Kabinlerde kullanılcak havalandırma M3 ve M3/h ler.

higthead

Jolly Green
Arkadaşlar , bir çoğumuz kabinlerde kullanılacak havalandırma ürün ve ürünlerini m3 ve m3/h leri yanlış seçimler yaparak sıcaklık,soğukluk ve temiz hava sorunu yaşanmaktadır .Bazı sitelerde hazır setler bulunmaktadır ve sadece satış amaçlı olduğu için ve kabine göre düşük fanlar , karbon filtreler yer almaktadır. Hem maddi hem de zamanınıza yazık olmasın.Bazı hesaplamaları yanlış yapmakta ve kullanılan fan , karbon filtre bağlandığında minimumda olsa fanın debisi düştüğünden düşük fan seçimleri ve yanlış karbon filtre seçimleri yapılmaktadır.Aynı m3 fan ve aynı m3h karbon filtre kullanımı yanlıştır ve aynı ölçülerde kullanım fanın debisini düşürmektedir.

Genel olarak çok tercih edilen Kabin ölçülerine göre kullanılacak fan ve karbon filtre ölçüleri aşşağıda yer almaktadır.

Kabin boyutlarına göre kullanılıcak havalandırma M3 ve M3/H ler;

60x60x160-180

Çıkış Fan : 250m3

Giriş Fan :100m3 veya (boş kullanarak kabin pencerelerini açın)

Karbon Filtre : 190m3h veya 360m3h (koku yogunluguna göre)

60x120x180

Giriş Fan :100m3

Karbon Filtre :360m3h

80x80x180

Giriş Fan : 100m3

Karbon Filtre : 360m3h

100x100x200

Çıkış Fan : 350m3

Giriş Fan : 200m3 (Kullanınca 150m3 lere düşecek)

Karbon Filtre : 480m3h

120x120x200

Çıkış Fan : 350m3 - 550m3

Giriş Fan : 200m3 (Kullanınca 150m3 lere düşecek) - 300(350)m3

Karbon Filtre : 480m3h - 680m3h - 890m3h (koku yoğunluğuna göre)

150x150x200

Çıkış fan :500m3

Giriş fan :300m3

Karbon Filtre : 890m3h veya 680m3h(koku yoğunluğuna göre)

240x120x200

Çıkış Fan : 1180m3

Giriş Fan : 500m3

Karbon Filtre : 1180 - 1680 - 2200m3h (koku yogunluguna göre)

300x150x200

Çıkış Fan : 1160m3

Karbon Filtre : 1680 - 2200 - 3080m3h (koku yogunluguna göre)

200x200x200

Çıkış fan : 1180m3

Giriş fan : 500m3

Karbon Filtre : 1680 - 2200 - 3080m3h (koku yogunluguna göre)

240x240x200

Çıkış fan :1180m3

Karbon Filtre : 2200m3h - 3080m3 (koku yogunluguna göre)

300x300x300

Çıkış Fan : 1180m3 veya 1550m3

Giriş Fan : 500m3 veya 800m3

Karbon Filtre : 2200m3h veya 3080m3h (koku yogunluguna göre)

Kabini boş çalıştırmak ve içi dolu çalıştırmak arasında dağlar kadar fark vardır. Dolu kabinde hava hacmi değişicektir.İlk kurulumda tabikide kabini deneyin ama havalandırma sisteminizin oturması kabin içi dolu olunca olacaktır hatta bunu siz kendinize göre ayarlıcaksınız.

Havalandırma ile ilgili her konuyu burdan takip edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 25603

Guest
Arkadaşlar , bir çoğumuz kabinlerde kullanılacak havalandırma ürün ve ürünlerini m3 ve m3/h leri yanlış seçimler yaparak sıcaklık,soğukluk ve temiz hava sorunu yaşanmaktadır .Bazı sitelerde hazır setler bulunmaktadır ve sadece satış amaçlı olduğu için ve kabine göre düşük fanlar , karbon filtreler yer almaktadır. Hem maddi hem de zamanınıza yazık olmasın.Bazı hesaplamaları yanlış yapmakta ve kullanılan fan , karbon filtre bağlandığında minimumda olsa fanın debisi düştüğünden düşük fan seçimleri ve yanlış karbon filtre seçimleri yapılmaktadır.Aynı m3 fan ve aynı m3h karbon filtre kullanımı yanlıştır ve aynı ölçülerde kullanım fanın debisini düşürmektedir.

Genel olarak çok tercih edilen Kabin ölçülerine göre kullanılacak fan ve karbon filtre ölçüleri aşşağıda yer almaktadır.

Kabin boyutlarına göre kullanılıcak havalandırma M3 ve M3/H ler;

60x60x160-180

Çıkış Fan : 190m3

Giriş Fan :100m3 veya (boş kullanarak kabin pencerelerini açın)

Karbon Filtre : 190m3h veya 360m3h (Daha uzun kullanım ve fan debisini düşürmemek için)

80x80x180

Giriş Fan : 100m3

Karbon Filtre : 360m3h

100x100x200

120x120x200

150x150x200

Çıkış fan :500m3

Giriş fan :300m3

Karbon Filtre : 890m3h veya 680m3h

200x200x200

Çıkış fan : 800m3 veya 1180m3

Karbon Filtre : 1180m3h ve 890m3h

240x120x200

Çıkış Fan : 800m3

Karbon Filtre : 890m3h veya 1180m3h

240x240x200

Çıkış fan : 800m3 veya 1180m3

Karbon Filtre : 1180m3h veya 1680m3h

300x300x300

Çıkış Fan : 1180m3 veya 1550m3

Giriş Fan : 500m3 veya 800m3

Karbon Filtre : 2200m3h veya 3080m3h

Havalandırma ile ilgili her konuyu burdan takip edebilirsiniz.
Selam dostum, sen bu isin erbabisin ben 120X240X200 kabin ici linkte gönderdigim karbon flitreyi aldim.Daha kullanmadim yeter mi yoksa degistireyim mi?

higthead

Jolly Green
Selam dostum, sen bu isin erbabisin ben 120X240X200 kabin ici linkte gönderdigim karbon flitreyi aldim.Daha kullanmadim yeter mi yoksa degistireyim mi?

Seçim doğru nokta atışı yapmışssın=)) Bide drkarbonfiltre den almışssın tam atış yapmısşın =)) Bu arada fazla özletme kendini @TC Nargile.

Jack.Herer

Yeni üye
Ustalar merak ettiğim bir konuda kabinde baktığımız bitki sayısı önemli mi.mesela ben 150x150x200 kabinde 5 bitki bakacağım.

higthead

Jolly Green
Genel olarak söylüyorum havalandırma ürünlerinizi sponsorumuz olan drkaron filtreden alabilirsiniz notr kargolama ve gönül rahatlığı ile alısverıs yapabılırsınız grow sıtesı degıldır.

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
120lik kabine göre olab ekipmanları 80 lik kabin içinde kullanabiliyoruz demi ayrıca patron

Dostum 120 lık kabınde cıkıs 250m3 kullanılıyor. 80 lik kabınde statık basınc olusturur cok vakumlar. kullanılmaması gerekır. Ha fanın debısını dusurrsen kullanılır ozamanda fanın omrunden yersın gerek yok.

elchavoo

Üye
Dostum 120 lık kabınde cıkıs 250m3 kullanılıyor. 80 lik kabınde statık basınc olusturur cok vakumlar. kullanılmaması gerekır. Ha fanın debısını dusurrsen kullanılır ozamanda fanın omrunden yersın gerek yok.
patron bana 80x80x180 kabinime 200 giriş 360cıkıs 480karbon önermiştin debisi düşer fln diye

higthead

Jolly Green
patron bana 80x80x180 kabinime 200 giriş 360cıkıs 480karbon önermiştin debisi düşer fln diye

Dostum hava kanalın uzunsa onermısımdır. Yada ılerıde kabın buyuteceksen bosuna bırdaha fan alma dıye 350 lık onermısımdır. Muhakkak senden gelen bırsey vardır kı ona gore soylemısımdır. 350 lık al hız dusurerek kullan kabın buyuttugunde hız arttırarak kullan dıye secenekler sunmusumdur.yada hps kullanıcaksan veya ısıklandırman saglamsa solemısımdır gıbı gıbı bır suru seceneklerden havalandırma seceneklendırılebılır. kullanılmazmı kullanılır havakanalı uzunluk havakanalına verıcegın dırsekler vs konusmusuzdur muhakak. Yıne soyluyorum kabın buyutuceksen ılerıde 350 lık al 120 lere kadar kullanabılırsın 350 lıgı. sonucta uzun zamanca 1 kere alıncak fan lar cunku demırbastır.

elchavoo

Üye
patron hava kanalı da kullanacağım daha zaten monte işlemini yapmadım drkarbon whatsapp hattından yardımcı olacak abi hava kanalıyla pencere aparatıyla birlikte dışarı atıcam

higthead

Jolly Green
patron hava kanalı da kullanacağım daha zaten monte işlemini yapmadım drkarbon whatsapp hattından yardımcı olacak abi hava kanalıyla pencere aparatıyla birlikte dışarı atıcam

Aynen brom bende pencere aparatı kullanıyorum valla cok rahat yaz kıs cam 1 karıs acık ne sıcaklık ne sogukluk gırıyor camdan mis gibi=)))) aldınmı sen ürünlerini. Almadıysan bak ses izoleli hava kanllarını özel yaptırmıslar ben aldım gayet basarılı quite 500m3 zaten sessiz ses ısı ızole hava kanalınıda takınca ulen hıc ses cıkmadı acaba cıhazmı bozuldu dedım=))

elchavoo

Üye
Aynen brom bende pencere aparatı kullanıyorum valla cok rahat yaz kıs cam 1 karıs acık ne sıcaklık ne sogukluk gırıyor camdan mis gibi=)))) aldınmı sen ürünlerini. Almadıysan bak ses izoleli hava kanllarını özel yaptırmıslar ben aldım gayet basarılı quite 500m3 zaten sessiz ses ısı ızole hava kanalınıda takınca ulen hıc ses cıkmadı acaba cıhazmı bozuldu dedım=))
patron ağabey bana ben anlamadan sattı karbon yanina giriş fanı hava kanalı aparatlar felan :D cıkıs fanım kaldı tek vortice alcam ama debisi düşse bana yarar aslında td silent de alabilirim bugün yarın tamamliyorum herseyimi pencere aparatini da öneren oydu ayıktı adam ya :D sonradan sponsor oldu Allahtan

higthead

Jolly Green
patron ağabey bana ben anlamadan sattı karbon yanina giriş fanı hava kanalı aparatlar felan :D cıkıs fanım kaldı tek vortice alcam ama debisi düşse bana yarar aslında td silent de alabilirim bugün yarın tamamliyorum herseyimi pencere aparatini da öneren oydu ayıktı adam ya :D sonradan sponsor oldu Allahtan

Dostum dogru urunlerı vermıs sana zaten kullanıcan o urunlerı=))). ben vortıcelerı gorunce hemen 550m3 aldım sp slientı salladım cope. sp slientte tyek sorun her grow ortası debısı dusuyor yok ıcını ac temızle vs hıkaye. vortıce 550 m3 u alınca anladım bosuna sp slient kullanmısım dıye. fena çekişi varrr hjava kanalı bosta calıstırdıgında elını hava kanalına cekıs kısmına yaklastırdıgında hopppp hava kanalı cekısten elıne dogru gelıyor guclu cıhazlar en onemlısı dayanıklı sonucta italyan markası saglam. Bana kalırsa vortıce tercıh et

elchavoo

Üye
Dostum dogru urunlerı vermıs sana zaten kullanıcan o urunlerı=))). ben vortıcelerı gorunce hemen 550m3 aldım sp slientı salladım cope. sp slientte tyek sorun her grow ortası debısı dusuyor yok ıcını ac temızle vs hıkaye. vortıce 550 m3 u alınca anladım bosuna sp slient kullanmısım dıye. fena çekişi varrr hjava kanalı bosta calıstırdıgında elını hava kanalına cekıs kısmına yaklastırdıgında hopppp hava kanalı cekısten elıne dogru gelıyor guclu cıhazlar en onemlısı dayanıklı sonucta italyan markası saglam. Bana kalırsa vortıce tercıh et
abii yani karbon+hava kanalı+cıkıs fan debi düşünce olucak benim kabine demi büyük sorun çıkarmaz dimi suan ileride büyüteceğim zaten kabini

higthead

Jolly Green
abii yani karbon+hava kanalı+cıkıs fan debi düşünce olucak benim kabine demi büyük sorun çıkarmaz dimi suan ileride büyüteceğim zaten kabini

Çıkarmaz dostumm merak etme=)) herkes kullanıyor=))) sen kurulumu yapınca beraber bakarız yıne. once kurulumu tamamla gerısı kolay

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • kralartur01 kralartur01:
    *** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    ****** hahahaha*** ***** *** ***** ******* ** *** ******* ** ********* ******* ***** ******** ******** ***** ** hahahaha **** **** ******** ***** ** hahahaha*
  • muadip muadip:
    ***** ********** ******** ********* ********* *** ********* *** ********** ** ***** ******** ********** hahahaha* ******** ***** hahahaha*** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
    +1
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ****** *** **** ****** ****** ***** ******* ***** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • kralartur01 kralartur01:
    ********* hahahaha ****** ********** ***** hahahaha ***** ****** *** **** ****** ****** ***** ******* **
    +1
  • B burap1:
    ******* ****** ****** ******** *** hahahaha **** ****** ****** ******* hahahaha* ******* ********* ***** ********* ******** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ******** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** hahahaha ****** ********** ***** hahahaha *****
  • bandaleros bandaleros:
    ** ********* ******* **
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ******* *** **** ***** hahahaha** hahahaha* ****** ********* **** hahahaha***
  • Kanka Kanka:
    *** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
    +1
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** hahahaha** ***** ***** hahahahahahahaha *** ******** hahahaha******* ******** ***** hahahaha **
  • NewGardener NewGardener:
  • S sefilzenci:
    hahahaha ********* **** ***** ***** ********* **** ******* ****** ***** **** hahahaha**** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ****** ******* *** **** ***** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** ***** hahahaha********
  • D deatheulalia:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii: *** ***