyor neden

husyn

Doktor
kanka sisteminin tam adıneya bulamadım senin gönderdiğin link telefon için pc de amçıkgibi çıkıyor

bigbugs1.

Kıdemli Üye
Bavagreen 540w pro+ yaz arat knka Alibaba dan direk bavagreen fabrikasından aldım ordan bak

husyn

Doktor
tamam kanka senin sistemde 4 tane PCB var demi yani led kartı var her kartın ortasına 1 bitki koyarsın zaten 4 tane yapacağından bahsediyordun daha sonra sayıyı artırmak istediğinde denk gelirsek o sayılarda bakarız kanka sonra sen bu ışığı nekadar süredir kullanıyorsun?
gene söylüyorum bitki ışık mesafen 20cm sabit kanka her dönemde yani çiçeklenmenin son 3 hafta kala 15cm yapabilirsin

bigbugs1.

Kıdemli Üye
tamam kanka senin sistemde 4 tane PCB var demi yani led kartı var her kartın ortasına 1 bitki koyarsın zaten 4 tane yapacağından bahsediyordun daha sonra sayıyı artırmak istediğinde denk gelirsek o sayılarda bakarız kanka sonra sen bu ışığı nekadar süredir kullanıyorsun?
gene söylüyorum bitki ışık mesafen 20cm sabit kanka her dönemde yani çiçeklenmenin son 3 hafta kala 15cm yapabilirsin
40-50cm arası kullanıyorum knka bir anda 20ye çeksem sorun olurmu 20cm çok yakın değilmi bodur kalır bitkiler veya bir zarar verirmi evet 4 tane olması lazım ama ama 65x25soğutucu üstünde 2 adet toplamda 2 soğutucu üstünde 4adwt var bu ışıkla bi auto growu yaptım birde şimdi fem ile başladım 39.günüm toplamda 110gün kullandım sence 150x150 çadırda 27lt 4 fem için uygun bir ışık mı ben yarın unutmadan lüx ölçüsünü yapıcam onuda yazarım

bigbugs1.

Kıdemli Üye
40-50cm arası kullanıyorum knka bir anda 20ye çeksem sorun olurmu 20cm çok yakın değilmi bodur kalır bitkiler veya bir zarar verirmi evet 4 tane olması lazım ama ama 65x25soğutucu üstünde 2 adet toplamda 2 soğutucu üstünde 4adwt var bu ışıkla bi auto growu yaptım birde şimdi fem ile başladım 39.günüm toplamda 110gün kullandım sence 150x150 çadırda 27lt 4 fem için uygun bir ışık mı ben yarın unutmadan lüx ölçüsünü yapıcam onuda yazarım
Knka unutmadan uv ır modunu veg döneminde açmıyorum çiçeklenmenin 2.haftası ır açıyorum son 3hafta uv açıyorum doğrumu bilmiyorum fikrin nedir

husyn

Doktor
dostum bitki bodur kalır derken eninemi genişleyecek bitkinin botur kalması ya metobolizmayı çalıştıraçak ışık olarak yeterli enerji almıyordur yada yapılan bir işlemden uygulamandan sitrese girerse stresin sebep olduğu etki uygun seviyeye gediğinde belli gün sonra kendini toparlayıp gelişimine devam edecektir ışığın çok yakın olmasındaki sıkıntı ısıdan dolayıdır ısı kontrolu bitkini üstüne elini koyacaksın ısı normalse sıkıntı yok kanka düşünsene güneşin gücünü o foton değerine ulaşa bilecek sistem varmı ortada bitki kalmazdı

husyn

Doktor
kanka oranlar alarak kendime göre sistemini 20cm ara mesafesinde waltt değerini 200-250Waltt çıkarttım dostum bu güçtede lüx değerine bak bakalım kaç çıkacak oranları doğru aldı işem bence güzel

bigbugs1.

Kıdemli Üye
dostum bitki bodur kalır derken eninemi genişleyecek bitkinin botur kalması ya metobolizmayı çalıştıraçak ışık olarak yeterli enerji almıyordur yada yapılan bir işlemden uygulamandan sitrese girerse stresin sebep olduğu etki uygun seviyeye gediğinde belli gün sonra kendini toparlayıp gelişimine devam edecektir ışığın çok yakın olmasındaki sıkıntı ısıdan dolayıdır ısı kontrolu bitkini üstüne elini koyacaksın ısı normalse sıkıntı yok kanka düşünsene güneşin gücünü o foton değerine ulaşa bilecek sistem varmı ortada bitki kalmazdı
Şuanlık öyle bir sıkıntı yok gibi knka yarın hem güncel durumunu atarım ışığı indirir gübre vericem zaten yarın lux ölçüsünü yaparım buraya tekrardan yüklerim onun üzerinden konuşuruz sen gereksiz diyorsun anladığım kadarıyla yeni ışık almayı

husyn

Doktor
birde senin anlattığına göre ışık ara mesafeyi açıp sonra walttı çoşturuyordun yani olurmu öğle arayı kıs walttıda kıs

bigbugs1.

Kıdemli Üye
birde senin anlattığına göre ışık ara mesafeyi açıp sonra walttı çoşturuyordun yani olurmu öğle arayı kıs walttıda kıs
knka çekiniyorum zarar verir diye 50w cob led kendi yapımım ışığım vardı ısıyı fazla veriyordu onda 55-60cmde tutuyordum buna geçince alışamadım sen şimdi diyorsunki arayı 20cm düşür dimmer 70de onu kaça düşüreyim

bigbugs1.

Kıdemli Üye
Değerler firma abartması anladığım kadroyla knka seninle olan muhabbetimden 20cm çekip %60 düşürsem sorun olurmu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Kanka:
  • Kanka Kanka:
  • Kanka Kanka:
    hahahaha***** *****
  • bambam02 bambam02:
  • A ax-b:
  • Kanka Kanka:
  • Kanka Kanka:
  • Kanka Kanka:
    ***** hahahaha** ******** ****** ********
  • Kanka Kanka:
  • A ax-b:
    ** **** **** *** **** **
  • Kanka Kanka:
    ******* **** hahahaha *****
  • Kanka Kanka:
    ***** **** ****** ***** ****** ** hahahaha*** ***** hahahaha ***** ****** ***
  • Kanka Kanka:
    ********* hahahaha
  • Kanka Kanka:
    ********** *** **** **
  • bambam02 bambam02:
  • A ax-b:
  • Kanka Kanka:
    **** hahahaha*** ***** ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** * ******* * ******* * **** ******* ******* ***** **** ******** ********** *
  • Kanka Kanka:
    *** ***** hahahaha**
  • A ax-b:
    ******** hahahaha*** ****** ******* ***** hahahaha ***** **** **** ****** *******
  • bambam02 bambam02:
  • Emmy Emmy:
    ***** ** *** ******* ** ******** ******** ***** ******** *** *** ***** ** *** **** hahahaha** ***** hahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
  • A ax-b:
  • muadip muadip:
    ***** ***** **** * **** ******* ******** ******** *** **** ********* **** ****** hahahaha*** ***** hahahaha**
    muadip muadip: ***** ***** **** * **** ******* ******** ******** *** **** ********* **** ****** hahahaha***...