Kızım 30.Gününde - Bilgi ve Yorum Lütfen

dysania

Yeni üye

Bitki: Mexican Airlines Auto
Ekim tarihi: 30 Mayıs
Işık: Güneş ışığı - akşamları ayrıca 50w torch led beyaz (1 adet)
Gübreleme: Şu ana kadar activera + biogrow + calmag kullanıldı (beslenme takvimine uyularak)
Training: 1 hafta önce LST yapıldı (Amatör bir ilk grower olarak bitkiye zarar vermekten korktuğum için çok fazla üstüne düşmek istemedim)

bitkinin tepe boğumunda yapraktan farklı gibi gözüken ince uzun yeşil parçalar çıkmaya başladı. resimlerde görebilirsiniz.

1) Bu parçaların ne anlama geldiğini açıklar mısınız?
2) Bloom gübresine geçmeye başlamalı mıyım?
3) çiçeklenme dönemi için 2 adet torch 50w günışığım var. bunları ne zaman kullanmaya geçmeliyim?
4) bitkinin durumu hakkında görüşleriniz nelerdir?

Yorum ve paylaşımlarınızı beklerim.
selamlar.

Hoca666

Müptezel
Oncelikle bol hasatlar kanka. Bitkin iyi ama bence su az veriyosun. Isi stresi de olusmus sanki. Ben bu aralar suyu basiyorum. Hatta alt tablalarini da dolduruyorum. Hava sicak kuruyo zaten.

dysania

Yeni üye
Oncelikle bol hasatlar kanka. Bitkin iyi ama bence su az veriyosun. Isi stresi de olusmus sanki. Ben bu aralar suyu basiyorum. Hatta alt tablalarini da dolduruyorum. Hava sicak kuruyo zaten.
Su konusunda haklısın. zaten havalar sıcak ve alt fan yapraklarının bir tanesinin ucunda hafif kuruma oluştu. diğer konularla ilgili bir bilgin var mı hocam?

Hoca666

Müptezel
Ben bi tek soylediklerimi gordum. Gubre konusunda da: bitki cicek acmak uzere. Kimyasal gubre kullanmiyorsan bence hafiften baslanabilir.

dysania

Yeni üye
Ben bi tek soylediklerimi gordum. Gubre konusunda da: bitki cicek acmak uzere. Kimyasal gubre kullanmiyorsan bence hafiften baslanabilir.
Konuda da yazdığım gibi bigrow+activera+calmag kullandım şimdiye kadar. bloom gübresine başlamalı mıyım? bir de ışıkta gün ışığına geçmeli miyim? çiçeklenmeye girdiği düşüncesine ne sebep oldu? yormak istemem seni benimde ilk growum olduğu için öğrenmeye çalışıyorum. yardımlarını esirgeme :)

higthead

Jolly Green

Bitki: Mexican Airlines Auto
Ekim tarihi: 30 Mayıs
Işık: Güneş ışığı - akşamları ayrıca 50w torch led beyaz (1 adet)
Gübreleme: Şu ana kadar activera + biogrow + calmag kullanıldı (beslenme takvimine uyularak)
Training: 1 hafta önce LST yapıldı (Amatör bir ilk grower olarak bitkiye zarar vermekten korktuğum için çok fazla üstüne düşmek istemedim)

bitkinin tepe boğumunda yapraktan farklı gibi gözüken ince uzun yeşil parçalar çıkmaya başladı. resimlerde görebilirsiniz.

1) Bu parçaların ne anlama geldiğini açıklar mısınız?
2) Bloom gübresine geçmeye başlamalı mıyım?
3) çiçeklenme dönemi için 2 adet torch 50w günışığım var. bunları ne zaman kullanmaya geçmeliyim?
4) bitkinin durumu hakkında görüşleriniz nelerdir?

Yorum ve paylaşımlarınızı beklerim.
selamlar.

Dostum bitkin masallah çok iyi. 30 mayıs tohumdan cıkıp slm vermesımı yoksa. tohumu 30 mayıstamı topraga attın?

higthead

Jolly Green
Dostum bitkinde alt dallarda pistil varmı? böyle beyaz kıl gibi şeyler? Eğer yok ie ve 5-10 güne çiçeğe geçmez ise photo olabilir. Çiiçeklenme belirtisi yoksa grow gübrelerine devam.

Ü

Üye silindi 26274

Guest
aynı genetiği bende güneş altında bakıyorum 1 mayıs toprağa giriş 6 mayıs topraktan çıkış :) son 3 sulamadır sadece biobiz bloom veriyorum ilk sulamada 2ml, 2.sulamada 3ml. son sulamada 4ml bloom verdim. 4 günde bir suluyorum. photo5974135389901927782.jpgphoto5974135389901927783.jpgphoto5974135389901927784.jpgphoto5974135389901927785.jpg

dysania

Yeni üye
aynı genetiği bende güneş altında bakıyorum 1 mayıs toprağa giriş 6 mayıs topraktan çıkış :) son 3 sulamadır sadece biobiz bloom veriyorum ilk sulamada 2ml, 2.sulamada 3ml. son sulamada 4ml bloom verdim. 4 günde bir suluyorum. Ekli dosyayı görüntüle 8746Ekli dosyayı görüntüle 8747Ekli dosyayı görüntüle 8748Ekli dosyayı görüntüle 8749
hocam efsane birşey bu ya. darısı başımıza bol dumanın olsun ;). sulama miktarların nedir 1. aydan itibaren. bilgi verirmisin?

dysania

Yeni üye
Dostum bitkinde alt dallarda pistil varmı? böyle beyaz kıl gibi şeyler? Eğer yok ie ve 5-10 güne çiçeğe geçmez ise photo olabilir. Çiiçeklenme belirtisi yoksa grow gübrelerine devam.

brom bahsettiğin pistiller bunlar sanırım. şu an için bir iki boğumda rastladım üsttekinlerden. alt boğumları da fan yapraklarını lst yaparak biraz daha açığa çıkardım.

şu an için bloom gübresine geçmeli miyim?
ve konu başında da bahsettiğim gibi - akşamları günışığı vermeye başlayayım mı?

yorumlarınızı rica ediyorum.

Ü

Üye silindi 26274

Guest
hocam efsane birşey bu ya. darısı başımıza bol dumanın olsun ;). sulama miktarların nedir 1. aydan itibaren. bilgi verirmisin?
hocam ben tohumu arkadaştan aldığımda photo niyeti ile aldım kelle uçurma ve lst yaptım, tohum auto çıktı aynı tohum arkadaşta photo idi bana denk geldi o yüzden baya bodur kaldı. bir çok kez yaprak budaması yaptım. senin bu boylarda bu kızımıza ben bir 1 su bardağı veriyordum şuan su saksının dibinden çıkınca sulamayı kesiyorum. bu benim kendi tecrübem ve gözlemlerim ile yaptığım bir şey buradaki daha deneyimli arkadaşlar bu konuda sana daha yol gösterici olur. ben kendi yaptığım neticeler sonunda bu sonuçu aldım ama çok iyi bir sonuç değil bence. auto olduğunu bilsem daha iyi bir ürün yakalayabilirdim.

higthead

Jolly Green

brom bahsettiğin pistiller bunlar sanırım. şu an için bir iki boğumda rastladım üsttekinlerden. alt boğumları da fan yapraklarını lst yaparak biraz daha açığa çıkardım.

şu an için bloom gübresine geçmeli miyim?
ve konu başında da bahsettiğim gibi - akşamları günışığı vermeye başlayayım mı?

yorumlarınızı rica ediyorum.

Dostum bende autolaromin yannda 1 photo cikti diyodum ve sonra gec cicege girdi.Bitkin ciceklenmeye geciyor. Daha bloom verme veg devam.Bu arada isigin saglamsa hic yerdegistirme derim ama yetersiz isik ise hic yoktan iyidir gunes altina cikarmak.

dysania

Yeni üye
Dostum bende autolaromin yannda 1 photo cikti diyodum ve sonra gec cicege girdi.Bitkin ciceklenmeye geciyor. Daha bloom verme veg devam.Bu arada isigin saglamsa hic yerdegistirme derim ama yetersiz isik ise hic yoktan iyidir gunes altina cikarmak.
bro gündüzleri güneş altına çıkarıyorum. akşamları da 50w torch led altına koyuyorum 1 adet beyazın. çiçeklenme dönemi için de 50w torch led 2 adet gün ışığı vardı. yine beyaz dan mı devam edelim?
gübre ve ışık değişimini ne zaman ayarlamak doğru olur?

higthead

Jolly Green
Torch ampul hakkında pek bılgım yok ama 50w az oldugunu net söyleyebilirim bitki başı 150w gerekli tam sağlam için 200w yap. Gübre zamanını en tepe somege yukardan baktıgında pistilleri beyazları gördünmü başla. Işığı autoda niye oynuyorsunki. 18-6 veya 20-4 veya 24-0 gidiceksin.

dysania

Yeni üye
Torch ampul hakkında pek bılgım yok ama 50w az oldugunu net söyleyebilirim bitki başı 150w gerekli tam sağlam için 200w yap. Gübre zamanını en tepe somege yukardan baktıgında pistilleri beyazları gördünmü başla. Işığı autoda niye oynuyorsunki. 18-6 veya 20-4 veya 24-0 gidiceksin.
forumda okuduğum ve öğrendiğim kadarıyla bitki farketmeksizin veg dönemine beyaz ışık verilmiş - çiçeklenme dönemine gün ışığı hocam. o yüzden sormak istedim. 50w torch un dediğin gibi yeterli olmadığını tahmin ediyorum. fakat güneş ışığını gündüz olabildiğince alıyor. akşamları ise takviye yapmaya çalışıyorum. veg döneminde problem yaşamadım şimdilik. diğer bilgiler için eyv broman.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    ***** **** ********** ***** ********** hahahaha******* * ***** **** hahahaha** ******** *********
  • A ax-b:
    *** hahahaha hahahaha******** ***** ***
  • Mordecai Mordecai:
    hahahahahahahaha
    +1
  • A ax-b:
    ******* **** ******* ****** hahahahahahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    ********* hahahaha ****** ****** *********
  • tanrınınesrarı tanrınınesrarı:
    **** **** *** hahahahahahahaha*****
  • A ax-b:
    ***** ******* * ******** ***** ***** **** ***** *** ***** ****** ***** ******** **** ******* ******
  • Mordecai Mordecai:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • Mordecai Mordecai:
    hahahaha ****** **** ****** *********
  • A ax-b:
    ***** ******* ******* *** * *** ***** **** ******* *** ******* **** **** **** **** hahahaha* ******* * ******** ***** ***** **** ***** *** ***** ****** ***** *
  • A ax-b:
    hahahaha **** *********
    +1
  • kkush kkush:
  • Mordecai Mordecai:
  • A ax-b:
  • Mordecai Mordecai:
    hahahaha* * ***** ** **