Küflenme

Jf Kennedy

Kıdemli Üye
https://ibb.co/3cJtFZ8 bitki şuan bu halde sizce bişe çıkarmı yoksa çöp mü ?

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kankam küf dediğin şeyler sanki örümcek ağı temiz bi fırça ile temizle onları al yani. Birde neem oil al sık yapraklara çiçeklere fazla gelmesin aroma geçiyor diye biliyorum. Toprağa da odun külü at biraz toz tarçın da olabilir ikiside böcük kovucu. Sakın detan falan sıkayım deme içeni zehirler.

Jf Kennedy

Kıdemli Üye
Kankam küf dediğin şeyler sanki örümcek ağı temiz bi fırça ile temizle onları al yani. Birde neem oil al sık yapraklara çiçeklere fazla gelmesin aroma geçiyor diye biliyorum. Toprağa da odun külü at biraz toz tarçın da olabilir ikiside böcük kovucu. Sakın detan falan sıkayım deme içeni zehirler.
Sağol kankam

Xcd

Astral
sana attığım sitede nem oil bahsetmiyor bak süt-potasyum bikarbonat ve soda dan bahsediyor bence onları uygula neem oil işe yarıyor mu bilmiyorum

Ü

Üye silindi 899

Guest

toprağa attığımızda yapraklardakiler de etkileniyor mu bro ?

Ü

Üye silindi 24060

Guest
yapraga cıkanlara ne uygulamalı kanka ? benim bitkide mikroskopla baktım sarı, önde kıskaçları olan hızlı hareket eden bir yaratık gördüm
Yapraktan genelde neem oil yaparsın ama çok fazlası esans bırakır çiçekte ise.

baktın mı buraya kankam ben açamadım üstad paylaşmış vpn sorun yaşıyorum.

Ü

Üye silindi 899

Guest
Yapraktan genelde neem oil yaparsın ama çok fazlası esans bırakır çiçekte ise.

baktın mı buraya kankam ben açamadım üstad paylaşmış vpn sorun yaşıyorum.

Kanka bu neem oil kullanıpta faydasını gören varmı acaba ? ben geçen grow da denedim çalışmadı, bu grow da 2 kez vegde 2 kez çiçekte denedim hiç faydası olmadı. sütlü olanı bir deniyecem bakalım..

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kanka bu neem oil kullanıpta faydasını gören varmı acaba ? ben geçen grow da denedim çalışmadı, bu grow da 2 kez vegde 2 kez çiçekte denedim hiç faydası olmadı. sütlü olanı bir deniyecem bakalım..
Kanka ben bitkiyi hasat edip kuruttuktan sonra kabini güve oluşmasını engellemek için baya bi etkili zehir var ilaçlıyorum sürekli her grow öncesi. Sütlü olan tarifi nette çok gördüm yapan ama kendim denemedim.

Ü

Üye silindi 23498

Guest
@Jf Kennedy 3 tane tarif veriyor
1- Sütlü olan
2- Potasyum bikarbonat
3- Baking soda (Sodyum bikarbonat)
Kankacım selam. Arkadaşın probleminde ben yaprak küfünü göremedim. Daha aşırısı ve senin verdiğin tarifin hastalığı bende mevcut şuan. Sütlü tarifle potasyum bikarbonat arasında gidip geliyorum. Youtubeda türk bi abide sodyum bikarbonatla bütün bahçesini temizliyordu. Sodyum ile potasyum arasındaki farkı biliyormusun. Sodyum olan karbonattı sanırım bildiğimiz. Potasyum bikarbonatı çözemedim. Hızlı çözüm arıyorumda

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Bizim problemimiz bu.
4 litre suya tepeleme 1 yemek kaşığı potasyum bikarbonat ( ziraatciden aldık internettede mevcut)
1 yemek kaşığı zeytinyağı koyduk (bitkisel yağ dediği için)
2 damlada bulaşık deterjanı karıştırıp yaprakların altına üstüne uyguladık. Sonuçları paylaşacağım

LanternGarden

Yeni üye
Bizim problemimiz bu.
4 litre suya tepeleme 1 yemek kaşığı potasyum bikarbonat ( ziraatciden aldık internettede mevcut)
1 yemek kaşığı zeytinyağı koyduk (bitkisel yağ dediği için)
2 damlada bulaşık deterjanı karıştırıp yaprakların altına üstüne uyguladık. Sonuçları paylaşacağım
?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******* ****** ***** ****** dready*** dreadydready
  • S serdar1122:
  • zero00 zero00:
    ** * ******** dready ********** *******
  • zero00 zero00:
    ** *** ****** *********** **** dready******* ***** ********
  • kawinnnz kawinnnz:
    +1
  • K Kolpa.:
    ******* ** dready* ** *** ********* ********* **** ********* ***** *** *** ********** *** ***** ***** *** *** *** *********
  • S serdar1122:
    *** ******** ******** dready
  • zero00 zero00:
  • kralartur01 kralartur01:
    ********** ********* *********** ********* ** ********* ****** ******* **** *********** ***** ******* ***** ***** *** ***** **********
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** ***** ******** dreadydready***
  • camelonhigland camelonhigland:
    ******* *** ******* *********** *** **** ***** ****** ***** **** **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** ********** *** ***** ***** *** *** *** dready *** *** ** ***** ****** **** ********* ****** ******* ********* *********** ****** ********** ********* ****** ****** *********** ********* **** *** ******** *** ***** *******
  • zero00 zero00:
    ***** ** ********* *** ******* *********** *** **** ***** ****** ***** **** **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ******* *** ******* *********** *** **** ***** ****** ***** **** **

• zero00 zero00:
    ****** ********** ******** *** ****** *********** dready
  • K Kolpa.:
    ********* ******** ********* ******** *** ********** ***** ********* **** *** ******** dready*** dready** **** *** ** ***** *** ** ******* ******
  • zero00 zero00:
    **** ********** ****** ***** dready** *** ********* ******* ********** ***** ********
  • zero00 zero00:
    ***** ********** ** **
  • K Kolpa.:
  • zero00 zero00:
    dready**********
    zero00 zero00: dready**********