köfteci tohumu yapraklarda çürüme yardım

Kawasexi

Yeni üye
Öncelikle selamlar köfteciden 20 ye yakın tohum biriktirdim saksıya attım 5-6 tanesi çok önceden kurudu sonrasında bu ikisi baş verdi gayet güzel ilerliyordu fakat 2 gün önce bu şekilde yapraklarda bir problemle karşılaştım hiç anlamıyorum bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim sapı incemi kalmış günde bi kere bir su bardağıyla suluyorum arada toprağı havalandırıyorum iki haftalıklar akdeniz bölgesindeyim gündüzleri 30-32 derece oluyor geceleri 19 22 dereceye düşüyor 3 haftaya yaklaştı balkonda yetiştiriyorum nasıl bir yol izlemeliyim yorumlarınız değerli teşekkürler.

WDT

Üye
Öncelikle selamlar köfteciden 20 ye yakın tohum biriktirdim saksıya attım 5-6 tanesi çok önceden kurudu sonrasında bu ikisi baş verdi gayet güzel ilerliyordu fakat 2 gün önce bu şekilde yapraklarda bir problemle karşılaştım hiç anlamıyorum bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim sapı incemi kalmış günde bi kere bir su bardağıyla suluyorum arada toprağı havalandırıyorum iki haftalıklar akdeniz bölgesindeyim gündüzleri 30-32 derece oluyor geceleri 19 22 dereceye düşüyor 3 haftaya yaklaştı balkonda yetiştiriyorum nasıl bir yol izlemeliyim yorumlarınız değerli teşekkürler.

Dostum o kadar çok yanlış var ki , hangisini anlatayım. İlk küçük yapraklara kadar bunları güzel light mix bi toprağa göm. Bunları bir birinden ayır. Mümkünse tek tek saksılara. Henüz bebekler ama kurtulabilirler. Bitkilerin gece üşüyor , gündüz yanıyorlar kanka. Bitkilerde böcek yürümüş dostum. Bunun için ilaç bulana kadar derhal tarçın kullan. Forumda tarif bulabilirsin kanka

WDT

Üye
Dostum o kadar çok yanlış var ki , hangisini anlatayım. İlk küçük yapraklara kadar bunları güzel light mix bi toprağa göm. Bunları bir birinden ayır. Mümkünse tek tek saksılara. Henüz bebekler ama kurtulabilirler. Bitkilerin gece üşüyor , gündüz yanıyorlar kanka. Bitkilerde böcek yürümüş dostum. Bunun için ilaç bulana kadar derhal tarçın kullan. Forumda tarif bulabilirsin kanka
@OttoMan47 organik tarifler. Usta tarçın olurmu

OttoMan347

√SEFİR√
@OttoMan47 organik tarifler. Usta tarçın olurmu
Toz tarçın toprağa serpebilir kanka. Yapraklara da 1 lt sıcak suya tepeleme 1 çorba kaşığı toz tarçın 1 tatlı kaşığı nane aromalı sıvı sabun 1 tatlı kaşığı karbonat 1 gün bekletip süzerek sprey yoluyla kullanabilir. Özellikle yaprak altlarına. Yaprak madencisi gördüm diğer böcekler ve mantar için de faydalı

Kawasexi

Yeni üye
Kurtulma şansı var o zaman yorumlarınız için teşekkürler farklı fikirleri olan varsa yazabilir ikisini ayıracağım kaç lt saksılara ayırayım ve kolayca çevremden bulabileceğim önerebileceğiniz bir toprak varmıdır ne zaman gübre vermeye başlamalıyım

Kawasexi

Yeni üye
kankalar nasıl bir yol izlemeleyim şu saaten sonra harman kaldım şarap içiyorum a dan z ye yardımcı olun şu kardeşinize üşüyor filan diyorsunuz ne yapmalıyım @OttoMan47 sen yapıyorsun bu sporru

Kawasexi

Yeni üye
Dediğiniz gibi kafam çok kıyak çekemedim fotoğraf ama toprağa tarçın serptim dediğiniz gibi sprey sistemini daha yapamadım yarın 17 tl lik ikişer tane saksı alacam ayırıcam iksini toprağı değiştirmeyi düşünmüyorum paralalı gübreli toprak fakat aloe vera sistemini yapacam robot yok ama ottoman kardeşim robotsuz nasıl yaparım onada yardımcı olursan aceminin de acemisiyim çünkü şükür akdeniz bölgesinde iklimi güzel yerde yaşıyorum gündüzleri 32 33 derece güzel bir hava var geceleri soğuk ph filan anlamıyorum bu saaten sonra nasıl bir yol izlemeliyim köfteciye para yetişmiyor vazgeçeyim mi ne yapayım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

WDT

Üye
Dediğiniz gibi kafam çok kıyak çekemedim fotoğraf ama toprağa tarçın serptim dediğiniz gibi sprey sistemini daha yapamadım yarın 17 tl lik ikişer tane saksı alacam ayırıcam iksini toprağı değiştirmeyi düşünmüyorum paralalı gübreli toprak fakat aloe vera sistemini yapacam robot yok ama ottoman kardeşim robotsuz nasıl yaparım onada yardımcı olursan aceminin de acemisiyim çünkü şükür akdeniz bölgesinde iklimi güzel yerde yaşıyorum gündüzleri 32 33 derece güzel bir hava var geceleri soğuk ph filan anlamıyorum bu saaten sonra nasıl bir yol izlemeliyim köfteciye para yetişmiyor vazgeçeyim mi ne yapayım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
Kardeş yavruları bir birinden ayır. PH ayarı yapamıyorsan bulunduğun bölgede kuyu suyu bulabilirsen bundan sonra onu kullan. Aynı bölgedeyiz seninle ben kuyu suyu kullanıyorum her zaman.Robot yoksa çatal kullan .hızlı bir şekilde aloe Vera yı ezerek suya yedir iyice. Tarifi iyi oku.

Kawasexi

Yeni üye
Kardeş yavruları bir birinden ayır. PH ayarı yapamıyorsan bulunduğun bölgede kuyu suyu bulabilirsen bundan sonra onu kullan. Aynı bölgedeyiz seninle ben kuyu suyu kullanıyorum her zaman.Robot yoksa çatal kullan .hızlı bir şekilde aloe Vera yı ezerek suya yedir iyice. Tarifi iyi oku.
Sağol bro bizim çeşmeden içiliyor sular içme suyu yani onu kullansam problem olmaz sanırım

#Cigâ

Doktor
bro toprak mars toprağı gibi, aynı saksıya ekmişsin bide sıkıntı yaratır sana bu saatten sonra zarar vermeden ayıramazsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • F Fısfısss01:
  • F Fısfısss01:
    ** **** ** **** dready
  • F Fısfısss01:
    *********** ***** ******* * ****** ********** *** ****** ** **** dready
  • F Fısfısss01:
    ****** **** **** **** *** dready**** **** ******* ** ********* ********** *** ****
    ** ********** ***** ******** ***** **
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready **********
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready *********** **** ****** **** ****** *******
  • F Fısfısss01:
    ********* ******* ***** ***** dready* ***** ********** ***** *** ****** ******* ***** *** ****** ****** *******
  • F Fısfısss01:
    F Fısfısss01: ******** *****