Kükürtle zararlılara son

Ü

Üye silindi 23498

Guest
1 yemek kaşığı toprağın üzerine serpebilirsin
Kanka önlem almak adına büyük saksılara aktarmadan önce saksıya 1 yemek kaşığı atıp karıştırmamızın bi faydası olur mu dersin. Senin konuyu okuduktan sonra baya araştırdım halada devam ediyorum.
Tecrübelerini ve uygulama şekillerini merak ediyorum

mami10_

Doktor
Kanka önlem almak adına büyük saksılara aktarmadan önce saksıya 1 yemek kaşığı atıp karıştırmamızın bi faydası olur mu dersin. Senin konuyu okuduktan sonra baya araştırdım halada devam ediyorum.
Tecrübelerini ve uygulama şekillerini merak ediyorum
kanka ben sürekli kullanırım,faydası saymakla bitmez ama abartmamak lazım, veg döneminde fıs fıs yaparak,ve önlem almak için toprağa 1 yemek kaşığı serpe bilirsin

Ü

Üye silindi 23498

Guest
kanka ben sürekli kullanırım,faydası saymakla bitmez ama abartmamak lazım, veg döneminde fıs fıs yaparak,ve önlem almak için toprağa 1 yemek kaşığı serpe bilirsin
Kanka konu için teşekkürler senden sonra baya araştırdım. Böcek için çare olacağını düşünüyorum. Youtubeda bi bahçeci dayı var domatese gelen kırmızı örümceği sadece kükürtle yendiğini söylüyor. Deneyimleyip bende tecrübelerimi paylaşırım kullandıktan sonra

mami10_

Doktor
Kanka konu için teşekkürler senden sonra baya araştırdım. Böcek için çare olacağını düşünüyorum. Youtubeda bi bahçeci dayı var domatese gelen kırmızı örümceği sadece kükürtle yendiğini söylüyor. Deneyimleyip bende tecrübelerimi paylaşırım kullandıktan sonra
mite,örümcek,her şeye iyi geliyor,bir çok böcek türünü ve larvalarını yok eder

afghankushh

Yeni üye
sıvı kükürtün mikron değeri olarak bitki için daha iyi olduğundan bahsediliyor bende sıvı almayı düşünüyorum daha önce kulladınız mı sıvı kükürt

mami10_

Doktor
sıvı kükürtün mikron değeri olarak bitki için daha iyi olduğundan bahsediliyor bende sıvı almayı düşünüyorum daha önce kulladınız mı sıvı kükürt
toz kükürt suda,geç ve tam çözünmüyor ama ucuz yollu,sıvı kükürt ise bu işin piri diye biliriz,zaten bir çok bitki zararlısı ürününde sıvı kükürt oluyor

BMW

Üye
Her kese iyi growlar kankalar bu gün kükürt ve zararlıları (böcek, örümcek, nemadot, fungus) ve onlardan kurtulma yollarını konuşacağız
Öncelikle bu yönde bir çok zirai ilaç var, kapitalist bir sistemşn parçası olduğumuz için zirai ilaçların bir çoğu ya yetersiz kalıyor ya da içeriğindeki maddeler bizim kızlara ve bize zararlı ola biliyor
O yüzden doğanın nimetlerinden faydalanmak lazım doğadaki hiç bir şey boşu boşuna var olmaz her bir atomun doğada bir görwvi vardır o yüzden bşr sorunla karşılaşdığınızda ilk önce doğaya bakın ve araştırın
Şimdi kükürtle neler yapıla bilir artıları eksileri nelerdir nelere faydası var nelere yok onları konuşacağız temel bilgileri kendiniz araştıra bilirsiniz geçelim faydalarına

Kükürt aminoasitlerin, proteinlerin(örneğin cystine), vitaminlerin, enzimlerin, hardal yağı gibi bazı uçucu bileşiklerin bir yapı maddesi olarak bitkilerde bulunur. Klorofil için esas teşkil eder. Birçok sebzeye tat verir. Enzim ve vitamin gelişimini ve aktivitesini artırır. Kök büyümesini ve tohum üretiminin ıslahına yardımcı olur. Bitkinin güçlü olmasına ve soğuğa dayanıklılığına yardım eder.
Topraktaki üre formunda olan azotu amonyum ve nitrat azotuna dönüştürerek daha kolay emilimini sağlar, bazı basit forumdaki şekerleri bitkşnşn kolayca ala bileceği foruma dönüştürür, topraktaki tuzlanma yı aşağı doğru iter, toprak ph nı stabilize eder, bitkiye ek enerji sağlar daha sağlıklı ve canlı olmasını garanti eder, stresleri önler ve. S

Bu faydaları saydık bitti mi hayır bitmedi
Topraktaki zararlı tek hücreli canlıları yok eder
Toprakta yalayan nemadot, mantar ve s türlerin oluşmasını engeller ve yok eder
Meyve sinekleri, orümcek akarlarını, eklem bacakları, karından bacakları, sivrisinekleri, ve s yumuşak ve sert kabuklu böcekleri yok eder

Kullanımı: 1 litre suya 2 yemek kaşığı suda eritilir(ılık suda daha çabuk erir) yapraktan fıs fıs uygulanır günde 2 kere max 1 hafta, daha sonra toz kükürt yapraklara homojen bir şekilde serpilir
Topraktan kullanımı : saksı başı 2-3 yemek kaşığı yeter homojen bir şekilde yaymak gerekir
Flush için 5 litre suya 1 yemekm kaşığı
Yakılarak kabine koyulduğunda böcekleri zehirler, sizi de zehirler büyük ihtimalle o yüzden dikkatli olun

Alışındırıcı bir madde olduğuniçin gözünüze, genzinşze burnunuza gelmemesine dikkat edin açık yaralarınız var ise de iyice kapatın , bitkiyi kurtarayım derken kendinize zarar vermeyin
Sponsored by @Bigbut kankanın isteği ile yayımlandı :D
2 çeşit kükürt vardır biri senin bahsettiğin şekilde işleyen, bide dediklerinin aksi yönünde ilerleyen. Kullanacak arkadaşlar araştırsın öyle kullansın bence

BMW

Üye
Ne demek istediğini tam açarmısın kanka
2 çeşit kükürt vardır biri topraktaki tüm mikroorganizmaları ve bakterileri sindirmeye çalışır
diğeri topraktaki bitkinin alamadığı besinleri bitkinin alabilmesi için yararlı olan bakterilerin beslenmesine yardımcı olur

Bunada dair çeşitli kaynaklarda vardı geçen yine okumuştum bakayım bulabilirsem atayım

Ü

Üye silindi 23498

Guest
2 çeşit kükürt vardır biri topraktaki tüm mikroorganizmaları ve bakterileri sindirmeye çalışır
diğeri topraktaki bitkinin alamadığı besinleri bitkinin alabilmesi için yararlı olan bakterilerin beslenmesine yardımcı olur

Bunada dair çeşitli kaynaklarda vardı geçen yine okumuştum bakayım bulabilirsem atayım
Tamam kankacım takipteyim. Ben biraz araştırmıştım ama dediğin bilgilere ulaşamadım henüz

mami10_

Doktor

6 çeşit kükürt vardır normalde, arkadaşlara ben yorumlarda belirtmşştim galiba,toz kükürt ve sıvı kükürt olarak kullana bilirler tabi abartmadan
mantar nemadot,fungus gibi zararlılara karşı da toz kükürt kullanılıyor
ayrıca kükürt canlı bir organizma olmadığı için hiç bir canlıyı sindireme, aksine topraktaki kükürt bakterileri kükürtü sindirir ve kullanıma kolay hale getirir

BMW

Üye
6 çeşit kükürt vardır normalde, arkadaşlara ben yorumlarda belirtmşştim galiba,toz kükürt ve sıvı kükürt olarak kullana bilirler tabi abartmadan
mantar nemadot,fungus gibi zararlılara karşı da toz kükürt kullanılıyor
ayrıca kükürt canlı bir organizma olmadığı için hiç bir canlıyı sindireme, aksine topraktaki kükürt bakterileri kükürtü sindirir ve kullanıma kolay hale getirir
Canlı bir organizmadır demiyorum, yanlış olanı ve yanlış kullandığın zaman topraktaki bütün bakterileri öldürüyor diyorum, ben pek anlamam o şekilde okumuştum, bilgin varsa kulanacak arkadaşları o şekilde aydınlatmışsan problem yok demektir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip: