kızlarım ölüyo acil

kankalar geçen ayın 28inde toprağa ektim filizlendiklerinde ışığım yeterli değildi sonra gövdeleri aşırı uzamaya başladılar yaprakları gelişmedi 1 hafta kadar böyle kaldılar sonra 1000 watt mh altına aldım derine gömüp, ama bazıları yan yatıp gövdeleri kalınlaşmadı kıvrım yerine kadar kalınlasıp toprağın başladığı yerden itibaren gelişmedi (fotolardagörülüyor) bende kıvrımları düzelcek şekilde demir çubuklarla sabitledim ama bitanesi öldü ne yapabilirim kanka acil yarıdm. https://imgyukle.com/i/aZuJ8phttps://imgyukle.com/i/aZuYrUhttps://imgyukle.com/i/aZuI4o

2MoreWeeks

Doktor
Kanka geçmiş olsun. Çiçekler bu zamanlarında saksının pek altına ortasına inmezler, yüzeyde takılır çoğu. Toprağın 3-5 cm üstü kurak diyebileceğimiz kıvamda kaldıysa bi kaç saat, kökler kuruyup toprağa karışmıştır. Senin bitkini ayakta tutacak kök kalmamış. Klon gibi olmuş şuan, az biraz kökle kendini ayakta tutuyor, yavaş yavaş kök geliştirmeye çalışıyor. Transfer ederken dikkatli olmak lazım, çok riskli iş. Bitkinin kendine 1-2 hafta yetecek kadar kökü yoksa ilk saksısında büyümesini beklemek gerekir.

Toprağın üstünü fısfısla çadıra girdikçe. Nemli tut biraz saksıyı, bi yerden sonra kartopu gibi büyür gider. Autoflowersa ne olacağı muamma.

autoflower kanka ama dediğini yapıyım bide yapraklara sıksam köklerden alamazsa diye
nem 40 oranlarında kalıyo hep mh lamba izinvermiyo daha falasına. saksılarda değişmeyecek daha ama

S

silas

Guest
@2moreweeks kankanın ağzına sağlık. 2-3 litrelik saksıda başlayıp 2-3 hafta sonra büyük saksılara aktarman gerekiyordu. Bu 2-3 haftalık süreçtede hızlı ve sağlıklı gelişim için az su bol nem (%80-90) vermen gerekiyordu.

2MoreWeeks

Doktor
autoflower kanka ama dediğini yapıyım bide yapraklara sıksam köklerden alamazsa diye
nem 40 oranlarında kalıyo hep mh lamba izinvermiyo daha falasına. saksılarda değişmeyecek daha ama

Yapraklarla işimiz yok. Fısfısı toprağa yapıcaksın. Sulaman gerektiği kadar sula. Ara ara toprağın üstü kurudukça fısfısla tekrar nemlendir. Ben birazcık elimle toprağı kenara ittiğimde tonla kök görüyorum yüzeyde. Hele hps toprağın üstünü kavurur yakar. Bi de fan çalışıyorsa iğneden bile ince kökler nasıl hayatta kalsın. Kurur gider.

Bitkin yetişkin olunca iş değişir. direnç kazanır. Ama şuan için bitkin de, toprak da, ortam da nemli olması lazım. Bitkin zaten çuvaldız kalınlığında, köklerin saç gibidir. en ufak kuraklıkta ölür gider. nemi kontrol edemiyorsan devreye sen gireceksin mecbur.

HPS altında %40 nemle bu bitki 12 saat bile kendi basına bırakılmamalı.

Yapraklarla işimiz yok. Fısfısı toprağa yapıcaksın. Sulaman gerektiği kadar sula. Ara ara toprağın üstü kurudukça fısfısla tekrar nemlendir. Ben birazcık elimle toprağı kenara ittiğimde tonla kök görüyorum yüzeyde. Hele hps toprağın üstünü kavurur yakar. Bi de fan çalışıyorsa iğneden bile ince kökler nasıl hayatta kalsın. Kurur gider.

Bitkin yetişkin olunca iş değişir. direnç kazanır. Ama şuan için bitkin de, toprak da, ortam da nemli olması lazım. Bitkin zaten çuvaldız kalınlığında, köklerin saç gibidir. en ufak kuraklıkta ölür gider. nemi kontrol edemiyorsan devreye sen gireceksin mecbur.

HPS altında %40 nemle bu bitki 12 saat bile kendi basına bırakılmamalı.
eyvallah kanka sağol

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!