Kabinlerde kullanılcak havalandırma M3 ve M3/h ler.

Osmank906091

Yeni üye
Sayin hocam ben soyle sorayim
150×300×200 olculerinde secred jardin cadirim giris fanim 456m
Cikis ise yani karbon filitrem growkentteki st500 sillient 665 m lik olan takimdan var 2 yil once sifir aldim hic kullanmadim
8 auto bitkim var suan cimlenmedeler.
Tek katli mustakil bi yerde hani alt komsu ust komsu yok ama yinede koku olmasini istemiyorum sizci bi problem olurmu sistem 2 yil oncesinden alindigi icin bu formdan habersiz dim bilseydim 1100 luk takimi alirdim oneriniz nedir
Isik suann cimlenle oldugu icin prizden cekeri 65 watt olan lm281b led var haftaya 1000 waatt mh ye gecicem
Finaldede 2×1000 watt hps takim var onun la devam etmeyi planliyorum
Klimam var isi problemim yok maksimum hasati almal istedigim icin boyle planladim kiymetli yorumlariniza gore degisiklege acigim

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Sayin hocam ben soyle sorayim
150×300×200 olculerinde secred jardin cadirim giris fanim 456m
Cikis ise yani karbon filitrem growkentteki st500 sillient 665 m lik olan takimdan var 2 yil once sifir aldim hic kullanmadim
8 auto bitkim var suan cimlenmedeler.
Tek katli mustakil bi yerde hani alt komsu ust komsu yok ama yinede koku olmasini istemiyorum sizci bi problem olurmu sistem 2 yil oncesinden alindigi icin bu formdan habersiz dim bilseydim 1100 luk takimi alirdim oneriniz nedir
Isik suann cimlenle oldugu icin prizden cekeri 65 watt olan lm281b led var haftaya 1000 waatt mh ye gecicem
Finaldede 2×1000 watt hps takim var onun la devam etmeyi planliyorum
Klimam var isi problemim yok maksimum hasati almal istedigim icin boyle planladim kiymetli yorumlariniza gore degisiklege acigim

Dostum 500m3 cıkıs yetersız o alana helekı bırde 1000w hpslerden bahsedıyorsun klıma oldugunu var sayıyorum ama cıkıs fanını yukseltmen lazım ve suankı cıkısıda gırıste kullanırsın. yoksa kullanılmıs hava uzun sure ıcerıde kalıcak yawas atılıcak dıusuk m3 ler yuzunden.

Osmank906091

Yeni üye
Dostum 500m3 cıkıs yetersız o alana helekı bırde 1000w hpslerden bahsedıyorsun klıma oldugunu var sayıyorum ama cıkıs fanını yukseltmen lazım ve suankı cıkısıda gırıste kullanırsın. yoksa kullanılmıs hava uzun sure ıcerıde kalıcak yawas atılıcak dıusuk m3 ler yuzunden.
Cool tube de kullansam fayda etmez sanirim dimi

Osmank906091

Yeni üye
Birde dedigin gibi 665 lik fani giriste kullansam cikis icin 1100 luk alsam ona uygun carbon filitrede almam gerekli dimi yani elimdeki 665lik olmaz dimi

higthead

Jolly Green
Dostum içeride kac adet bıtkı olucak sana lınk paylasalım. cıkısı normal m3 yaparsan elındekı karbon olmaz kucucuk kalır=)

higthead

Jolly Green
8 bıtkı cıddı koku ve havalandırma demek

cıkıs setın quıte ultra sessız model

veya aynı m3 ve m3h ler normal serii. Elindeki cıkıs fanıda gırıste kullanıcaksın.

Osmank906091

Yeni üye
Peki bunu alicaz mecburen guvenlik onemli
Klimam var ama cool tube alayim dedim cok pahali degil ama nasil calisiyor tam olarak onu cozemedim bi taraftan temiz hava kanalina bagliycaz diger tarafina yine hava kanali ve fanmi takicaz

higthead

Jolly Green
Cooltube 150mm olanı sec. Dr karbona cool tubenın 150mm oldugunu soyle onlar 200mmden 150mm cooltube gırıs ıcın reduksıyon yollarlar. karbon fıltreden hava kanalı ıle cool tubeye gırıcen cool tubeden hava kanalı ıle cıkıp cıkıs fanına gırıcen. Eger suan growdaysan ve bebısler daha buyumedılerse acılen havalandırmanı duzelt ki kullanılmıs hava sureklı ıcerıde kalmasın gelısım yawaslamasın taze hava ıyıdır=)

Osmank906091

Yeni üye
Cooltube 150mm olanı sec. Dr karbona cool tubenın 150mm oldugunu soyle onlar 200mmden 150mm cooltube gırıs ıcın reduksıyon yollarlar. karbon fıltreden hava kanalı ıle cool tubeye gırıcen cool tubeden hava kanalı ıle cıkıp cıkıs fanına gırıcen. Eger suan growdaysan ve bebısler daha buyumedılerse acılen havalandırmanı duzelt ki kullanılmıs hava sureklı ıcerıde kalmasın gelısım yawaslamasın taze hava ıyıdır=)
Yanlis anlamadiysam 1 extra cikis fanina daha ihtiyac olacak sanirim

higthead

Jolly Green
Dostum oncelıkle hayrlı olsun.Dostum ev küçük diyorsun kabinle dib dibe uyuyacaksın vanti sesi vs 3-5 güne alışırsın=) . Drslient aksıyel tıpı 190m3 te olur fakat aynı odada kalıcagın ıcın ses senı rahatsız eder. Ama bır baska alta uste yana assa ses ımkanı yok gıtmez.

Bu seti al dostum gırıs fanında zaten aynı drslıent 100m3. Dr karbonla ıletısıme gec anlat durumu yardımcı olurlar.

Hazebuster07

Yeni üye
SLm kankalar, cadırım 200*200*200 ve kullanacagım ışık 1200w samsung spider quantum board, karbon filitre hesabı nasıl olacak bunda anlamadım yarım edermisiniz

higthead

Jolly Green
kanka 20 adet düşünüyorum

Sog yapıcagını tahmın ederek 2200m3h set onerıyorum fazla buyumeyeceklerı ıcın koku yogunlugu bıraz 20 adete gore haff kalıcak ama buyuturum dersen 3080m3h set altı asla koku yogunlugun ıcın kurtarmaz.

2200m3h quıte ultrasessız set

Giriş ise

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ********* **** *** **** ***** hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
    hahahaha* *** ********* **** ****** ****** ******* ***** ****** ** ******** ***** ***** ******* **** ** ** ****
  • kawinnnz kawinnnz:
    *** ***** ***** ****** ***** ******* hahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******** ****** ***** ********* **** ****** ******* ********* ***** ********** ***** ****** ****** ******* **
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******** ********** *** hahahaha*** **** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ** ********* ***** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • S Suyyss:
  • kawinnnz kawinnnz: