Isı sorununu ne yaptiysam cozemedim kankalar yardimm

Bkc1233

Yeni üye
S.a kankalar 2 adet auto bitkim 50. Gunundeler cicekler iyice belirginlesti ışiga yakin olan yapraklarim sicaklik sitresine girdi 
Lambalar acikken isi 32-34C oglen sicaginda 
2 iceriye hava vermesi icin fan  banyo fanlarindan
1 adet cooltubeye bagli fan 
1 adet icerdeki havayi cekmek icin banyo icin kullanilan fan
2 adet bitkilerin en tepesinden vurun usp fan 
(İceriye hava vermesi icin kullanilan fanin birinin kanalina buzlu sise koyuyorum isiyi anca 30C anca dusuruyor)
Oda sicakligi zaten 32-30 derece arasi hep ev sahibi ve komsularla yakin oturdugum icin camlari acamiyorum oglen kabinin kapagini araliyorum bitkinin oldugu kapiyi araliyorum yaz oldugu icin evin icide sicak oluyor klima almayada param yok.
Çogu zaman ya iste yada uyudugum icin bitkilerimede zaman ayiramiyorum bitkiler biraz daha kotu duruma girerse son care olarak lambalari aksam 8 sabah 8e ayarlayip 12/12 yapicam son care olarak(auto bitki)

Kafayi yemek uzereyim 2 haftadir denemedigim sey kalmadi isiyi 34ten acak 31C dusurebildim

BabyGrow

Yeni üye
1 çıkış fanı daha ekleyebilirsin , içeriye bir vantilatör daha koyabilirsin (daha güçlü) , Youtube da bulabileceğin basit klima yapımı videoları var onlardan yapabilirsin.  Usb fanlar bitkinin en tepesinden vurmasın ışığın sebep olduğu sıcak havayı bitkiye doğru yolluyorsun mantıken. Ben hava girişinin önünden bitkiye doğru yöneltiyorum , soğuk havayı bitkiye doğru göndermiş ve hafif yukarı doğru baktığı için sıcak havayıda çıkış fanına doğru itmiş oluyor. Odanın camlarını açabilmen ciddi derecede etkiliyor sıcaklığı. Işığın içindeki sıcak havayı kabinin dışına mı atıyorsun bilmiyorum ama öyle yaptığını tahmin ediyorum. Onun dışında pek yapacak bir şey yok gibi.

Bkc1233

Yeni üye
Cvp: Isı sorununu ne yaptiysam cozemedim kankalar yardimm

BabyGrow' Alıntı:
1 çıkış fanı daha ekleyebilirsin , içeriye bir vantilatör daha koyabilirsin (daha güçlü) , Youtube da bulabileceğin basit klima yapımı videoları var onlardan yapabilirsin.  Usb fanlar bitkinin en tepesinden vurmasın ışığın sebep olduğu sıcak havayı bitkiye doğru yolluyorsun mantıken. Ben hava girişinin önünden bitkiye doğru yöneltiyorum , soğuk havayı bitkiye doğru göndermiş ve hafif yukarı doğru baktığı için sıcak havayıda çıkış fanına doğru itmiş oluyor. Odanın camlarını açabilmen ciddi derecede etkiliyor sıcaklığı. Işığın içindeki sıcak havayı kabinin dışına mı atıyorsun bilmiyorum ama öyle yaptığını tahmin ediyorum. Onun dışında pek yapacak bir şey yok gibi.

Kanka usp fanlar bitkinin tam dibinden vuruyo lambaya bagli borulara bagli isiğa maruz kalmiyo fanlar kanka iceriye hava veren fanin tekini boruyla bitkilere yaklastirsim borunun icinede 2L donmus suyu koyuyorum odanin ici 32C oluyo oglen kabinin icide 32.6C oluyo yani kanka oda sicakligiyla kabinin sicakligi ayni birde kanka kabinde deli gibi bi hava akimi var kabinin ici sisiyor resmen sicaklik sitresine girmis bitkimden hasat alabilirmiyim 2-3 haftasi kaldi hasatina

R

Ripley'sOG

Guest
Işığa yakın olan yapraklarin strese girdiğini söylüyorsun.Yani stres kaynağı bölgesel diyebiliriz.Ana isi kaynağı olarakta isigi ele alir isek ne yazik ki mesafesini artırmak bir nebze işini kolaylaştıracaktır.
Egerki hala yetersiz geliyor ise malasef bunun için maddi anlamda bir fedakârlık yapmanız gerek.

Horozkent

Yeni üye
Kabin fanları ve vantilatörün önlerine buz aküsü koyabilirsen belki biraz faydası olabilir kanka  denemen lazım

jointmonster

Yeni üye
Kanka buz kütleleri koyman lazım. Ben bulduğum bütün litrelik şişeleri buzluğa attım 30-40 tane 3 tane de 5 kglık yoğurt kovasına su koyup dondurdum. Sürekli çeviremesem de işten çıkınca gece 1e kadar dönüyo devran 4-5 derece düşeri var hepsinin.
Dumanın bol olsun kanka.

cannabis16

Doktor
oda ısısı 32 diyorsun,kabin daha sıcak olacağından klima alıp içeriye soğuk hava vermekten başka çare yok.
led ışıklarla da işi kurtaramazsın.ne yaparsan yap olmaz klimadan başka.
eğer yaz aylarında grow yapacaksan sana tavsiyem sıcaklığa mukavemeti yüksek olan genetikleri araştırıp bulman.zira 32 derece temmuz gelmeden,temmuz gelince işin nerelere varacağı belli değil.hasat alsan bile bitkiler sıcaklık stresinde kolayca hermaya dönebiliyor veya bananalar çıkarıp kendi kendini dölleyip tohuma kendini verip kalitesini düşürebiliyor.
diyeceklerim bunlar,gerisini sen bilirsin
dumanın bol olsun

Bkc1233

Yeni üye
Cvp: Isı sorununu ne yaptiysam cozemedim kankalar yardimm

jointmonster' Alıntı:
Kanka buz kütleleri koyman lazım. Ben bulduğum bütün litrelik şişeleri buzluğa attım 30-40 tane 3 tane de 5 kglık yoğurt kovasına su koyup dondurdum. Sürekli çeviremesem de işten çıkınca gece 1e kadar dönüyo devran 4-5 derece düşeri var hepsinin.
Dumanın bol olsun kanka.

Kanka o dedigini suam yapiyorum ;) oda ancak 4-5 saat idare ediyo cogunlukla isteyim kanka

Ripley' Alıntı:
Işığa yakın olan yapraklarin strese girdiğini söylüyorsun.Yani stres kaynağı bölgesel diyebiliriz.Ana isi kaynağı olarakta isigi ele alir isek ne yazik ki mesafesini artırmak bir nebze işini kolaylaştıracaktır.
Egerki hala yetersiz geliyor ise malasef bunun için maddi anlamda bir fedakârlık yapmanız 
Kanka bitkilerim kabinin boyuna geldi .saksilarin oldugu yerin altini delip altini kopukle destekleyip kabini biraz yukari almayi dusunuyorum isik kabinin en ustunde duruyor

Daren

Yeni üye
Dostum sana tavsiyem 2.5 litre kola petinin icin suyu koy ve buzlukta beklet kaskati buz kesilince cikar bitki dolabinin icine koy o soguk cozulurkn soğutucagi icin epe iyi dengeler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kralartur01 kralartur01:
    ** ***** ***** ********* ***** **
  • İstanbul İstanbul:
  • elonmusk elonmusk:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ****** hahahaha*
  • elonmusk elonmusk:
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ***** **** ** **
  • İstanbul İstanbul:
  • elonmusk elonmusk:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    **** **** ***** hahahaha*** ***** ***** ***** * ********** ****** ******* ******* ****** ***
  • İstanbul İstanbul:
    ***** **
  • elonmusk elonmusk:
    *** *** hahahaha***** **** **** ***** ***** ****** **********
  • İstanbul İstanbul:
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • elonmusk elonmusk:
    ********* **** **** ***** **** * ****** *** *** ******* ******* *** ** ** ********* hahahaha**** ***** **
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • B bandaleros:
    ***** ******** hahahaha******* * ** ****** *******
    ******** ***** ***** ********* ******* ****** **** ********** **** ****** ******** ******** *******
    **** ****** ***** ******* ********* **** **** ***** **** * ****** *** *** ******* ******* *** ** ** ********* hahahaha**** ***** **
    TabldotLife TabldotLife: **** ****** ***** ******* ********* **** **** ***** **** * ****** *** *** ******* ******* *** **...