Işık Mesafesi ( Bilgilendirme )

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Hemen başla zaten baştan beri bu şekilde olması lazım auto çiçekte de yada çok ışık vericem dersen 20/4 yaparsın periodu.
Tabiki tamamen karanlık olacak dostum gece ile gündüzü doğayı nemi ısıyı taklit ediyoruz yaa gecesiz doğa olurmu dersin

Hemen başla zaten baştan beri bu şekilde olması lazım auto çiçekte de yada çok ışık vericem dersen 20/4 yaparsın periodu.
Tabiki tamamen karanlık olacak dostum gece ile gündüzü doğayı nemi ısıyı taklit ediyoruz yaa gecesiz doğa olurmu dersin
Unutuyordum az kalsın 1 haftalıkken gübre vermiştim şerbet şeklinde güvercin gübresi acaba şimdiden sonra gerekiyormu günre vermek

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Sürekli vermek gerekiyor ama benim güvercin gübresi için bir takvimim yok kullanmadım ve etkisini bilmiyorum ama maddi durumun varsa organik markalardan terra aquatica yada biobizz gibi, başlangıç setleri var 3lü, ilk grow için iş görür fazlası sana fazla olur şuan için

Sürekli vermek gerekiyor ama benim güvercin gübresi için bir takvimim yok kullanmadım ve etkisini bilmiyorum ama maddi durumun varsa organik markalardan terra aquatica yada biobizz gibi, başlangıç setleri var 3lü, ilk grow için iş görür fazlası sana fazla olur şuan için
Anladım kardeşim verdiğin bilgiler için çok sağol mecbur güvercin günresi kullancam durumum kısıtlı olduğu için iyi günler dilerim

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Bununla ilgili chat gpt yi kullanabilirsin yeni çıkan bi yapay zeka, şuan dünyanın en gelişmiş yapay zekası, cannabis bitkisinde kümes hayvanı gübrelerinin kullanım periyotları nasıl diye sorarsan sana komple anlatır, robotu nasıl kullanacağını youtube dan öğrenebilirsin teknoloji sana herşeyi sunuyor en iyi şekilde kullanmak lazım

Bununla ilgili chat gpt yi kullanabilirsin yeni çıkan bi yapay zeka, şuan dünyanın en gelişmiş yapay zekası, cannabis bitkisinde kümes hayvanı gübrelerinin kullanım periyotları nasıl diye sorarsan sana komple anlatır, robotu nasıl kullanacağını youtube dan öğrenebilirsin teknoloji sana herşeyi sunuyor en iyi şekilde kullanmak lazım

Bilgiler için teşekkürler.Ben artık şahsen bitki tepe noktasındaki sıcaklıga göre ayarlıyorum ışık mesafesini. mesela geçen gün havalar güzeldi 150w mh 60cm mesafeden 26-27c sıcaklık gösterdi bitki tepesinde uzak tuttum. şuan soğuk gidiyor havalar ve 35cm ye kadar indirdiğim halde 22c geçmedi.
1 aylık bitkinin cinsiyeti nasıl tespit edilir ?

Bilgiler için teşekkürler.Ben artık şahsen bitki tepe noktasındaki sıcaklıga göre ayarlıyorum ışık mesafesini. mesela geçen gün havalar güzeldi 150w mh 60cm mesafeden 26-27c sıcaklık gösterdi bitki tepesinde uzak tuttum. şuan soğuk gidiyor havalar ve 35cm ye kadar indirdiğim halde 22c geçmedi.
1 aylık bitkinin cinsiyeti nasıl tespit edilir?

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Bitki çiçeğe girdikten sonraki ilk iki hafta içinde cinsiyeti ayırt edebilirsin, erkek dişi ayrımı yapmak kolaydır bununla ilgili google da görselleri inceleyebilirsin

Sen dedim gibi yap knk bitkin veg deyse 50 w beyaz noas marka torch ampül eger bloomdaysa sarısını veya 50 w kırmızı ledlerde olur cok faydasını görürsün hem rahat konumlandırısın mesela lst yapmışsın ısık almaya yerlere yandan ısık saglayabilirsin.
Merhaba kardeşim iki adet photo bitkim var 5 gün oldu 12/12 ye geçeli yalnız ışık ile alakalı birşey bilmiyorum özel bir dolabım yok odanın camlarını filmle kapladım iki adet 100 watlık led var acaba mesafe ne kadar olmalı bazen karanlığa geçtiği zaman yapraklar çok sarkıyor aşağıya acaba ışık az olduğundan mı yada fazla mı oluyo anlayamıyorum beni bilgilendirirmisin kardeşim şimdiden teşekkürler

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Işıklar kapandığında aşağı sarkar yapraklar, açılınca yukarı kalkar tekrar, ışık çok gelirse dahada yukarı kalkar dua etmeye başlar, ayrıca susuz kalırsa sarkma yapar yaprakların çok sularsan yine sarkma yapar mesafe 50cm ayarla onlar uzar mesafeyi kapatır 12/12 nin 30. Gününden sonra sabit 30cm mesafede hasata gidebilirsin, yetip yetmediğini bilmek için çiçeği görmek lazım lambayı görmek lazım

Işıklar kapandığında aşağı sarkar yapraklar, açılınca yukarı kalkar tekrar, ışık çok gelirse dahada yukarı kalkar dua etmeye başlar, ayrıca susuz kalırsa sarkma yapar yaprakların çok sularsan yine sarkma yapar mesafe 50cm ayarla onlar uzar mesafeyi kapatır 12/12 nin 30. Gününden sonra sabit 30cm mesafede hasata gidebilirsin, yetip yetmediğini bilmek için çiçeği görmek lazım lambayı görmek lazım
Kabinim yok odayı hazırladım kardeşim camlar filimli ışık almıyor hiç vantilatörlede en düşük ayarda sallıyor ama sadece Işık’ta salıyor karanlıkta kapatıyorum bide 40 cm den yukarı çekince alt dallar pek ışığı alamıyor? LED’ler 100 watlık beyaz ışık resimleri paylaştım kardeşim sana zahmet beni iyice bi aydınlatsanIMG_0279.jpgIMG_0280.jpgIMG_0285.jpgIMG_0286.jpgIMG_0287.jpgIMG_0288.jpg

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Çiçeklerin gayet sağlıklı ve çiçek açmak üzereler, lambalar çiçek başı 100w yeterli fakat ışık rengi önemli eğer 6500kelvin beyaz ışıksa bu saatten sonra çok işe yaramazlar sana grow için özel üretilmiş lamba lazım yada aynı ledin 3500kelvin olanı yani sarı ışık ayrıca board üzerinde 660nm red ve IR çipler olması gerekli ki sömeklerin güzelce şişsin

Çiçeklerin gayet sağlıklı ve çiçek açmak üzereler, lambalar çiçek başı 100w yeterli fakat ışık rengi önemli eğer 6500kelvin beyaz ışıksa bu saatten sonra çok işe yaramazlar sana grow için özel üretilmiş lamba lazım yada aynı ledin 3500kelvin olanı yani sarı ışık ayrıca board üzerinde 660nm red ve IR çipler olması gerekli ki sömeklerin güzelce şişsin
Evet haklısın kardeşim doğrudur fakat maddi sıkıntılardan dolayı bişeye elimi atamıyorum bırak sarı ledi elektrik faturası ödeyemedim mecbur bu düzen ilerleyecek yani bu Işık’lar olmaz mı diyosun çiçeklenmezmi

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Kardeşim çiçeklenir ama hayal kırıklığına uğrarsın yani sahibindene falan bak 500-1000 arası ikinci el full specrrum cob led falan işini görür, çok insan var bi heves başlayıp yapamayıp setupunu satan, hiçbişey yapamıyosan parça parça elin yettikçe 4 tane 50w ufo torch led al üzerlerindeki plastik kafaları çıkar bir çiçeğe 2 tane sarı (3500K) lamba koy bu beyazlardan birinide iki çiçeğin tam ortasına as sarı beyaz karışık iş görür yine,
Yani sorun lambada değil lambanın ışık renginde veg dönem için en verimli ışık 6500k led yani senin kullandığın ve bak çiçeklerin ne güzel olmuş ama şimdide güzel devam etmesi için 3500kelvin ışık rengini çiçeğe vermen lazım

Kardeşim çiçeklenir ama hayal kırıklığına uğrarsın yani sahibindene falan bak 500-1000 arası ikinci el full specrrum cob led falan işini görür, çok insan var bi heves başlayıp yapamayıp setupunu satan, hiçbişey yapamıyosan parça parça elin yettikçe 4 tane 50w ufo torch led al üzerlerindeki plastik kafaları çıkar bir çiçeğe 2 tane sarı (3500K) lamba koy bu beyazlardan birinide iki çiçeğin tam ortasına as sarı beyaz karışık iş görür yine,
Yani sorun lambada değil lambanın ışık renginde veg dönem için en verimli ışık 6500k led yani senin kullandığın ve bak çiçeklerin ne güzel olmuş ama şimdide güzel devam etmesi için 3500kelvin ışık rengini çiçeğe vermen lazım
Aynı ledlerin sarısı var bulunduğum ilçede alsam olurmu onlar bide ne zaman sarıya geçmeliyim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ********* **** ** ***** **** hahahaha* ** *****
  • Sleepless Sleepless:
    * ******** ******* * ******** *** **** ******* * **** *
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
  • Emmy Emmy:
    **** ********** *** ****** ******* hahahaha** ****
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Emmy Emmy:
    ***** * *** ***** ***** ** *** *** ****** ******** **** hahahaha**
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******* ***** ***** ** *** **** *** **** ***** ** *** ********* ******* ***** **** ****** ****
    +1
    hahahaha*** ****** ** ******* ****** ******* **
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******* ******* hahahaha** ***** *** *********
  • kralartur01 kralartur01:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***
  • kralartur01 kralartur01:
    hahahaha **** ******* ** ******** ***** **
    kralartur01 kralartur01: hahahaha **** ******* ** ******** ***** **