Kankalarım Sayenizde Bir şeyler Yaptım Nasıl Sizce ?

Canamis

Yeni üye
Kankalar ilkkez bir foruma üye olup birşeyler yazıyorum. Yazdıklarınızdan öğrendiklerim ile 1 bitklik birşey yaptım. letgodan aldığım 200w cob led var (100x2) yetiyor mu bilmiyorum. 4 hafta balkondaydı sömek için içeri aldım. 6. haftadayım ama sömeklerim sizinkiler kadar iyi değil sanırım yorumlarsanız sevinirim.

alaturka tuvaletimi çevirdim.
Çorbacı tohumu
vantilatör dışında bir havalandırmam yok
light mix toprak
30 C %50 nem
adv. nutrients gübre setim de şöyle ;
grow
micro
bloom
vodoo
big bud
over drive
piranha
Flawless finish
sensizym

Bazı sorularım olacak kankalar
1. 6. hafta için bitkim ve sömeklerim nasıl? beğenmediyseniz çözüm olarak ne yapabilirim
2. gübre setim nasıl yeterli mi ek önermeniz var mı yeni bitkim için?
3. Gübre setim 11 hafta üzerine kurulu 11 haftada yeterince sömeklenmesse nası uzatıcam gübreleri sizce 11 haftanın sonunda bitirmeli miyim?
4. tohum çimlenip toğrağa girdiğinde saksıyı karanlık bir yere mi güneşli bir yere mi koymalıyım?
5.vantilatör dışında bir havalandırmam yok henüz koku başlamadı ama jellerden aldım yeterli olur mu sizce? (havalandırmadan üst kata çıkar koku direk mazAllah)

https://resmim.net/f/dacj7G.jpg cob 100x2 led
https://resmim.net/f/58cQyN.jpg bitki genel
https://resmim.net/f/M23U1p.jpg bitki genel 2
https://resmim.net/f/FgSyGk.jpg yetiştirme alanım
https://resmim.net/f/f6EV9q.jpg yakından sömeklerim

Erkan

Yeni üye
RE: SAYENİZDE KANKALARIM BAKIN BEĞENECEK MİSİNİZ ?

Bitkiyi depresyona koymuşsun başkan sanki

trip1likedo

Yeni üye

Jel ne kadar cozum olur bilmiyorum ama bu şekilde koku ust kata gidebilir malesef. Autolar çiçeklenmenin bir döneminde cok fazla koku salıyor. Ufak bir karbon filtre odanın içinde çalıştırırsan riski azaltırsın kanka..

Erkan

Yeni üye

Başkanım canavarın diyorki beni özgürrr bırakk çıkar balkona güneşlensin   :D  Psikologa gitsen psikolog kafayı yer dellenir mesleği bırakır imalata geder

Canamis

Yeni üye
Cvp: SAYENİZDE KANKALARIM BAKIN BEĞENECEK MİSİNİZ ?

FirstGrower' Alıntı:
Canamis' Alıntı:
Kanka depresyon mu ?? napmam lazm benim antidepresanlar işe yaramaz :D

kahkaha attım beyler ne genetik içiyorsanız bana da söyleyin :D

Psikologa gotur bitkini :D

özel görüşmem lazım deyip sarıp içmesinden korkuyorum ::D bence benden çok içiyor.

Erkan' Alıntı:
Başkanım canavarın diyorki beni özgürrr bırakk çıkar balkona güneşlensin   :D  Psikologa babuşürsen psikolog kafayı yer dellenir mesleği bırakır imalata gecer

Forumda hesap açarım ona ::Danka balkon artık bu büyüklükte sıkıntı başka napabilirim

Erkan

Yeni üye

Valla kanka buradan bu işin uzman çavuşlarına seslenelim onlar bu işe bir el atsın senin canavar küstü küsecek yoksa ben içiciyim kanka anlam veremiyorum yani  xD

Canamis

Yeni üye
Cvp: SAYENİZDE KANKALARIM BAKIN BEĞENECEK MİSİNİZ ?

Canamis' Alıntı:
FirstGrower' Alıntı:
kahkaha attım beyler ne genetik içiyorsanız bana da söyleyin :D

Psikologa gotur bitkini :D

özel görüşmem lazım deyip sarıp içmesinden korkuyorum ::D bence benden çok içiyor.

Erkan' Alıntı:
Başkanım canavarın diyorki beni özgürrr bırakk çıkar balkona güneşlensin   :D  Psikologa babuşürsen psikolog kafayı yer dellenir mesleği bırakır imalata gecer

Forumda hesap açarım ona ::Danka balkon artık bu büyüklükte sıkıntı başka napabilirim

eyv. kankam ustalardan yardım bekliyorum

R

Ripley'sOG

Guest

Ilk deneyim direkt monster budlar ve bitki bekleme 

1. Blooma gireli 6 hafta oldu ise boyle devam et yapicak bir şeyin yok bitkin sativa buyuk ihtimal afrika  veya kolombiya kökenli perdesiz kokten yapraklar.Olgunlasma sureleri uzundur yani daha onunde cok zaman var 
  2. yeterli fazla gubre fazla somek getirmez unutma sadece bir etkendir.Bu gubreler sentetiktir kullanırken abanma dikkat et azar azar ilerle ve bitmesi icin süre ver bitkine ve topragina aksi takdirde tuzlanma ve besin kilitlenmesi kaçınılmaz.
  3. O gubre cizelgesi ortalama bir süredir.Aslinda bir bakima doğru bazi sativa dominant ve saf sativalar haric o surede biter erken biten indicalarda var ayrica fakat senin orda gübre cizelgendeki tek degisiklik olan overdrive fazı bunuda hasati yaklasan bitkiden anlayabilirsin bitkilerin pistilleri kızarmaya baslayinca %15 25 arasi overdrive baslayabilirsin.Hasat etmek o cizelgeye gore değil bitkinin durumu ve trikomlar ile alakali hasati gelmeden keser isen olgunlaşmamış thc ile dusuk bir kafa yaşarsın hasat konularinada bakmani tavsiye ederim
  4. Farkedmez ancak gunesin onune koymak daha iyi olur dogada isler boyle yuruyor ama karanlikta olur zor bir durum yok
  5. Bitkilerinden saglam bir hasat ve gelisme bekliyor isen temiz hava yani ozellikle co2 sart.Havalandirmani gözden gecirmeni tavsiye ediyorum.Koku icinse yabanci burunlar anlar ise basin agriyabilir ama sativalar genelde meyveli kokulara sahip olur belki bir umut yirtarsin ama unutma her zaman bir potansiyel tehlike  var 
  6. Bitkinin bir sorunu yok guzelce devam ediyor ama dikkatimi ceken bir sorun rickety problemi yani uzun ve siska genetik olarakta sativalar calyx yaprak orani düşük olur ama senink baya düşük ışık ve bitki arasındaki mesafeni gözden geçir.200w için 25 30 cm yeterli olur fakat bitkini iyice gözlemle bu ortalama bir rakkamdir her fenotip ayrı tepki verir

hasatin bol olsun

Canamis

Yeni üye
Cvp: Buyu harfler ile yazmak yasak

Ripley' Alıntı:
Ilk deneyim direkt monster budlar ve bitki bekleme 

1. Blooma gireli 6 hafta oldu ise boyle devam et yapicak bir şeyin yok bitkin sativa buyuk ihtimal afrika  veya kolombiya kökenli perdesiz kokten yapraklar.Olgunlasma sureleri uzundur yani daha onunde cok zaman var 
  2. yeterli fazla gubre fazla somek getirmez unutma sadece bir etkendir.Bu gubreler sentetiktir kullanırken abanma dikkat et azar azar ilerle ve bitmesi icin süre ver bitkine ve topragina aksi takdirde tuzlanma ve besin kilitlenmesi kaçınılmaz.
  3. O gubre cizelgesi ortalama bir süredir.Aslinda bir bakima doğru bazi sativa dominant ve saf sativalar haric o surede biter erken biten indicalarda var ayrica fakat senin orda gübre cizelgendeki tek degisiklik olan overdrive fazı bunuda hasati yaklasan bitkiden anlayabilirsin bitkilerin pistilleri kızarmaya baslayinca %15 25 arasi overdrive baslayabilirsin.Hasat etmek o cizelgeye gore değil bitkinin durumu ve trikomlar ile alakali hasati gelmeden keser isen olgunlaşmamış thc ile dusuk bir kafa yaşarsın hasat konularinada bakmani tavsiye ederim
  4. Farkedmez ancak gunesin onune koymak daha iyi olur dogada isler boyle yuruyor ama karanlikta olur zor bir durum yok
  5. Bitkilerinden saglam bir hasat ve gelisme bekliyor isen temiz hava yani ozellikle co2 sart.Havalandirmani gözden gecirmeni tavsiye ediyorum.Koku icinse yabanci burunlar anlar ise basin agriyabilir ama sativalar genelde meyveli kokulara sahip olur belki bir umut yirtarsin ama unutma her zaman bir potansiyel tehlike  var 
  6. Bitkinin bir sorunu yok guzelce devam ediyor ama dikkatimi ceken bir sorun rickety problemi yani uzun ve siska genetik olarakta sativalar calyx yaprak orani düşük olur ama senink baya düşük ışık ve bitki arasındaki mesafeni gözden geçir.200w için 25 30 cm yeterli olur fakat bitkini iyice gözlemle bu ortalama bir rakkamdir her fenotip ayrı tepki verir

hasatin bol olsun

Öncelikle zaman ayırıp tüm sorularıma cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Söylediklerine çok dikkat edicem.
Forum kurallarına dikkat etmem lazım büyük harf olayı için özellikle.
1. aslında çiçeklenmenin 2. haftasında, tohum da dediğim gibi çorbacı tohumu.tooping yapmıştım yaprak azlığı benim suçum olabilir.
3.Söylediğin gibi yapıcam bu konu çok kafam takılmıştı çok iyi oldu.
5. en kısa zamanda CO2 için maya ve şekerli kutu hazırlıcam 
6. forumda ki konulardan anladığım kadarıyla ışık stresi var sanırım cevabınla ledleri daha yukarı aldım.

ilgin için tekrar çok teşekkür ederim.

R

Ripley'sOG

Guest
6. cevabin icin sana katilmiyorum sorun isik stresi değil isigin standartin ustunde uzaklikta durmasindan kaynakli suan bitki ile isik arasindaki mesafe nedir 25-30 cm arasi olmasi gerek.

isin rast gitsin

Lanetboy

Yeni üye
Bu işe gönül vermişsin ve imkanın el verdikçe sistemini kurmuşsun ben saygı duydum :)) Hasatın bol olsun kardeşim

Canamis

Yeni üye
Cvp: Kankalarım Sayenizde Bir şeyler Yaptım Nasıl Sizce ?

Ripley' Alıntı:
6. cevabin icin sana katilmiyorum sorun isik stresi değil isigin standartin ustunde uzaklikta durmasindan kaynakli suan bitki ile isik arasindaki mesafe nedir 25-30 cm arasi olmasi gerek.

isin rast gitsin

10 cm kadardı ama yanlışmış sanırım yanık oldu o yüzden şuan en üst çiçeğe 40 cm mesafede ibiraz daha indirmeliyim galiba. sıcaklığım 32 derece ısı stressi olabilir mi peki hocam

Lanetboy' Alıntı:
Bu işe gönül vermişsin ve imkanın el verdikçe sistemini kurmuşsun ben saygı duydum :)) Hasatın bol olsun kardeşim

çok teşekkür ederim kankam tohum atarım toprağa hoop hasat sanıyordum forumu da geç buldum ingilizce kaynaklardan baya ders çalıştım. :D gübre aliim bari ışık aliim bari ph falan derken bir baktım growner olmuşum :D amatörce de olsa çok güzel bir hobiymiş. Hasatın  thc'en çok olsun kanka

R

Ripley'sOG

Guest
Isi stresi değil bölgesel değil genel olur ısı stresi velakin senin bitkin saglam bir sativa soyu taşıyor.Isik yakınligindan kaynakli bunu resimlerden görebiliyoruz.Dedigim gibi ışıkları 25-30 cm yaptığın vakit sorun çözülecektir.

Canamis

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Isi stresi değil bölgesel değil genel olur ısı stresi velakin senin bitkin saglam bir sativa soyu taşıyor.Isik yakınligindan kaynakli bunu resimlerden görebiliyoruz.Dedigim gibi ışıkları 25-30 cm yaptığın vakit sorun çözülecektir.

ışık kaynağını 30 cm'e kadar indirdim gelişmelerden haberdar edeceğim. tecrübelerini zaman ayırıp paylaştığın için tekrar çok teşekkür ederim.

https://resmim.net/f/wXqom2.jpg bu resimde yaprakların bir sorunu var sanırım birşeyler anlatmak istiyor (1. sömek)
https://resmim.net/f/MeRUaS.jpg 2.sömek
https://resmim.net/f/b5HAn6.jpg 2. sömek genel
https://resmim.net/f/eKY1IV.jpg led uzaklığı (30 cm yaptım bugün)
https://resmim.net/f/6fNFPi.jpg bitki genel

R

Ripley'sOG

Guest
Bitkin gayet sağlıklı en üst colanin yaniklari yakin isik kaynakli dert etme 

hasatin bol olsun tekrardan

Canamis

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Bitkin gayet sağlıklı en üst colanin yaniklari yakin isik kaynakli dert etme 

hasatin bol olsun tekrardan

ayrıntıları paylaşacağım yardımın için çok teşekkür ederim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ***** *** * ***** ***** ****** ****** ***** ** ******** **** ******** ***** ******* ***** ********* ********* * * *** **** *** ***** ******** ***** ******* ********* ****** ******** *** ***** *** ********* ******* ********** *** ********* ***** ******* *** * ***** ******** ********** ***** ******* ***** ****** ******
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
  • Sleepless Sleepless:
    dready********** ******** ***** ** ** **** ***** ***** ********* ** **** ** ****** ********* ******* ********** **** *** **** ******
    **** ***** ** ****** ***** ******** **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
    ****** ******* ******* ********* ** dready********** ******** ***** ** ** **** ***** ***** ********* ** **** ** ****** ********* ******* ********** **** *** **** ******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    dready**********
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • G GaribanMüptezel:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** * ***** ***** ****** ****** ***** ** ******** **** ******** ***** ******* ***** ********* ********* * * *** **** *** ***** ******** ***** ***** ***** ** ****** **** * ****** ** ***
  • G GaribanMüptezel:
    ***** ***** ***** ***** ******** *********** ****** ******* ** ****** ****** **
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • I isoT:
    dready**********
  • I isoT:
  • G GaribanMüptezel:
    dready**********
  • G GaribanMüptezel:
    dready ****** ****** ****** ***** ****** ********* ********** ** ********
  • B Bomberx:
    ******** *********** dready*
  • G GaribanMüptezel:
  • I isoT:
  • G GaribanMüptezel:
    ****** ****** ***** *** **** *** **** ******** ********* ******** ******* ****** ******** ***
    G GaribanMüptezel: ****** ****** ***** *** **** *** **** ******** ********* ******** ******* ****** ******** ***