KOKU SORUNU

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni üye123

Yeni üye
Selamın aleyküm kankalar şimdi veg döneminde 7 photo bitki bakıyorum 36-37. gündeler müstakil evde yaşıyorum köy yerinde ama koku tüm evi sardı yaş bitki kokusu.rahatsızlık ve tedirginlik vermeye başladı bi gelen olsa kokuyu alır o derece.daha çiçeklenmeye girmedi bile.kabin el yapımı tahta iskelet ve branda ile kaplamalı yani dışarıya hava kaçırmaya misait.çıkış fanı çok ses yaptığı için arada bi çalıştırıyorum giriş fanı yok ama birkaç güne havalandırmaya tam bi ayar çekicem.şimdi benim sorum karbon filtre alsam nem makinesi bozar diyorlar veg döneminde olduğu için başka bir önerisi olan varmı jel vb.?
Biraz uzun yazdım kusura bakmayın yardım edenden etmeyenden şimdiden teşekkür ederim

Redweed

Üye
Kanka çıkış fanın düzgün çalışmadığı için kabindeki hava ve koku iyice ağırlaşıyo ve eve dağılıyodur dolaptan hava çıkışını engellemen çözmez dahada beter yapar eğer havalandırma sonucuda çözülmezse tak filtreyi 7 kök düyosun az değil

LemonHej

Kıdemli Üye
Çıkış fanın sürekli çalışması gerekli kardeşim, karbon filtre 3-5 hafta da ömrü bitecek bir malzeme değil nem yönünden, çıkış fanın için ses yalıtımı malzemeleriyle birşeyler yapmalısın, otomatik oda parfümü makinesi al 2 tane havalandırma sorununu çözene kadar bastırmaya çalış güvenliğini riske atma, şimdiden hasatın bol olsun

higthead

Jolly Green
36-37 gundekı bıtkılere yuksek nem gerek yok dostum 50-55 lerde takılsa bıle yeterlı ki suanki hava kosullarında nem mak acmasanda bu degerlerı yakalayabılırsın kup kuru bır ıklıme sahıp ıl veya ılcede degılsen. Alanına göre giriş çıkış m3 lerini düzeltmelisin ve buna göre karbon filtreni kullanmalısın. Alanın kaça kaç oldugunu yazarsan dogru m3 ve m3h ler ile sorununu çözersin ama bu şekilde devam edilmesi tehlikeli.

karbon filtrenin ömrü nedir bro @LemonHej

Bu kullanıcıdan kullanıcıya gore degısır örneklemek gerekırse sen 1x1 alana haddınden fazla bıtkı atıp koku yogunlugunu arttırırsan 1x1 de 480m3h karbon kullanıldıgı ıcın ve hadınden fazla koku yogunlugu verılır ıse 1 grow goturebılır. Bu tamamen kullanıcıdan kullanıcıya değişir.

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Karbon filtrenin bozulma şansı yok sadece zamanla kullandıkça gözenekleri dolar özelliğini kaybeder. Sızdırmayacak Branda veya imkan varsa alçıpan panel fiyatı uygun 1-2 plaka işini görür. Şuan ki koku acaba dedirir ama bloom da ağır olur sert kokar.

Yeni üye123

Yeni üye
Konu sahıbı arkadas konuyu actıktan sonra foruma bıle ugramamış. Biz panik yaptık gibi oldu=)
Abi kusura bakmayın konuyu açıp yattıydım sabah işe gitçemabi alanım 150 en, 200 genişlik, 150 yükseklik şeklinde vortice lineo 1350 m3 fan var gemi motoru gibi çalışıyo ses yalıtım malzemesi aldım sesi bastırıcam ve hız anahtarı ile minimuma düşürücem(990 m3) yorumlarınız için teşekkür ederim

Fani cok saglam guclu bi fan fani 24 saat calistirmalik bi fan alsan daha sessiz taksan icerdeki hawa yeniler ciceklerin oldugu odanin kapilarini kapat cami acik tut sorun olmaz bence fanin 24 saat calismadi lazim yoksa koku basar diye dusunuyom ben

higthead

Jolly Green
Abi kusura bakmayın konuyu açıp yattıydım sabah işe gitçemabi alanım 150 en, 200 genişlik, 150 yükseklik şeklinde vortice lineo 1350 m3 fan var gemi motoru gibi çalışıyo ses yalıtım malzemesi aldım sesi bastırıcam ve hız anahtarı ile minimuma düşürücem(990 m3) yorumlarınız için teşekkür ederim

Dostum lineo serisi normal seridir.Normal serilere ses ısı izoleli hava kanalı kullanman lazım. Bu tarz buyuk m3 lerde quite serisi seçersen tık ses duymazssın.

Ayriyetten alanın için 1 üst m3 fanı seçmissin o fanı 550-600m3 lere düşüremezssin.

Senın suan olması gereken çıkışın 550m3 ve girşinde 300-350 m3 olmalı. Cünkü alanın 150x200x150 buda normal kabınlerde150x150 alana tekabul eder ve 150x150 hava hacmıne sahıpsın demektir. Karbon filtren ise 890m3h olmalı. Havalandırman komple yanlış dostum. Bu alanda 900m3 e de dusursen aşırı statik basınc ile hava içeride kullanılmadan direk dısarı atılıcak fena vakumlama yersin.

2 Şecenek var

1-odanın m2 si fazla değil ise bıtkıler kabın ıcınde kalıcak kabının fermuarları vsvsv acık olucak cıkıs fanın tam hızda kabınden değil oda içinden havayı cekicek. Yine yazıyorum bu secenek odanın m2 si yuksek değil ise.Oda kaça kaç?

2- Komple doğru m3 ve m3h ler ile cıkıs seti ve gırıs fanı alarak kabın ıcınden ıklımlendırmenı saglıcaksın.

kral Arthur

Kıdemli Üye
Selamın aleyküm kankalar şimdi veg döneminde 7 photo bitki bakıyorum 36-37. gündeler müstakil evde yaşıyorum köy yerinde ama koku tüm evi sardı yaş bitki kokusu.rahatsızlık ve tedirginlik vermeye başladı bi gelen olsa kokuyu alır o derece.daha çiçeklenmeye girmedi bile.kabin el yapımı tahta iskelet ve branda ile kaplamalı yani dışarıya hava kaçırmaya misait.çıkış fanı çok ses yaptığı için arada bi çalıştırıyorum giriş fanı yok ama birkaç güne havalandırmaya tam bi ayar çekicem.şimdi benim sorum karbon filtre alsam nem makinesi bozar diyorlar veg döneminde olduğu için başka bir önerisi olan varmı jel vb.?
Biraz uzun yazdım kusura bakmayın yardım edenden etmeyenden şimdiden teşekkür ederim
Senin bitki kokarca adı verilen cinsten galiba. Bir ara benim arkadaş sipariş verdi 35 günlük koku sardı kopardı attı polis basmadan haramiler basacakti evi :)

higthead

Jolly Green
Senin bitki kokarca adı verilen cinsten galiba. Bir ara benim arkadaş sipariş verdi 35 günlük koku sardı kopardı attı polis basmadan haramiler basacakti evi :)

Bu tarz durumlar gelmeden anlatamıyoruz malesef dostum. 1 bıtkıde olsa 2 bıtkıde olsa kokar arkadaş kokar ve bu koku 10-20 mt den alınır. Siz kokmuyor zannedersınız bunun nedenı ise burnunuzdaki koku reseptorlerının bu kokuyla aynı ortamda bulundugunuzdan alısmasından dolayıdır ama bır başka kısı bu kokuyu 10-20 mt oteden alır hiç affetmez. 2 kurus veremıcem dıye kokuyu absore edilmez ise sonuç kaçınılmazdır.Kızıyorum boyle durumlara cünkü bile bile ladestir(bu konu için demiyorum genel olarak yazdım).
Her neyse kokmuyor bu bıtkı dedıgınız yerde toz nescafeyı koklayın burun koku reseptorlerınız sıfırlanır ve bu cannabısın nekadar agır koktugunu anlarsınız. Havalandırmasız karbonsuz yapmayınnnnn butcemı yok butcenızı ayarlıyana kadar başlamayın.

kral Arthur

Kıdemli Üye
Bu tarz durumlar gelmeden anlatamıyoruz malesef dostum. 1 bıtkıde olsa 2 bıtkıde olsa kokar arkadaş kokar ve bu koku 10-20 mt den alınır. Siz kokmuyor zannedersınız bunun nedenı ise burnunuzdaki koku reseptorlerının bu kokuyla aynı ortamda bulundugunuzdan alısmasından dolayıdır ama bır başka kısı bu kokuyu 10-20 mt oteden alır hiç affetmez. 2 kurus veremıcem dıye kokuyu absore edilmez ise sonuç kaçınılmazdır.Kızıyorum boyle durumlara cünkü bile bile ladestir(bu konu için demiyorum genel olarak yazdım).
Her neyse kokmuyor bu bıtkı dedıgınız yerde toz nescafeyı koklayın burun koku reseptorlerınız sıfırlanır ve bu cannabısın nekadar agır koktugunu anlarsınız. Havalandırmasız karbonsuz yapmayınnnnn butcemı yok butcenızı ayarlıyana kadar başlamayın.
Çok kez yaptık bu işe sabah işe gider akşam eve gelirim bilirim kokani kokmayani yoksulluktan gelmişim herşeyin bir çaresi var karbon şart diye bişey yok o olmadan da olur ha olursa çok iyie olur tarçın la oda kokuları ile çok kez kokuyu bastırdım apartman dairesinde oturuyorum biliyoruz bu işleri olmaz diye bişey yok

higthead

Jolly Green
Bu tarz cevaplar yuzunden arkadaşın konusu maffoluyor bıraz saygı olsun konuyu kıtlıyorum yoksa uzucak bu durum. Kusurabakma @Yeni üye123

Bu arada @kral Arthur sen neyı uzerıne alındın anlamadım. Yukarıda sana yazdıgım kötü birşey değil senın yazdıgın cevabı dogru buldugum ıcın yazdım. Cevapları iyi oku.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    hahahaha**
    * ****** **** ****** ******* ***** hahahaha ******
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** hahahaha***** ** ** ***** ****** ******** ***** ******* ******** ******* ***** ** ******** ********** ** ****** ******* *******
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ***** ******* **** ***** ****** *** hahahaha* *******
    ****** ****** hahahaha* ******** ****
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha
    ****** ****** hahahaha* ******** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ***** ********* **
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ********** hahahaha***** ****** hahahaha ******** ****** hahahaha* ******* *** ********** **** **
  • M merto1835:
  • M merto1835:
    ***** ****** ***** hahahaha** **** ******
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** hahahaha **********
  • M merto1835:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha ******** ******** ********* hahahaha *** ****
  • K Kblaybrn:
    ******* hahahaha hahahaha***** ******* *** **** ****** ******* hahahaha ***** hahahaha** ****
  • M merto1835:
  • M merto1835:
    *** ******* *** ******* **** **** hahahahahahahaha*** ******** ******** ********* hahahaha *** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ******* ********* hahahaha* hahahaha hahahaha***** ******* *** **** ****** ******* hahahaha ***** hahahaha** ****
  • K Kblaybrn:
  • M merto1835:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ********** ****** ***** *** ****** hahahaha** ******* *** ******* **** **** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** **** ****** ******* ****** * ****** **** ****** *** ** ***** ********** ********* ******* ******* hahahaha ****** **** ** ****** ******* ****** hahahaha* hahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******** *** ******* ****** ****** ********* *** ****** *** **** ****** ******** **** ********* *** **** ***
    bandaleros bandaleros: ***** ******** *** ******* ****** ****** ********* *** ****** *** **** ****** ******** ****...