Kabinlerde kullanılcak havalandırma M3 ve M3/h ler.

higthead

Jolly Green
Dostum sponsor dogru olanı önermiş fakat sen bu pc fanları ile devam edersen koku evresinde bu pc fanları ile hiçbir şekiklde ne karbona baglayabılırsın nede kokuyu absore edebılırsın. Evın ıcı buram buram kokuyor ıse dısarı bıle koku sızması olur aman dıkkat edın bu konulara. Tek eksıgım nem mak ve havalandırma yazmıssın en onemlılerını en sona bırakmıssın acılen bu 2 onemlı urunu tamamla derım. Yuksek nem olmadan gelısım yavas olur ona keze havalandrıman saglam olmadımı yıne gelısım yavas olur ve bu 2 urunde olmadıgı zaman x2 yavaslar gıbı gıbı gbı boyle zındırleme olaylar. fılızken 15-25 gun ıdare eder ama sonjra duzeltmen lazım. Nem makınası almayarak sunu yapabılırsın 2.5 cola alt petlerı bıtkıye gecır 2 -3 ufak delık ac ve kurudukca ıcıne fıs fıs yap yapraklar kenara degdıkce petı buyut mesela 5 lt su sısesı altını kes koy 5 lt ye degmeye basladımı yapraklar bılkı bıtkın serpılmıs koklenmıs ve 55-60 nem olsa bıle sorun olmaz.

Sağolsunlar çok ilgilendiler. Ben sadece kasa fanlarını giriş için kullanmak istemiştim. Çıkış için sponsorun önerdiğini alacağım büyük ihtimalle. Zaten daha grow a başlamadım tohumlarım ve diğer ekipmanlarım haftaya ulaşacak elime. O zamana kadar buharı kesin hallederim. Karbon filtre işinide Bi şekilde çözmeye çalışacağım. Olmazsa o fanları giriş için Bi deneyeyim 2 tane var zaten. Baktım işe yaramıyor aksiyel almaya çalışayım. Çok teşekkür ederim yardımın ve desteğin için cansın

higthead

Jolly Green
Sağolsunlar çok ilgilendiler. Ben sadece kasa fanlarını giriş için kullanmak istemiştim. Çıkış için sponsorun önerdiğini alacağım büyük ihtimalle. Zaten daha grow a başlamadım tohumlarım ve diğer ekipmanlarım haftaya ulaşacak elime. O zamana kadar buharı kesin hallederim. Karbon filtre işinide Bi şekilde çözmeye çalışacağım. Olmazsa o fanları giriş için Bi deneyeyim 2 tane var zaten. Baktım işe yaramıyor aksiyel almaya çalışayım. Çok teşekkür ederim yardımın ve desteğin için cansın

Dostum giriş için kullanabilirsin ama çıkışı mutlaka önerilen çıkış seti yap ki hem iklimlendirmen güzel olsun ki iklimlendirme altın kurallardan 1 tanesi hemde koku vs sorunu yaşama buna dikkat et. Girişlerin gerçekten stabil olduğunu çıkış setini kurduğunda anlıcaksın çok vakumlama yapar ise girişe 1 tane daha eklersin dengelersin havalandırmanı tam kurmadan denemeden şuan bir şey söylemek imkansız.

Tamamdır üstadım çok teşekkür ederim desteğin için haftaya ürünler elime ulaştığında Bi kuralım bakalım Bi problem yaşarsam tekrardan görüşlerinizi almak isterim. Sağlıcakla...

Gaga_King

Yeni üye
@higthead üstat 2 markayıda tecrübe ettiğini düşünüyorum,
tercihimi hangisinden kullanmam daha doğru olur dersin.
Soler&Palau TD serisi VS Vortice Lineo Quiet serisi

işin gücün rast gitsin,

HollyFox

Yeni üye
Arkadaşlar , bir çoğumuz kabinlerde kullanılacak havalandırma ürün ve ürünlerini m3 ve m3/h leri yanlış seçimler yaparak sıcaklık,soğukluk ve temiz hava sorunu yaşanmaktadır .Bazı sitelerde hazır setler bulunmaktadır ve sadece satış amaçlı olduğu için ve kabine göre düşük fanlar , karbon filtreler yer almaktadır. Hem maddi hem de zamanınıza yazık olmasın.Bazı hesaplamaları yanlış yapmakta ve kullanılan fan , karbon filtre bağlandığında minimumda olsa fanın debisi düştüğünden düşük fan seçimleri ve yanlış karbon filtre seçimleri yapılmaktadır.Aynı m3 fan ve aynı m3h karbon filtre kullanımı yanlıştır ve aynı ölçülerde kullanım fanın debisini düşürmektedir.

Genel olarak çok tercih edilen Kabin ölçülerine göre kullanılacak fan ve karbon filtre ölçüleri aşşağıda yer almaktadır.

Kabin boyutlarına göre kullanılıcak havalandırma M3 ve M3/H ler;

60x60x160-180

Çıkış Fan : 250m3

Giriş Fan :100m3 veya (boş kullanarak kabin pencerelerini açın)

Karbon Filtre : 190m3h veya 360m3h (koku yogunluguna göre)

80x80x180

Giriş Fan : 100m3

Karbon Filtre : 360m3h

100x100x200

Çıkış Fan : 350m3

Giriş Fan : 200m3 (Kullanınca 150m3 lere düşecek)

Karbon Filtre : 480m3h

120x120x200

Çıkış Fan : 350m3 - 550m3

Giriş Fan : 200m3 (Kullanınca 150m3 lere düşecek) - 300(350)m3

Karbon Filtre : 480m3h - 680m3h(koku yoğunluğuna göre)

150x150x200

Çıkış fan :500m3

Giriş fan :300m3

Karbon Filtre : 890m3h veya 680m3h(koku yoğunluğuna göre)

240x120x200

Çıkış Fan : 1180m3

Giriş Fan : 500m3

Karbon Filtre : 1180 - 1680 - 2200m3h (koku yogunluguna göre)

200x200x200

Çıkış fan : 1180m3

Giriş fan : 500m3

240x240x200

Çıkış fan :1180m3

Karbon Filtre : 2200m3h - 3080m3 (koku yogunluguna göre)

300x300x300

Çıkış Fan : 1180m3 veya 1550m3

Giriş Fan : 500m3 veya 800m3

Karbon Filtre : 2200m3h veya 3080m3h (koku yogunluguna göre)

Kabini boş çalıştırmak ve içi dolu çalıştırmak arasında dağlar kadar fark vardır. Dolu kabinde hava hacmi değişicektir.İlk kurulumda tabikide kabini deneyin ama havalandırma sisteminizin oturması kabin içi dolu olunca olacaktır hatta bunu siz kendinize göre ayarlıcaksınız.

Havalandırma ile ilgili her konuyu burdan takip edebilirsiniz.
@higthead selam kanka benim anlamadığım satılan setlerin hiçbirinde ikinci bir fan yok. Ben bir set alıp yanına bir de aksiyel fan mı alacağım.

120*120 kabin alacağım birkaç güne havalandırmasını nasıl yapacağımı anlamaya çalışıyorum.

higthead

Jolly Green
@higthead selam kanka benim anlamadığım satılan setlerin hiçbirinde ikinci bir fan yok. Ben bir set alıp yanına bir de aksiyel fan mı alacağım.

120*120 kabin alacağım birkaç güne havalandırmasını nasıl yapacağımı anlamaya çalışıyorum.

Dostum cıkıs setlerınde adı ustunde cıkıs urunlerı oldugu ıcın gırıs fanı olmaz

alanına gore

quıte serısı

yada normal serı ama ılk tercıghın quıte olsun

girişin ise

G_man

Üye
hocam merhaba sizin verdiğiniz bilgiler ile bu konudakiler örtüşmüyor yeni başlayacak biri olarak kafam karıştı https://www.tohumsuz.com/threads/havalandırma-hesabı-cevapladık.3204/

bu konuya göre (0.80x0.45x1.23)x30 = 13,29 m3/h ediyor ve buna tam olarak uygun fan bu https://www.hepsiburada.com/marxlow-5v-fan-40x40x10mm-pm-HB00000H7YOV ama bu çok düşük bir fan ve giriş için daha düşük güç de bir fan a ihtiyacım olacak kafam karıştı insanlara sorunca forumda cevabı var diye yanıt alabiliyoruz yada herkes farklı bir şey söylüyor çok fazla bilgi kirliliği var en azından bu bahsettiğim konu matematik ile konuşmuş bu konu daha doğru geliyor ama dediğim gibi ilk kez yapacağım için kafam karışıyor

Ü

Üye silindi 34807

Guest
Arkadaşlar , bir çoğumuz kabinlerde kullanılacak havalandırma ürün ve ürünlerini m3 ve m3/h leri yanlış seçimler yaparak sıcaklık,soğukluk ve temiz hava sorunu yaşanmaktadır .Bazı sitelerde hazır setler bulunmaktadır ve sadece satış amaçlı olduğu için ve kabine göre düşük fanlar , karbon filtreler yer almaktadır. Hem maddi hem de zamanınıza yazık olmasın.Bazı hesaplamaları yanlış yapmakta ve kullanılan fan , karbon filtre bağlandığında minimumda olsa fanın debisi düştüğünden düşük fan seçimleri ve yanlış karbon filtre seçimleri yapılmaktadır.Aynı m3 fan ve aynı m3h karbon filtre kullanımı yanlıştır ve aynı ölçülerde kullanım fanın debisini düşürmektedir.

Genel olarak çok tercih edilen Kabin ölçülerine göre kullanılacak fan ve karbon filtre ölçüleri aşşağıda yer almaktadır.

Kabin boyutlarına göre kullanılıcak havalandırma M3 ve M3/H ler;

60x60x160-180

Giriş Fan :100m3 veya (boş kullanarak kabin pencerelerini açın)

Karbon Filtre : 190m3h veya 360m3h (koku yogunluguna göre)

80x80x180

Giriş Fan : 100m3

Karbon Filtre : 360m3h

100x100x200

Çıkış Fan : 350m3

Giriş Fan : 200m3 (Kullanınca 150m3 lere düşecek)

Karbon Filtre : 480m3h

120x120x200

Çıkış Fan : 350m3 - 550m3

Giriş Fan : 200m3 (Kullanınca 150m3 lere düşecek) - 300(350)m3

Karbon Filtre : 480m3h - 680m3h(koku yoğunluğuna göre)

150x150x200

Çıkış fan :500m3

Giriş fan :300m3

Karbon Filtre : 890m3h veya 680m3h(koku yoğunluğuna göre)

240x120x200

Çıkış Fan : 1180m3

Giriş Fan : 500m3

200x200x200

Çıkış fan : 1180m3

240x240x200

Çıkış fan :1180m3

Karbon Filtre : 2200m3h - 3080m3 (koku yogunluguna göre)

300x300x300

Çıkış Fan : 1180m3 veya 1550m3

Giriş Fan : 500m3 veya 800m3

Karbon Filtre : 2200m3h veya 3080m3h (koku yogunluguna göre)

Kabini boş çalıştırmak ve içi dolu çalıştırmak arasında dağlar kadar fark vardır. Dolu kabinde hava hacmi değişicektir.İlk kurulumda tabikide kabini deneyin ama havalandırma sisteminizin oturması kabin içi dolu olunca olacaktır hatta bunu siz kendinize göre ayarlıcaksınız.

Havalandırma ile ilgili her konuyu burdan takip edebilirsiniz.
Kanka 50×50x120 , (tek bitki) çıkış fan 100m3, giriş tede aynısı var ama girişi çalıştırmıyorum , çalıştırmalimiyim

higthead

Jolly Green
Kanka 50×50x120 , (tek bitki) çıkış fan 100m3, giriş tede aynısı var ama girişi çalıştırmıyorum , çalıştırmalimiyim

Girişle çıkış aynı m3 olur ise hava girdiği gibi çıkar. Girişin debisini düşür mesela gırıse ınce bayan ten corabı gecır veya fanın bogazının ceyregını kolı bandı ıle kapat. bu sayede gırıs daha dusuk m3 cıkısın daha yuksek m3 olucak dengelı olur.

Ü

Üye silindi 34807

Guest
Knka
Girişle çıkış aynı m3 olur ise hava girdiği gibi çıkar. Girişin debisini düşür mesela gırıse ınce bayan ten corabı gecır veya fanın bogazının ceyregını kolı bandı ıle kapat. bu sayede gırıs daha dusuk m3 cıkısın daha yuksek m3 olucak dengelı olur.
Ozamanda iciride hava kalmıyor hepsini çekiyor , kuru oluyo icerisi

Ü

Üye silindi 34807

Guest
Sadece girişi çalıştırıyorum,cikisdan hava kendiliğinden çıkıyor zaten , fanı açmıyorum, kabin küçük kanka zaten

Ü

Üye silindi 35842

Guest
Bu arada istenilen kabin ölçülerinizi yazıp ,havalandırma sistemlerinide burdan paylaşabilirim detaylı şekilde.
Üstat merhaba 60x60x160 kabin e growkentten set aldım 180 M3 çıkış fanı ve 190 m3 karbon filtre.bunu değiştireyim mi 220 m3 olaniyla işimi gorurmu ?bu arada tek bitki bakicam 11 lt saksı auto.kuvvetli bir buhar makinem var

Moderatör tarafında düzenlendi:

higthead

Jolly Green
Dostum 190m3 setlerde soyle bır sorun oluyor. Çıkıs fanı 180-190m3 oluyor 180-190m3 dediğin fan zaten kucucuk ve hassas ee buna 190lık karbon baglanıyor bu çıkış fanın debisi iyice düşüyor.Karbon bağlanmasa cıkıs fanı yeterli gelir. Boşuna bütçe harcama bu şekil kalsın ileride kabın buyutursen cıkıs fanını 1x1 e kadar girişte kullanırsın cıkıs setı alırsın tamamdır.

Ü

Üye silindi 35842

Guest
Dostum 190m3 setlerde soyle bır sorun oluyor. Çıkıs fanı 180-190m3 oluyor 180-190m3 dediğin fan zaten kucucuk ve hassas ee buna 190lık karbon baglanıyor bu çıkış fanın debisi iyice düşüyor.Karbon bağlanmasa cıkıs fanı yeterli gelir. Boşuna bütçe harcama bu şekil kalsın ileride kabın buyutursen cıkıs fanını 1x1 e kadar girişte kullanırsın cıkıs setı alırsın tamamdır.
Teşekkürler cevap için.seti aldım ama değiştirme hakkına sahibim daha açmadım.cikis 220 m3 ve filtre 330m3 olan set var aynı fiyata farklı marka onunalmalimiyim onu sorcaktim ama almalıyım ceveba göre.

higthead

Jolly Green
Teşekkürler cevap için.seti aldım ama değiştirme hakkına sahibim daha açmadım.cikis 220 m3 ve filtre 330m3 olan set var aynı fiyata farklı marka onunalmalimiyim onu sorcaktim ama almalıyım ceveba göre.

Dostum ucuz fanlara vs dıkkat yazan m3lerı vermez. 190 ıle 360lık set aynı fıyat nasıl oluyor orası dusundurucu iyi ölç tart ıona göre ver kararını=)

Ü

Üye silindi 35842

Guest
Dostum ucuz fanlara vs dıkkat yazan m3lerı vermez. 190 ıle 360lık set aynı fıyat nasıl oluyor orası dusundurucu iyi ölç tart ıona göre ver kararın
Kanka uzman sensin set bu.iade için gönderdigim set ise silent marka 180 m3 tü.ayni yerde buda vardı.fakat ses olayı biraz fark ediyor.ne dersin buna?

higthead

Jolly Green
Kanka uzman sensin set bu.iade için gönderdigim set ise silent marka 180 m3 tü.ayni yerde buda vardı.fakat ses olayı biraz fark ediyor.ne dersin buna?

Sliente gore seslıdır ama kucuk m3 oldugu ıcın harıl harıl calısmaz rahatsız etmez.

Ü

Üye silindi 35842

Guest
Sliente gore seslıdır ama kucuk m3 oldugu ıcın harıl harıl calısmaz rahatsız etmez.
Peki havalandırma olması gerekenden fazla olursa ne olur? Örneğin bu sana attığım fan setini 60x60x120 kabine uygularsak.buhar eksikliği olabilir mesela bunun haricinde bı zararı olur mu?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ***** *** * ***** ***** ****** ****** ***** ** ******** **** ******** ***** ******* ***** ********* ********* * * *** **** *** ***** ******** ***** ******* ********* ****** ******** *** ***** *** ********* ******* ********** *** ********* ***** ******* *** * ***** ******** ********** ***** ******* ***** ****** ******
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
  • Sleepless Sleepless:
    dready********** ******** ***** ** ** **** ***** ***** ********* ** **** ** ****** ********* ******* ********** **** *** **** ******
    **** ***** ** ****** ***** ******** **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
    ****** ******* ******* ********* ** dready********** ******** ***** ** ** **** ***** ***** ********* ** **** ** ****** ********* ******* ********** **** *** **** ******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    dready**********
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • G GaribanMüptezel:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** * ***** ***** ****** ****** ***** ** ******** **** ******** ***** ******* ***** ********* ********* * * *** **** *** ***** ******** ***** ***** ***** ** ****** **** * ****** ** ***
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ***** ***** ***** ******** *********** ****** ******* ** ****** ****** **
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • I isoT:
    dready**********
  • I isoT:
  • G GaribanMüptezel:
    dready**********
  • G GaribanMüptezel:
    dready ****** ****** ****** ***** ****** ********* ********** ** ********
  • B Bomberx:
    ******** *********** dready*
  • G GaribanMüptezel:
  • I isoT:
  • G GaribanMüptezel:
    ****** ****** ***** *** **** *** **** ******** ********* ******** ******* ****** ******** ***
    G GaribanMüptezel: ****** ****** ***** *** **** *** **** ******** ********* ******** ******* ****** ******** ***