Kızlarımız sesten etkilenirmi

Arkadaşlar cannabis bitkisi sesten etkilenirmi veya belli sesler büyümesini tetiklermi stresi tetiklermi bilgi olan varsa yeşillendirirse sevinirm

Biran seks diye okudum dedim noluyo :D Ne sesi kanka bahsettiğin , ne kadar titreşim yayabilir desibel olarak neden bahsediyosun ?

sativasever

Müptezel
cannabis üzerine direk bir araştırma var mı bilmiyorum ama bitkilerin sesten etkilendiği kanıtlanmış.

cannabis üzerine direk bir araştırma var mı bilmiyorum ama bitkilerin sesten etkilendiği kanıtlanmış.
Bende klasik müziğin bitkilere iyi geldiğini biliyorum , eğer iyi gelen etkenler varsa kötü etkenlerde olabilir sana katılıyorum . Öyle büyük desibeller yada insan kulağını aşan tiz frekanslar düzenli olmadıkça sorun olacağını sanmıyorum . Herkesin kabinde gürültülü fanlar var sonuçta

HighMann

Müptezel
yok daha neler bari dinletiyosan reggae bob marley tarzı dinlet en olmadı müslümden gir dertten büyürler :D :D

Cigarator

Yeni üye
Son araştırmalara göre çiçekler stres altındayken özel cihazlarla duyulacak şekilde etrafına titreşim yayıyormuş

Cigarator

Yeni üye
biraz detaylı bilgi verirmisin hocam

israilde yapılan bir araştırmadan bahsediyorum.​

Deneyin Yapılışı

Akustik olarak izole edilmiş bir kutu içerisinde her bitkinin iki mikrofonla aynı anda kaydedildiği bir kayıt sistemi kurdular.

Arka plan gürültüsünün daha zayıf olduğu ultrasonik ses aralığına (20-150 kHz) odaklandılar.

Ekip, kuraklık stresi, sapın kesilmesi gibi farklı stres koşulları altında domates (Solanum lycopersicum) ve tütün (Nicotiana tabacum) bitkilerini inceledi.
Kuraklık stresi altındaki bitkilerin yaydığı seslerin sayısı, sırasıyla domates ve tütün için saat başına yaklaşık 35 ve 11 idi ve kesilmiş domates ve tütün bitkileri, saat başına yaklaşık 25 ve 15 ses verdi.

Buna karşılık, tüm kontrol gruplarından bitkilerin yaydığı seslerin sayısı saatte birden daha düşüktü.

Bilim adamları, “araştırma ilk defa, stresli bitkilerin hem akustik odalarda hem de seralarda uzaktan kaydedilebilecek havadan çıkan sesler yaydığını gösteriyor” dedi.

kaynak: https://www.populertarim.com/bitkiler-stres-altinda-ultrasonik-sesler-yayiyor

Mit-1: "Bitkilerle konuşursan seni anlarlar ve daha hızlı büyürler, çünkü her canlı aslında çıkardığımız seslere duyarlıdır."

Mit-2: "Bitkilere sevgi gösterip, onları okşarsan, sevgi sayesinde daha hızlı büyürler, daha güzel renklerde çiçekler açarlar. Çünkü sevgi evrenseldir."

Mit-3: "Bitkilere klasik müzik dinletirsen daha hızlı büyürler, çünkü onların da sanat algısı vardır."

Gerçek: Bitkilerin sizin dediklerinizi anlaması veya sevginizi algılaması mümkün değildir. Bitkilerin müziğin türünü algılaması ve buna göre büyüme şablonlarının değişmesi de mümkün değildir. Evet; bitkilerin müzik dinletildiğinde veya konuşulduğunda daha hızlı büyüdükleri doğrudur. Ancak bunun sebebi, onların sizi anlaması ya da sözlerinizin güzelliği ya da müziğin yumuşaklığı değildir. Sebebi, basitçe, titreşimler ve vücut deliklerinizden saldığınız gazlardır. Bir diğer (ve "kaba" bir) deyişle, bitkinize sabahtan akşama kadar sövseniz, death metal dinletseniz, hatta sabahtan akşama kadar üstlerine gaz çıkarırsanız da hızlı büyüyecektirler. Sözlerinizin içeriği, müziğin türü önemsizdir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • C caaranasıl:
    ******** hahahaha** ****** ***
  • O otonomon:
  • O otonomon:
    ******* *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    ******* *** ****** hahahaha** *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    ********** **
  • İ İbo Dayı:
    ** ***** ******* hahahaha ***** *******
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** **** **** hahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    ******** ***** ***** *** hahahaha ******** hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** * ****** hahahaha******
  • İ İbo Dayı:
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    *** ******** **
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    *** ** ***** hahahaha*
  • İ İbo Dayı:
    ********** hahahaha******** ** ********* *********
  • İ İbo Dayı:
    ***** ******** ******* ******* **** ******* ***** *** *** hahahaha* ********
  • İ İbo Dayı:
    ****** ***** ***** ** ***** ** ********* **** hahahaha**** *** ******* ** ***** ********* *****
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    hahahaha* **** *******
    +1
    İ İbo Dayı: hahahaha* **** ******* +1