Işık markaları 301h-301b

husyn

Doktor
Anladım knka bende kendi çapımda öğrenmeye anlamaya çalışıyorum da knka zamanla tecrübeyle olacak şeyler benim ışığın açıklamada verilen değerleri ne kaşar doğrudur knka sence
hiç doğrulıkta yaklasacağını sanmam sana zaten başında gene üretici firmadan oldığım değerleri verdim

husyn

Doktor
mesela bir ledin değerine bakıyorsun ya önerilen değer var o değer en iyi sunuç alınmış değerdir o sunuçun waltt değeri 0,2w demiş şimdi sen bu sonuçu arttırırsan yani 0,4w lede verdiğinde lümen değeride gene iki katı oluyormudur olmuyor değeri yükselttikce yüzde olranı düşüyor emde yarı yarıya nerdeyse

husyn

Doktor
yani senin sistemdeki ledin değeri 0,2w ledleri bu değerde kullanman için 240w ile beslemelisin gelelim diğer konuya sistemi 540w ile beslersem ledlere 0,45w dağılır yani senin sisteminin led üretici firmaya göre en iyi sonuç alacağın walt 240w ama 480w çıkarırsan 240w elde ettiğin değeri 1,5 katına çarpa bilirsin vediğim değer ortalam salladığım bir değer üretici bunu beyan ediyor ama satıcı kafalarına göre bence doğrularıda vardırda çoğunun verdiği değerler çok abartılı

husyn

Doktor
Anladım knka bende kendi çapımda öğrenmeye anlamaya çalışıyorum da knka zamanla tecrübeyle olacak şeyler benim ışığın açıklamada verilen değerleri ne kaşar doğrudur knka sence
kanka senin sistem 1184 leden oluşuyor, bana paylaştığın 3resimden 3çü vardıya ondaki led sayısı 2688 nasıl oluyorsa senin sistemin değerleri onu solluyor tuhaf değilmi

husyn

Doktor
şimdi dostum sen bana konular listelede ben biraz araştırayım dedinde elelden üstündür kanka senin kafanda takılan bir şey varsa fikirleşip bakalım,
çok fazla konu yok aslında ama şunu başta öğren sulama; peki sulamamı yoksa nemlendirmemi, ban göre, nemlendirmek için sulama yapılmalı

bigbugs1.

Kıdemli Üye
kanka senin sistem 1184 leden oluşuyor, bana paylaştığın 3resimden 3çü vardıya ondaki led sayısı 2688 nasıl oluyorsa senin sistemin değerleri onu solluyor tuhaf değilmi
Tuhaf Bende onu anlamadım knka ppfd değerleri saçma geldi bana 150x150 o led dizilişiyle led sayısıyla o değerleri vermesi zor

bigbugs1.

Kıdemli Üye
şimdi dostum sen bana konular listelede ben biraz araştırayım dedinde elelden üstündür kanka senin kafanda takılan bir şey varsa fikirleşip bakalım,
çok fazla konu yok aslında ama şunu başta öğren sulama; peki sulamamı yoksa nemlendirmemi, ban göre, nemlendirmek için sulama yapılmalı
Eyvallah knka yardımların için çok sağol

bigbugs1.

Kıdemli Üye
Selamun aleyküm bro ben şimdi dediklerini yaptım ışığı 45-55cm arasından 20-25 cm arasına düşürdüm lüx ölme işlemini yaptım 2uygulamadan ortalama bitkinin tam üstüne düşen lüx ler bunlar dimmeri %70 di %50 düşürdüm aldığım sonuç bunlar

husyn

Doktor
dostum değerler çok düşük eğer sade 660nm olsaydı bu değerler olurdu ama 4000-5000K değerlerinde olmalı yani çok düşük - sebebi ledlerin düşük değerlerde olması ve led aralıklarının yakın olmaması bu yüzdende büyük rakamlar alamıyorsun, ama sisteminde ledlerin dağınık bir alanda olduğunda bu aldığın değeri 2-3 çarpa bilir sin bence 700-800PPFD (µmol m-2 s-1) gibi olduğunu düşünüyorum

husyn

Doktor
bitkilerinin durumu iyi gibi kelle koparma yapmışsın gabiba kaçıncı kellede, gübre besin olarak ne veriyorsun

Son düzenleme:

husyn

Doktor
sana ilk yaptığım açıklamada bir şey dikkatını çektımı kullanılan bu diyotu x5 led demişim farkettim orayı şimdi diğerlerini 5 çarp aradaki farkı gör diğer ledlerle 350-400 led ile yapsalar güzel bir şimtem olacağını düşünüyorum.

bigbugs1.

Kıdemli Üye
dostum değerler çok düşük eğer sade 660nm olsaydı bu değerler olurdu ama 4000-5000K değerlerinde olmalı yani çok düşük - sebebi ledlerin düşük değerlerde olması ve led aralıklarının yakın olmaması bu yüzdende büyük rakamlar alamıyorsun, ama sisteminde ledlerin dağınık bir alanda olduğunda bu aldığın değeri 2-3 çarpa bilir sin bence 700-800PPFD (µmol m-2 s-1) gibi olduğunu düşünüyorum
Knka bu değerleri dimmer 45 civarında aldım mesafe 25cmde nasıl yapmamı tavsiye edersin şimdi

husyn

Doktor
Knka bu değerleri dimmer 45 civarında aldım mesafe 25cmde nasıl yapmamı tavsiye edersin şimdi
kanka ilk önce senin diyotlar yani ledler 0,2w bu değerin altına almaman gerek yani sisteme 250W güçün altına düşmemelisin, sen sistemi 20cm çek ve %60 larde al bakalım lüx bir görelim

bigbugs1.

Kıdemli Üye
sana ilk yaptığım açıklamada bir şey dikkatını çektımı kullanılan bu diyotu x5 led demişim farkettim orayı şimdi diğerlerini 5 çarp aradaki farkı gör diğer ledlerle 350-400 led ile yapsalar güzel bir şimtem olacağını düşünüyorum.
Doğrudur knka sen daha iyi bilirsin ama bence fark etti aldıysan bu yana dinler 45-50 arasına düşürmeme rağmen yaklaştırmak ışığı bence değişiklik gösterdi herhangibi stress belirtiside yok şuan

husyn

Doktor
Tamam knka yarın ben buraya tekrardan dediklerini yapıp atarım
bak nasil yap biliyormusun ışık boyula hiç uğraşma telefonu ölçerken senin sistemin 4 karesi varya birinin tam ortasında sistemin güçünü %60 ayarla 20cm ölç değeri ver 15cm ölç değeri ver 10cm ölç değeri ver, sonra aynı şekil güçünü %80 ve %100 yap bende değerleri göreyim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
    *** **** *** ***** **** *** ****** hahahaha****** ********** ***
  • A ax-b:
    +1
  • A ax-b:
    ******** hahahaha** ******** ********* **
  • TabldotLife TabldotLife:
  • A ax-b:
    **
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    hahahaha*****
    ******** *** ***** * hahahaha*****
  • A ax-b:
    ** hahahaha*****
    +1
  • Runtz Runtz:
    **
  • Runtz Runtz:
    ******** hahahaha ****** ********* **** ******* hahahaha* ** ****** ****** ********** *******
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha** ******** **
  • deyorke deyorke:
  • A ax-b:
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • deyorke deyorke: