Kaç Gr hasat aldık? ( Bluedream auto)

tohumlusuz

Kıdemli Üye
flush atmaktan kastın tek seferde toprak hacminin yaklaşik 3 katı kadar tek seferde su vermek mi kanka? Yani duşakabine falan alıp baya süzgeçten geçirir gibi bir işleme mi tabi tutuluyor yoksa flush dediğimiz olay o hacmi belli bir sürede toprağa vermek mi tam anlayabilmiş değilim. ben aşırı su vermememe rağmen toprağın kuruması 3-4 gün sürüyor çiçeklenme döneminde, flushta bu kadar su veriyorsan kuruması ne kadar sürdü onu da paylaşabilirsen sevinirim
Ben saksının 3 katı kadar suyu 20 gün önce kadar verip toprağı yıkamıştım evet, şimdi ise trikomların istediğim seviyede olmasından dolayı tekrar 3 katı su verme işlemi yerine 10 gündür sade sulama yapıyorum gübreden büyük ölçüde arındığını düşündüğümden tekrar 3 katı suyla sulamadım anlayacağın kanka, en net böyle açıklayabilirim. Flush işleminden sonra 3-4 günde filan kurudu toprak 12 litre saksı 25 litre kadar sulamıştım.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Ben saksının 3 katı kadar suyu 20 gün önce kadar verip toprağı yıkamıştım evet, şimdi ise trikomların istediğim seviyede olmasından dolayı tekrar 3 katı su verme işlemi yerine 10 gündür sade sulama yapıyorum gübreden büyük ölçüde arındığını düşündüğümden tekrar 3 katı suyla sulamadım anlayacağın kanka, en net böyle açıklayabilirim. Flush işleminden sonra 3-4 günde filan kurudu toprak 12 litre saksı 25 litre kadar sulamıştım.
Tricomlar da hafif kehribar başlamış.Tam zamanı eline sağlık kardeşim, enfes görünüyorlar. 36-48 saat arası karanlığa alabilirsin.
Kestikten sonra direk bitkiyi öylece ters as! 24 saat sonra fan yapraklarını çıkar. Yoksa bitki çok hızlı kuruyabilir, ben fan şeker tüm yaprakları aldığım için 4. Gün almak zorunda kaldım kuruduğu için. Şöyle bi 7-8 günde kurusun çiçeğin en az.

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Tricomlar da hafif kehribar başlamış.Tam zamanı eline sağlık kardeşim, enfes görünüyorlar. 36-48 saat arası karanlığa alabilirsin.
Kestikten sonra direk bitkiyi öylece ters as! 24 saat sonra fan yapraklarını çıkar. Yoksa bitki çok hızlı kuruyabilir, ben fan şeker tüm yaprakları aldığım için 4. Gün almak zorunda kaldım kuruduğu için. Şöyle bi 7-8 günde kurusun çiçeğin en az.
Öncelikle Teşekkür ederim, yardımların gerek günlüğünden olsun gerek burda ki yorumlarında çok işime yaradı.
Şu an da 24 saat oldu karanlıkta kalalı, 48 saat olunca makası vurup öylece ters asıcam.24 saat kadar sonrada fan yapraklarını temizleyeceğim bi 24 saat sonra da şeker yapraklarını temizleyebilirim.
?)Ya da fan yapraklarını temizledikten sonra 7-8 gün kadar sonra temizleyebilirim şeker yapraklarını, onun kararında da süreçte yardımcı olursan sevinirim.
1- Kuruma durumunu da dallarının çıt etmesinden anlayacağız sanırım.
2-Sömekleri küçük küçük ayırma işlemini kavanoza koymadan hemen önce mi yoksa karanlıkta bekletirken de yapmalı mıyım atıyorum 5 gün sonra sömekleri ayırıp bi kaç günde öyle mi karanlıkta o şekilde kurutmalı mıyım onu da bilmiyorum aslında.
Dört dörtlük yapmak tabiki amacımız ama öncelikle hem sebep sonuçları öğrenmek hemde günlükten arkadaşların yararlanmasını sağlamak :)
Bu arada bitki sıcaklık nem durumu genelde bu şekilde.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 20002

Guest
Az kaldı mutlu sona kardeşim, senin kadar heyecanlıyım.
Sorularına gelicek olursak evet kuruduğunda dalları kıvırdığında çıtlayarak kopar bu da kavanoza alma zamanı demektir,dallar hala esniyorsa zamanın var demektir. kavanoza koyacağın zaman küçük parçalara ayır, öncesinde değil!
Ben taze şeker yaprağını mançizde kullandığım için önce alıyorum, bu da bana çok hızlı kuruma getiriyor dezavantaj olarak

alt dallardan alıp fırında kurutarak denedim. Genetik olayı farklıymış, güzel insanı yormayan enerjik bi kafası var bluedream beklentilerimi yeterince karşıladı. Şu zamana kadar hoşuma giden ilk 3 genetiğe girebilir :)
200 lira verip 1 gram aldığımız çorbacı sigaralarından daha iyi diyosan ne ala :D kankam afiyet olsun darısı başıma inşallah. harmanlıktan ölüyorum 50 . günde benim 3 kız da . 150 gram ve üstü kuru beni üzmeyecek. sen tarttın mı nedir hasat miktarı

dokko

Üye
knka senin o 2 soru havada kalmiş sanki.budamayi dallarin gövdeye yakun kismindan kesetek ters şekilde komple asman iyi olur.21 derecelerde düşük nemde karanlikta ilk günleri atlatip faha sonra 18 17 derecelere düşebilirsen thc de fazla kayip yaşamazsin ve daha hizli kurur.acele etme kurutma ve curing
bitki kalitesini %50 arttirir.karanlik muhabbetti hakkinda bilgim
yok

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Hasat ne kadar aldın diyen arkadaşlar için atıyorum hassas terazim vs yok.
Boyut karşılaştırması için yarım litre şişe ile beraber çektim.
Alt dalların neredeyse hepsini tükettik, ağacın yaklaşık 1/4ünü içtik yani.
Fotoğraftan artık kurumak üzere olan hasatımız kaç gr'dır ? (4/1 oranda içilen miktarı da ekleyerek tüm ağaç hasadı tahminin de bulunabilirsiniz)

İçilen dallar ortalama işaretli yerler.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********