Kabin kurulumu?

Çaylak00

New Member
Meraba keyifçi dostlar ilk indoor deneyimim olacak biraz araştırma yaptım ama işin içinden çıkabilmiş değilim 2.2.2 bi kabinde 2 adet 400waat hps ampul ve cooltubeli aydınlatmayla 8 auto bitki yapmayı düşünüyorum. Bu ışık yeter mi alan 8 bitkiye bakar mı? Bu alan için karbon filtre boyutu ve fanların boyutu ne olmalı? Gibi sorularım var aydınlatırsanız sevinirim.

auto420

Active Member
Meraba keyifçi dostlar ilk indoor deneyimim olacak biraz araştırma yaptım ama işin içinden çıkabilmiş değilim 2.2.2 bi kabinde 2 adet 400waat hps ampul ve cooltubeli aydınlatmayla 8 auto bitki yapmayı düşünüyorum. Bu ışık yeter mi alan 8 bitkiye bakar mı? Bu alan için karbon filtre boyutu ve fanların boyutu ne olmalı? Gibi sorularım var aydınlatırsanız sevinirim.
merhaba kanka hps ampüllerini 600w yapsan daha ıyı olur veya bi 400w daha ekle 8 bıtkı ıcın hps de çıkış 1300 m3 Giriş 600 m3 Fan lazım .

Aguş

Well-Known Member
Işık 6 bitkiye rahat bakar 8 de bakar sıcaklık sorunu yaşamaman için çıkış fanını kuvvetli tutmalısın ayrıca yazın genede sıkıntı yaşarsın
İlk tecrübe için 8 iddalı bir rakam ilk 2-3 tane ile başlamanı tavsiye ederim

Çaylak00

New Member
Işık 6 bitkiye rahat bakar 8 de bakar sıcaklık sorunu yaşamaman için çıkış fanını kuvvetli tutmalısın ayrıca yazın genede sıkıntı yaşarsın
İlk tecrübe için 8 iddalı bir rakam ilk 2-3 tane ile başlamanı tavsiye ederim
Yazın yapmayı düşünmüyorum ama çıkış fanı karbon fitre ve giriş fanı hesabını yapamadım işin içine cooltubeler girince kanka

Aguş

Well-Known Member
Cooltube ler 150 mm dir büyük ihtimal 500 550mt3 çıkışları oluyor 150mm lerin çapı 200 lük yapıp 1000mt3 e çıkarırsan daha iyi tabi ama kışın 150mm de yeter gibi

Altınpipo

Moderator
bunlarla uğrascahına guzel 600w tlık led al kanka 5 sene kafan elektırık faturan rahat etsın 6 bıtkıde yeter de artar suan hıc bırsey yapmadıysan yardımcı oluyım