Kolay Autoflowering Beslenme Takvim Çizelgesi

• Konbuyu başlatan Ripley'sOG
  • Başlangıç tarihi

Konunun size faydası oldumu ?

• EVET

Kullanılan: 362 95.8%
  • HAYIR

Kullanılan: 16 4.2%

• Kullanılan toplam oy
    378
Ü

Üye silindi 22921

Guest
Cvp: KOLAY AUTOFLOWERING BESLENME TAKVİM ÇİZELGESİ

Kullanılan besinler;

• Sensı Bloom A&B
  • Carboload
  • Overdrive
Ek olarak; (İsteğe bağlı)
  • Voodoo Juice (Kök güçlendirici)
  • Bud Factor X (Ekstra sömek artırıcı)
45. ve 60. günler arasında ekstra olarak Overdrive adlı gübreyide kullanıyoruz.Bigbud gerekli olsaydı zaten bu listede olurdu.Gereksiz veya yararsız demiyorum ancak şuan gördüğünüz liste zaten kendi başına sizi tatmin edicek gübreler vericektir.Emin olun bunu bende bizzat denedim,deniyorum ve onaylıyorum.Ve şunuda unutmayın asla ama asla FAZLA GÜBRE FAZLA SÖMEK değildir.

Carboload; (BUD CANDY adlı üründe carbload içerir kullanımda sorun yoktur)

Carboload gerçekten parasının hakkını veren F/P bir gübre denenmesi kesinlikle tavsiye edilir.Açıklamadada yazıldığı gibi bitkinin enerji oluşturmak yerine direkt olarak enerjini sağlar ve buda bitkiye ek olarak sömek sağlar.
Overdrive adlı gübre ise bitki son zamanlarında sömekler üzerinde oluşan hantallığı kaldırarak ekstra bir doping etkisi yaratarak hem en olarak büyümeyi hemde boy olarak büyümeyi devam ettirir.
Yukardaki bitkiler ana çiçeklenme gübresi değildir.Ana gübremiz Sensı Bloom adlı gübredir.BigBud içinse overdrive kaldırıp onu kullanmak yanlış olur zaten ek olarak imkanın var ise BudFactor X adlı gübreyi alabilirsin.40 günden itibaren 1ml kullanabilirsin.
Hasatın bol olsun

Sipariş vermediysen ilk growun ise coco ile başlama daha yetiştirdiğin bitkinin tam olarak anotomisini çözmeden hidroya kalkışmak seni stres girdabının içine sokar.Coco toprağa oranla daha çok bakım ve özen ister ekstra coco gübreleri vardır onları kullanmak gerekir ancak sipariş vermediysen ekstra olarak yardımcı olabilirim ancak verdiysen lütfen belirt ona göre ekstra birkaç çift lafım var.Ama bana sorarsan en az 2 grow sonra emin ol bu çizelge ve toprak ile sana söyleyeceğim birkaç genetik ile coco kadar sömekler alabilirsin.

Peki calmag ne zaman kullanacagız bu listeye göre

Ü

Üye silindi 22921

Guest
  1. Günlere göre ml hesabi var oralardaki ml göz önüne alarak 1litreye 1 ml sensı a 1ml sensı b olarak vericeksin.Gunler ilerledikce ml artıyor yine 1litre oraniyla devam ediceksin ml artsa bile.
  2. Toprak kurudukça vericeksin bunuda parmağını 2-3 cm toprağa sokup anlarsın.Gubre isi ise bu çizelgede her sulamada gübre vericeksin
  3. Bitkin suan daha küçük su sıralar azar azar etrafıni islaticak kadar belirli ölçüsü yok şuan bitkinin ne kadar büyük olduğuna bağlı bunu sen ayarla 100mlde olur 500mlde büyüme hızına göre
  4. Yetiskin bitkiler için saksının 3/1 oraninda 12 ise 4 litre olucak sekilde ama bunun icin henüz cok erken bu biraz daha ilerki donemler icin bu sayede %20 su saksidanda akip dogal bir flush islemi görecektir.
Sensi ab overdrive carboload aldm adventec nutriens. Ama sadece calmag biobizz aldm. Sorun olurmu. Ve calmag ne zaman kullanmalıyım

kush1925

Üye
çizelgeyi 3x auto blue dream ile uygulamaya başladım sponsordan tohumlar , 3 tanesi de 17. günde çiçeğe girdi. belirtilen gübre miktarının dışına çıkılmadı .
4. de attım acaba yanlış mı yaptım diye , 4. saksı dün çiçeğe girmeye başladı ( 15. gün ). Artık bu çizelgeden mi yoksa sponspor tohumundan mı bilmiyorum.

ilk 3 tanesi 22.03 de 40. güne girdi carboload vermeye başladım Sensibloom ile beraber, hasat alınca güncelleme yapacağım.

Ü

Üye silindi 24657

Guest
Çizelgeye uyuyorum herşey güzel gidiyor .
3 oto blue dream büyütüyorum.
Bavagreen 480 ışık ve 11 lt bez saksı ile ilerliyorum toprak plagron light mix
Sensi bloom a-b ve over ve carbo var.
Benim aklıma takılan su bu tabloya sıvı yarasa gübresi eklemek istiyorum cokmu gereksiz olur ? Çizelgeye ek lt başına 1 2 ml sıvı yarasa gübresi eklesem ph perfech teknolojisi çalışırmı yada hiç eklemeden devammi edeyim . Teşekkürler .

Benim aklıma takılan su bu tabloya sıvı yarasa gübresi eklemek istiyorum cokmu gereksiz olur ? Çizelgeye ek lt başına 1 2 ml sıvı yarasa gübresi eklesem ph perfech teknolojisi çalışırmı yada hiç eklemeden devammi edeyim . Teşekkürler .
Kardeşim ilk growsa takılma yarasa mararasa güzel gidiyosa dewam et derim.Bende çoğu besin yok autoda bu kadar besin kullanman hasatta sana en fazla bitki başı 25 gr verir.Daha sonrakilerde dene bende hatta 3 tane yapcaksan herbirine ayrı yöntem dene bakalım hangisi daha başarılı çok takılma büyür zaten;)

Ü

Üye silindi 24657

Guest
Kardeşim ilk growsa takılma yarasa mararasa güzel gidiyosa dewam et derim.Bende çoğu besin yok autoda bu kadar besin kullanman hasatta sana en fazla bitki başı 25 gr verir.Daha sonrakilerde dene bende hatta 3 tane yapcaksan herbirine ayrı yöntem dene bakalım hangisi daha başarılı çok takılma büyür zaten;)
Knk bende sensenin tüm ürünleri var an gübre gidiyorum ama organikte deniyorum sadece yarasa gubresi çiçekte dayicam bakalım nasıl olacak .

Dostum ph perfect bozar başka marka ürün eklersen beraber çalışmıyolar.Şu sıvı yarasayı denicem diyosan tecrübeni paylaşırsan bizde bakarız nasıl oluyomuş;)

Ü

Üye silindi 24657

Guest
Dostum ph perfect bozar başka marka ürün eklersen beraber çalışmıyolar.Şu sıvı yarasayı denicem diyosan tecrübeni paylaşırsan bizde bakarız nasıl oluyomuş;)
İki denek ww var çiçeğe geçsinler an gübreler ile yanına 1 ml 2 _3 maksimum 4 ml olarak sonlandiricam sıvı yarasa gubresini bakalım sonuçlar ne olacak bende merak ediyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • LeeChandler LeeChandler:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ********** ** ******* ****** hahahaha
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********** ** ****** hahahaha* ******* **** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** ** ******** **** ****** hahahaha ******** ****** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ** *** ******* hahahaha*
    hahahahahahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ****** ****** ** ****** hahahaha****** ** ****** hahahaha* ******* **** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** ** ******** **** ****** hahahaha ******** ****** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    ********* ****** hahahaha****** ***** ***** ******** ****** ******* ********* **
  • İstanbul İstanbul:
    ** ** ** ****** **** ********** ********* ****** hahahaha****** ***** ***** ******** ****** ******* ********* **
    ***** * ******** ********* ****** ********* ** ****** * ******** ******** ********* ***

• İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ******** ********* ********** ****** ***** ** ***** **** *** ******** ** **** **** ********
    ******* hahahaha** ********* **
    *** ****** hahahaha**** ***** ********* ***** **** ******* hahahaha*
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha ** ***** ******** ******* ******** ***** ********* *** ****** hahahaha**** ***** ********* ***** **** ******* hahahaha*
    ***** *** ***** *** hahahaha ******** *** **** ******** ****** ***** **** ** *********
    ********* *** ****** ***** ******* ********* hahahaha**** ** ***** ******** ******* ******** ***** *********
  • NewGardener NewGardener:
  • kralartur01 kralartur01:
    ****** **** ******** ** ***** **** hahahahahahahaha
  • NewGardener NewGardener:
  • İstanbul İstanbul:
  • kralartur01 kralartur01:
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ****** ** ********* **** **** ** ****** ***** *** hahahaha***** hahahaha*** ******* **** ***** *******
    İstanbul İstanbul: ***** ****** ** ********* **** **** ** ****** ***** *** hahahaha***** hahahaha*** *******...