Keçiboynuzu pekmezi kaçıncı hafta

Kankalar çiçeklenmenin ilk haftasındayım keçiboynuzu pekmezini kaçıncı haftadan itibaren kullanmaya başlıyoruz? Yoksa ilk haftalar pas geçip sadece son 2 hafta flush attığımız suya mı karıştırıyoruz? Bide illa keçiboynuzu pekmezi mi olmak zorunda onun yerine karadut şurubu kullansam nasıl olur?

barker

Yeni üye
Kankalar çiçeklenmenin ilk haftasındayım keçiboynuzu pekmezini kaçıncı haftadan itibaren kullanmaya başlıyoruz? Yoksa ilk haftalar pas geçip sadece son 2 hafta flush attığımız suya mı karıştırıyoruz? Bide illa keçiboynuzu pekmezi mi olmak zorunda onun yerine karadut şurubu kullansam nasıl olur?

Üstadlar yeşillendirmeli

S

silas

Guest
Bu konuya açıklık getirelim. Bu işin aslı melas, şeker fabrikalarında şekerin fabrikasyona geri alınamayan son şurubudur, organik gübre yapımında kullanılır. Bitki için yararlı bakterilerin canlı kalabilmesi ve çoğalması için besindir. 1 litresi 15-20 tl internette. Melasın bulunamadığı durumlarda ki ben nasıl bulunamıyor anlamış değilim her yerde (aktar, n11) melas var, keçi boynuzu özü öneriyorlar, pekmezi değil. Pekmez kaynatılarak yapıldığı için şekeri fazladır, fazlası toprağın yapısını bozar.
Ne zaman kullanılacağına gelirsek, sadece son 2 hafta değil vegde 1-2 defa, çiçeklenme dönemi boyunca, bitkiyi şımartmak, topraktaki yararlı bakterileri canlandırmak adına 2-3 kez verilebilir. İnternette 2 haftada bakteriyi canlandırır ve her çeşit tarımda bakteri çoğaltmak için, özellikle solucan gübresi çayı yapımında ve mantar kompostu hazırlamada kullanılır diye bilgi var.

Bu konuya açıklık getirelim. Bu işin aslı melas, şeker fabrikalarında şekerin fabrikasyona geri alınamayan son şurubudur, organik gübre yapımında kullanılır. Bitki için yararlı bakterilerin canlı kalabilmesi ve çoğalması için besindir. 1 litresi 15-20 tl internette. Melasın bulunamadığı durumlarda ki ben nasıl bulunamıyor anlamış değilim her yerde (aktar, n11) melas var, keçi boynuzu özü öneriyorlar, pekmezi değil. Pekmez kaynatılarak yapıldığı için şekeri fazladır, fazlası toprağın yapısını bozar.
Ne zaman kullanılacağına gelirsek, sadece son 2 hafta değil vegde 1-2 defa, çiçeklenme dönemi boyunca, bitkiyi şımartmak, topraktaki yararlı bakterileri canlandırmak adına 2-3 kez verilebilir. İnternette 2 haftada bakteriyi canlandırır ve her çeşit tarımda bakteri çoğaltmak için, özellikle solucan gübresi çayı yapımında ve mantar kompostu hazırlamada kullanılır diye bilgi var.
Hocam çok güzel açıklamışsın da ben melası veya keçiboynuzu özünü bitkime besin olarak vermek istemiyorum. Aroma ve koku kattığından bahsediyo herkes o yüzden flush suyuna katmayı düşünüyorum yine aynı sebepten karadut şurubu muadili olabilir mi diye sordum evde buldum belki güzel aroma katar yoksa düz suyla flushlıcam

R

Ripley'sOG

Guest
Kanka kaçıncı haftası yok istersen bloom dönemi besin olarakta kullanabilirsin ya da flush zamanı suya eklersin.bitkilerinizde haftalara bağlı kalmayın her bitkinin kendi özgü biyolojik yapısı mevcut bu durumu göze alarak ilerleyin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Coke Coke:
  • Coke Coke:
    **** hahahaha*** ******* ********** ****** ******** ***** ********* *** ***** ***
  • S serdar1122:
  • Coke Coke:
  • S serdar1122:
  • Coke Coke:
    *** ******** **** *** *** ****** ***** ****** hahahaha***
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
  • S serdar1122:
    ***** ******** ******** hahahaha* *** ******* ********* **** hahahaha**** *** *** ****** ****** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** ********* ***** ******** hahahaha*****
  • Coke Coke:
  • Coke Coke:
    hahahaha ****** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ******** ******** hahahaha* *** ******* ********* **** hahahaha**** *** *** ****** ****** ***** ****** ***** ****** ******
  • S serdar1122:
    **** ********* **** ********** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Coke Coke:
    ***** ****** *** ***** ******* ********** ***** hahahaha***
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** ******** hahahaha ******** **
  • Coke Coke:
    ****** hahahaha ****** hahahaha**
  • Bomberx Bomberx:
    ** **
  • Coke Coke:
    **
  • Coke Coke:
    ****** ****** ******** ********* ****** **** hahahaha** *** ****** ********* ******** hahahaha* hahahaha* ******
  • F FirstGrowing:
  • F FirstGrowing:
  • F FirstGrowing:
    hahahahahahahaha
  • F FirstGrowing:
    F FirstGrowing: ****** *****