Kaç Gr hasat aldık? ( Bluedream auto)

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Bütün fikir öneri eleştirilere açığım arkadaşlar, elimden geldiğince de yardımcı olmaya çalışırım sorulara.bende acemiyim ilk grow sayılır yaklaşık 2 aylık bir araştırma sonrası başladım. Zor bir iş değil gibi fakat araştırma okuma öğrenme gerektiren bir işmiş onu anladım. Rastgele...

200 watt tepeden 50 şer watt yanlardan 300 watt dob led.
12 litre palagron light mix toprak
Gübreler: biobiz grow-bloom-topmax ve AN calmag-b52-rhıno skin-big bud (birde ph down)
140 cm boy 60x80 taban. Çift kapılı tahta dolap.(mylar kaplandı.)
180m3 karbon filtre ve SP çıkış.
Hava girişi 220w fan.
İşe yaramayan bir sulu klima(küçük mobil tipi) (fan olarak kullanıyorum.)
18cm fan (içerideki hava dolaşımı için)

Tohum suya atıldı 1 gün bekledikten sonra peçete arasına alındı ve yaklaşık 30 saat sonra toprağa ekildi.

Kabin genel görünüm ve İlk gün 1ağustos.

2.gün

5.gün

9.gün

11.gün

bugüne kadar ph ayarlı sade sulama yapıldı fakat bugün 1 ml grow 1 ml calmag 1 ml b52 verildi topping yapıldı ve LST başlandı.(15.gün)

15.gün

(topping)

(LST) (16.GÜN)

17.gün Co2 yenilendi.

17.gün Lst sonrası Bitkinin durumu:

19.gün 1 ml biobizz grow 1 ml B-52 1 litre su ile sulama yapıldı. Lst ye devam. Gübrelerin miktarı belirtilenden az veriyorum. Aslında haftada 2 mil önerdiyse her sulama da 1er ml verince yine haftada 2 ml yapıyor.

20.gün hafiften uzayan ana dallara yön verildi.

https://ibb.co/YD14wt8

21.gün. bi fan yaprağında ufak noktalar çıkmış bi kaç tane, gübre kaynaklı olduğunu düşünüyorum, bir daha ki sulamayı sadece 1ml cal-mag vererek yapacağım sanırım.

24.gün
1.5 litre suya 2ml biobizz grow-2ml b52-2ml calmag verildi.

Oto bitkinin Topping ve Lst sonrası durumunu merak eden arkadaşlar için fotoğraflar.

Evet kankalar gereksiz bir güncelleme olabilir ama ilk defa sabahtan akşama bitkide ki değişimi bu kadar gözle görülür hissettim ve sizinle paylaşmak istiyorum. Hem Lst konusunu merak edenler kahverengi kabloları görebilir.
24.gün akşamı.

28.gün 1.5 litre suya 1ml grow 1 ml b52 verildi.( Normalde boş sulama olacaktı bu şekilde yaptım.)

Çiçeklenme başlangıcına girmiş miyiz?
gübreleme su litresi kaç olmalı?
LST ne kadar süre devam etmeli, sonunda kadar edecekse bu konuda dikkat edilmesi gereken herhangi bir öneri var mı ?

31.gün
2 litre suya biobiz 4ml grow- 2ml bloom- 2 ml topmax- 4ml rhıno skin-2ml calmag eklendi. ( Ayrıca big-bud-b52-overdrive gübreleri vakti gelince kullanılacak.)
1.5 litre sulama yapıldı. 3-5 fan yaprağı budandı.(sömek dallarını kapatan)
4. Hafta biter bitmez çiçeklenme başladı. 5. Haftadayız. Görüşler tavsiyeler eleştiriler değerli yorumları eksik etmeyelim. :)

34.gün

37.gün. litre başı 2ml grow-3ml bloom-2ml Big bud-2ml rhıno skin- 2ml b52 verildi. 2 litre sulama yapıldı.(CO2 takviyesi 1 hafta 10 günde yenileniyor.)

38.gün

40.gün
1.5ml grow-3ml bloom-2ml Big bud-2ml rhıno skin- 2ml b52(litre başına) 2 litre sulama yapıyorum. Son 1 haftadır 2günde toprak kuruyor 2güne 1 sulama yapıyorum.

Kopardığım bazı alt yapraklardan size bitkide ki sorundan bahsedeyim. Böcek sorunu henüz başladı tespitini yaptık ve tedavisini uygulayacağız.

Problemin bu linkteki olduğunu düşünüyorum.

@UlasHann knkamın tavsiyesi ile,

Bu ürünü alıp litreye 2-3 ml kadar karıştırıp, yapraklarına altlı üstlü şekilde uygulayacağım. Işıklar kapalı iken ve mümkünse ince püskürten bi aletle.

44.gün

2 günde 1 sulama yapmaya devam ediyorum.ful gübreli.
Bi kaç gün önce bahsettiğim böcek sorununa henüz müdehale etmedim fakat, bu neem oil in çiçeklenme de sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum. Çiçeklenme de bi önceki güncellemede paylaştığım neem oil kullanmak sakınca yaratır mı bilgisi olan yeşillendirirse sevinirim.

46.gün

51.gün 1litreye 5ml neem-oil uygulandı.

2 gün önce verilen gübre ölçülerinde bi hata oldu fazla gübre verdim ve 2 saat sonra yaprakların aşağıya doğru perçimlendiğini görünce @silas34 knkamın önerisiyle 25 litreye yakın ph ayarlanmış dinlendirilmiş su ile flush işlemi yapıldı.
Önceki günlerde ki böcek oranı yüksek oranda düştü, bir kere daha neem oil uygulayacağım haftaya.

57.gün
Çeşitli açılardan ve farklı sömeklerden yakın çekimler. İleri li günlerde 60x mikroskop ile trikom takibi yapılıp, fotoğraflar atılacak.

65.gün trikom fotoğrafları. Son gübreli sulamasını yaptım, bu saatten itibaren sade sulama ve flush olarak ilerliyeceğim. Trikom durumuna göre de hasat edeceğim.henüz çoğu trikom da rakı kıvamını yakalamadı bu süreçte yakalar diye umuyorum.

74.gün bir daha ki sulama flush olacak ve karanlığa girecek

76.gün
Son sulamadan sonra 2.gün artık susadık ve sulama yapmadan flush atmadan karanlığa almaya karar verdim, 20 gün önce kadar flush atmıştım 1 kere son 10 gündür de sade sulama yapıyordum yeterli olacağını düşünüyorum. çiçek ve trikom fotoğrafları bırakıyorum. 1-2 soruda bıraktım.
Karanlık süreci kaç saat yapayım ve makas vurayım?
Makastan sonra ne şekilde bi temizleme yaparak asayım kurumaya?

Bitki 77.günde kesildi. Kuruma işlemi bitmek üzere.

Hasat ne kadar aldın diyen arkadaşlar için atıyorum hassas terazim vs yok.
Boyut karşılaştırması için yarım litre şişe ile beraber çektim.
Alt dalların neredeyse hepsini tükettik, ağacın yaklaşık 1/4ünü içtik yani.
Fotoğraftan artık kurumak üzere olan hasatımız kaç gr'dır ? (4/1 oranda içilen miktarı da ekleyerek tüm ağaç hasadı tahminin de bulunabilirsiniz)

İçilen dallar ortalama işaretli yerler.

Son düzenleme:

Komedishow

Kıdemli Üye
Bütün fikir öneri eleştirilere açığım arkadaşlar, elimden geldiğince de yardımcı olmaya çalışırım sorulara.bende acemiyim ilk grow sayılır yaklaşık 2 aylık bir araştırma sonrası başladım. Zor bir iş değil gibi fakat araştırma okuma öğrenme gerektiren bir işmiş onu anladım. Rastgele...

200 watt tepeden 50 şer watt yanlardan 300 watt dob led.
12 litre palagron light mix toprak
Gübreler: biobiz grow-bloom-topmax ve AN calmag-b52-rhıno skin-big bud (birde ph down)
140 cm boy 60x80 taban. Çift kapılı tahta dolap.(mylar kaplandı.)
180m3 karbon filtre ve SP çıkış.
Hava girişi 220w fan.
İşe yaramayan bir sulu klima(küçük mobil tipi) (fan olarak kullanıyorum.)
18cm fan (içerideki hava dolaşımı için)

Tohum suya atıldı 1 gün bekledikten sonra peçete arasına alındı ve yaklaşık 30 saat sonra toprağa ekildi.

Kabin genel görünüm ve İlk gün 1ağustos.

2.gün

5.gün

9.gün

11.gün

bugüne kadar ph ayarlı sade sulama yapıldı fakat bugün 1 ml grow 1 ml calmag 1 ml b52 verildi topping yapıldı ve LST başlandı.(15.gün)

15.gün

(topping)

(LST) (16.GÜN)
Çok iyi görünüyor kanka , ledleri Kendin mi montaj ettin ve cob led mi daha iyi dob led mi ?

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Çok iyi görünüyor kanka , ledleri Kendin mi montaj ettin ve cob led mi daha iyi dob led mi ?
Knka detaylı bilgiye sahip değilim ama dobledin az da olsa daha verimli olduğu söyleniyor ve aşırı ısınmaya karşı kısma kapatma özellikleri olduğu söyleniyor. Şu zamana kadar herhangi bir aksilik görmedim bende. Kendi montajın değil hazır satın alındı.

Komedishow

Kıdemli Üye
Knka detaylı bilgiye sahip değilim ama dobledin az da olsa daha verimli olduğu söyleniyor ve aşırı ısınmaya karşı kısma kapatma özellikleri olduğu söyleniyor. Şu zamana kadar herhangi bir aksilik görmedim bende.
Cevabın için teşekkür ederim,montajını nasil yaptın varmi tanıdığın veya satın aldigin bir sativi

bedortka

Üye
Co2 sistemine hava kilidi yap, sonuçta şeker maya ile tepkimeye girip oksijensiz parçalayınca co2 üretiyor, hava ile temasında sistem verimsiz.

Aemili31

Müptezel
Güzel gidiyorsun kankam güzel eğitim fan yapraklarının ana dalların üstünde kalmamasına dikkat et. Sıkıntısız bol hasatlarımız olsun.

tohumlusuz

Kıdemli Üye
moruk saksın air mi? kaç litre? ne kadar su veriyorsun?
kanka saksım 12 lt air. ilk tohumda bi bardaktan az sonra yavaştan 200 ml le başladım 500ml oldu sanırım. bi kabım var 700 ml onla vericem bi dahakine. kısacası çiçeklenmeye girdiği zaman (ortalama 1aydan sonra) 1 lt başlıcam sanırım. yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim. (saksının altından akması gerektiği vs detaylarını atlıyorum)

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Normalde haftada bir kez güncelleyecektim fakat Hem süreci takip etmek ve öneri almak için hemde bir kaç arkadaşın isteği üzerine konu tekrar güncel, rastgele...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • RuhsuzGarden RuhsuzGarden:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** *****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ***** ****** ********* ****** ******** *** ***** ********** ******* **** ****** **** ****
    ******* dready** ******* ***** ***** *********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** ******** ******** ***** ***** ********* ******* *** ****** **** ** ***** **** ** ** ***** **** **** ******* ********
    ********* **** dready*
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* **** dready*********** ** **********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ****** dready** ********** ** ******* **** ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** **** dready***** **** *** *** ***** ******** *** ***** ***** ******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** ***********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** dready**** ** ****** ********* dready * ** *** *******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** **** *** ********* * **** ** ********** ****** ****** ********** ***** *** ****** ** ***** ******* *** **** ***********
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** ********
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** dready **** ******* ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    Nazim_Red Nazim_Red: ***** ********