Kimyasal Gübre

Overdrive işe yarıyor mu kanka ? Hiç kullanmadım
yariyor gibi ama cok kullanmiyorum aldim deneme amacli bazi bitkilerde kullandim.
cok hasatim olsun kafasinda olmadigimdan gereksiz buldugum bir urun acikcasi.
@HereJack bu kkullandığıın gübrelerle auto da kaç gr alıyosun kanka kuru olarak öğrenebilir miyiz?
auto pek tercih etmiyorum gecen sipariste 2 auto bonus isteyim dedim istemez olaydim ikiside herma cikti bir degisik oldu topragida deneysel migrostan almistim perlitsiz ektim severim sacma seyler yapmayi ara sira. cigaram varsa kenarda onemsemem bizzat tecrübe etmeyi severim. terazim yok onemsedigim bir gr olayida yok acikcasi gramla isim yok ama hergun icmeme ragmen birkac arkadasi gormeme ragmen yetiyor 1 bitki bile eksem.
tahmin et dersen 100gr dan fazla geliyordur diye dusunuyorum ölç dersen de suan vegin sonlarinda sweet tooth photo var hasat alinca olcerim sikinti yok.

@HererJack sagolasın dostum ben biraz harman kaldığım için gr düşünüyoruum kusura bakma :D Ben denemeye karar verdim bu işi 100x100x200 kabin 240w Samsung led aldım, gübre konusunu arastıryordum tam. Autoda cok gübre kullanarak fazla hasat alanları gördüm. Dedim heralde fazla gübre kullanınca güzel hasat alıyosun. Herkes 3 5 gübre versen yeter diyor ama bu arkadaşlar prof bu forumda. Tek seferde kuru 120gr autodan hasat cok iyi gibi geldi bana 1gr 200₺ diye düşünürken baya para kalacak cebimde. O yüzden sormak istedimm yanıtın için ayrıca teşekkür ediyorum.

Woppy

Ordinaryüs
@HererJack sagolasın dostum ben biraz harman kaldığım için gr düşünüyoruum kusura bakma :D Ben denemeye karar verdim bu işi 100x100x200 kabin 240w Samsung led aldım, gübre konusunu arastıryordum tam. Autoda cok gübre kullanarak fazla hasat alanları gördüm. Dedim heralde fazla gübre kullanınca güzel hasat alıyosun. Herkes 3 5 gübre versen yeter diyor ama bu arkadaşlar prof bu forumda. Tek seferde kuru 120gr autodan hasat cok iyi gibi geldi bana 1gr 200₺ diye düşünürken baya para kalacak cebimde. O yüzden sormak istedimm yanıtın için ayrıca teşekkür ediyorum.
Knk ekipmanların bunun içinde gübrelerde dahil ne kadar iyi olursa o kadar iyi gerisi senin bakımına kalmış bu işte tecrüben yoksa ilk bir kaç growda o miktarları göremezsin. Com etken var hasarı etkıleyen havalandırmadan ısıgına bu işler aklına gelebilecek herşey etken hasara.

Knk ekipmanların bunun içinde gübrelerde dahil ne kadar iyi olursa o kadar iyi gerisi senin bakımına kalmış bu işte tecrüben yoksa ilk bir kaç growda o miktarları göremezsin. Com etken var hasarı etkıleyen havalandırmadan ısıgına bu işler aklına gelebilecek herşey etken hasara.
anladım kanka sagolasın biraz daha araştırmaya devam edeyim ben. Peki fazla gübre kullanımı sence yanlış mı? Bitkiyi yakmadığımız sürece abanman en mantıklısı değil midir?

Woppy

Ordinaryüs
anladım kanka sagolasın biraz daha araştırmaya devam edeyim ben. Peki fazla gübre kullanımı sence yanlış mı? Bitkiyi yakmadığımız sürece abanman en mantıklısı değil midir?
Aynen yakmadıgı sürece bana bilirsin ne kadar ekmek o kadar iş öyle düşün.
Knk bu dedigini baska bi yerde daha okumuştum foto varmı direk solucan gübresi de yetişmiş bitki fotosu ? Merak ettim de knk

Mrj

Üye
Bende yeni grower um knk. Senin gibi konu açmadan uzunca süre okudum gübre muhabbetini an serisi kimyasal gübrede karar kıldım. Çünkü marijuana bitkisinin özel ihtiyaçlarına yönelik laboratuvar ortamında üretilen yüksek kaliteli bir gübre. Zaten hasat miktarları da farklı oluyor. Organikteki gibi toprak enzimleri şu bu uğraşmadan direk şırıngayla damara geçirir gibi bitkiye etkisi var. :)

Extremist

Kıdemli Üye
Ben geçenler de toprak ile ilgili yazılan bir konuya yorum yazmıştım belki işinize yarar diye direkt buraya yapıştırıyorum. Ekisiğim fazlam var ise düzeltiniz.

Bu ürünlerin hepsini karıştırdıgınızdaki npk ya bakmanız gerekir. Organik toprak mesela ama ph ı nedir NPK sı nedir onu bilmeniz gerekir. Toprak yerine Torf kullanılması gerekir. Ayrıca mesela Solucan gübresi bol miktar da hümki asit içerir ve ekstra olarak humik asit eklemenize gerek yoktur.

Ekstra kaya fosfatı var gibi böyle üst üste binip npk değerlerini tavan yaptırabilirsiniz. Ben olsam mesela Perlit yerine vermikulit kullanırım. Neden derseniz Perlit tüm medyalar da özel olarak kullanılıyor nedeni ise ucuz olması ki ek olarak silica satabilsin size diye.

Çiçeklerin en önemli ihtiyaçlarından birisi silica dır ve tricomların büyüklüğü silica ya çok bağlıdır. çünki tricom ların özü silica dır ve Vermikulit de bolca bulunur, aynı zaman da Perlit in yaptığı işi fazlası ile yapar. Yurtdışı araştırmalarıma göre en randımanlı ve kökleri çok iyi emilim yapabilen ağaçların ideal npk oranları 20-5-20 e şimdi sen dayıyorsun Azotu belki 10 olacak bu değer, sonra ne olacak potato :)

En basitinden kullandığımız organik gübreleri inceleyelim.

Biobizz Grow
4-3-6

Biobizz Bloom
2-7-4

BioBizz Fish Mix
5-1-4

Toplam da son dönem de verdiğiniz karışımların toplamı 11 - 11 - 14 ediyor.
Genel toplama baktığın da mesela N-K oranları bana göre çok yeterli ama P neredeyse 2 katı. Bunu da şu şekilde tölere ediyor firma, fish mix ile grow u aynı an da kullanmayın diyor. Erken dönem de fishmix çiçek dönemin de geçebilirsiniz grow a diyor ama bu değerlere bakarak kendi karışımlarını da yapabilirsiniz.

Şimdi sentetiklere bakalım;

AN Grow
1-0-4

AN Bloom
1-3-4

AN Micro
2-0-0

Toplam da son dönem de verdiğiniz karışımların toplamı 4 - 3 - 8 ediyor.

Bu değere göre biobizz in değerleri bana göre çok daha iyi mesela, olay tamamen toprak ve kök, köküne güveniyorsan biobizz yürür burada.
Kök ufaksa AN yürür.

Şimdi gelelim AN nin ek ürünlerine;

AN Overdrive
1-5-4

AN Big bud
0-1-3

AN B52
2-1-4

Sensi Bloom A
3-0-0
Sensi Bloom B
2-4-8

AN Bukadar ürünü koyunca toplam da, 12-15-26 yapıyor.

Şimdi gelelim yine farklı bir marka olan herkezin Favorisi

Bio Canna
Vega
3.5-1

Flores
2-2-5

Bio Canna da Bukadar ürünü koyunca toplam da, 5-7-6 yapıyor yani bana göre yetersiz.

Bu bilgilerin hiçbirini de kendi sitelerinde bulamıyorsunuz arkadaşlar.

Tabi bunların ek aleoveralarını rhino skin leri bosst ları katmıyorum duruma.

Ben bu N-P-K işlerini araştırdığım da anladığım şuydu.

Mesela 100gr sıvı gübren var. bunun 100gr ı 10-10-10 diyelim ama sen bunu 2-2-2 vermek istiyorsun. içler dışar çarpımı yapıp,
100gr da 10-10-10 ise 2-2-2 de ne olur u hesaplayıp mg ı ona göre verirsen tutturursun. yani 20mg. Ben okuduklarımdan bu şekildeanlıyorum, yanlışım var ise düzeltin lütfen.

Şimdi bu değerlere bakacak olursak
Bana göre Biobizz az masraf ile harika işler çıkartır. AN ise herkezin söylediği gibi çok dikkatli kullanılması gereken bir ürün ve gerekli değerleri sağlamanız için çok daha fazla masraf etmeniz gerekiyor. Canna ya gelince Organik şekilde toprak ortamı oluşturmakta başarılılar ama besleyici özellikleri bana göre düşük.

Şimdi bukadar elimizde bilgi ve birikim, adamlarım yaptığı arge den sonra kendi karışımlarımızı hazırlamaya çalışmak hem çok güzel hem de çok riskli. Bana göre NEYİ,NEYE karıştırdığınızdan ve NE KADAR karıştırdığınızdan emin olmalısınız, bu sayılan malzemelerin hepsinin ayrı bir görevi var ama söylediğim gibi kalitesi ile bile değişen değerler var. Bu yüzden dikkatli olmak da fayda var. Bu durum da en önemli şey kök ve toprak. Artık araştırmacılar, bu gübreleme işini çözüp daha çok kökü nasıl büyütürüzü araştırıyorlar ve çok iyi noktalara gelindi.

Böyle kafam iyi detaylı bir anlatım yapmaya çalıştım kendi çapımda, yanlışlarım olabilir, benden tecrübeli arkadaşlarım hatalarımı mutlaka düzeltirler. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Cannanın kimyasal gübrelerini iyi bi flushla bitirirsen efsane bir tad oluyor kayıp gidiyor boğazdan lezzeti her solukta alıyorsun

Mertali54

Doktor
Biobizzlede hasat aldım suandada an serisi kullanıyorum açıkçası an gübreleri çok kaliteli organikten daha manyak büyüyor bitki
kankacım ben soruyu soran kısı degılım 3 grow yaptım 3 ude oragnık ıle bıo bızz ıle sımdı ann serısı gubre hanhılerını almalıyım bu kanuda sızden bıllgı almak ısterım kankacım

Mertali54

Doktor
Kimyasal gözle görülür derece de hasat miktarını artırı özelik an serisi kullanmanı ve an köklendirixi ürünlerinde almanı öneirirm biraz tuzlu fiyatı ama emin ol pişman olmazsan sadece elinin ayarını iyi olması lazım bitki fazla kacırıdmı gübreyi hemen tepki gösterir takip ve programlı her türlü altından kalkılır bence
kanka bana yardımc olurmusun suana kadar hep organık gubre ıle yaptım daha onckı gunlerdede ısık mevzuunu cok konusmustuk v egozle gorulur etkı gormustum sımdı gubre konusunda yardıma ıhtıyacım var kankam sntetık gubre ıle daha cok hasat almak mumkunmu ve hangı gubrelerı tercıh etmelıyım an serısı yazmıssın ama hangılerını tercıh etmelıyım suanda 1 auto 1 cobacı skank tohumu photo var yenı ektım 10 gunllukler

Woppy

Ordinaryüs
Kanka bütcen ne gübreye ayırabilecegin onu söyle ona göre bi set cıkartalım birde profilime yazarsan sevinirim buradan göremeyebilirim bi ton bildirim geliyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • F Fısfısss01:
  • F Fısfısss01:
    ** **** ** **** dready
  • F Fısfısss01:
    *********** ***** ******* * ****** ********** *** ****** ** **** dready
  • F Fısfısss01:
    ****** **** **** **** *** dready**** **** ******* ** ********* ********** *** ****
    ** ********** ***** ******** ***** **
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready **********
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready *********** **** ****** **** ****** *******
  • F Fısfısss01:
    ********* ******* ***** ***** dready* ***** ********** ***** *** ****** ******* ***** *** ****** ****** *******
  • F Fısfısss01:
    F Fısfısss01: ******** *****