Kelle uçurma hakkında ?

zehir0t

Üye
Arkadaşlar öncelikle selamün aleyküm
4. Yada 5. Katta kelle uçurma yapıldığını biliyorum fakat atıyorum 5. Boğum çıkarken kestik işlem orada bitiyor mu yoksa tekrar tekrar kesmelimiyiz bilen bir arkadaş aydınlatırsa sevinirim

AwaKe4

Müptezel
Arkadaşlar öncelikle selamün aleyküm
4. Yada 5. Katta kelle uçurma yapıldığını biliyorum fakat atıyorum 5. Boğum çıkarken kestik işlem orada bitiyor mu yoksa tekrar tekrar kesmelimiyiz bilen bir arkadaş aydınlatırsa sevinirim
Knka 5. boğumu kestin kestiğin yerin yanlarında ufak filizler var onlar normalde kesmesen bitkiyi alttan çıkacak filizler gibi düşün sen kestiğin için en yukarda 2 filizin olmuş oldu mantık bu şekilde eğer kelleyi tam değil yarısından uçurursna fimming olur onda da ortalama 4 filiz elde edersin.

zehir0t

Üye
Uzun dönem tohumun 5. Bogumda kestim sonra bdaha mi kesicem aynı yeri çok karışık yaw bı anlamayadim tam

AwaKe4

Müptezel
Uzun dönem tohumun 5. Bogumda kestim sonra bdaha mi kesicem aynı yeri çok karışık yaw bı anlamayadim tam
Knka sen şimdi kestin ya 5. boğumda normalde bitkin 6. boğum çıkardığında yine altta 2 ayrı filiz ilerleyecekti bu çiçeğe girene kadar hatta çiçeğin ilk haftaları da böyle devam eder sen en üstteki dalı keserek biraz zaman kazanıyorsun ve 2 ayrı dalın oluyor bitki farklı yerlere uzama imkanı sağlıyorsun falan filan bunların hepsi fazla hasat için senin ne istediğinle alakalı bir durum bu. bi daha mı kesicem değil. Sen şuan topping işlemi yaptın. ve sana yaptığında elde ettiklerini anlattım. Bunlar senin amacını karşılamıyorsa ileride bir daha yaparsın başka dala yaparsın falan filan

zehir0t

Üye
Kanka bana net ol 5 . Bogumda kopardım kelleyi bidaha çıkınca yine hemen koparayim mi diye soruyorum

Ü

Üye silindi 22665

Guest
Kanka selam kestiğini daldan iki dal olacak onları kesmek istersen 3 boğum bekle
Ana dal olmayan dallarada topping yapabilirsin. Yani kelle olan her dala yapabilirsin. Ama ikinci icin en az 3 boğum bekle

AwaKe4

Müptezel
Kanka bana net ol 5 . Bogumda kopardım kelleyi bidaha çıkınca yine hemen koparayim mi diye soruyorum
Her kestiğinde 3 boğum beklemen önerilen ben 2. boğuma atmışlığım da var. Filiz dallarının hepsine çiçeğe kadar yapabilirsin. ama öncelik ana dala yapman. Unutma ana dala attığın her makas seni 3-7 gün geriye götürecek.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • B bandaleros:
  • istr istr:
  • istr istr:
  • N nicozaniolo:
  • N nicozaniolo:
    **** ***** *** ***** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ** ********* **** ********** ***** ***** ***** ***** ********** **
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • GardensGarage GardensGarage:
    ***** ********* dready* ********** *** dready****** *********** ***** *********** ***** ****** **
    +1
  • istr istr:
    ***** *** ********** ***** ** * ******** **** ** ******* **** *** *** ***** ** ***** dready** ******* *********** **** ******* ********* dready* ********** *** dready****** *********** ***** *********** ***** ****** **
    +1
    GardensGarage GardensGarage: **