Kuru buzla kubar yapımı

TheGodfather47

Rastafaray
Hasattan kalanları (trimlenenler, budanan fan yaprakları, şeker yaprakları) vs değerlendirmek için çok basit bir yöntemle kubarınızı çıkarabilirsiniz. Ben önce kendi yöntemimle açıklayayım çünkü çok basit oluyor.
MALZEMELER
Bu gördüğünüz genelde şarap yapılan bir kese. 100, 140, 180 micron alabilirsiniz. Bunu elek olarak kullanıyoruz.
Bunu iyi bilirsiniz müptezeller sizi :D yanlız bunu kesenin ağız çapından bi tık dar alın tam keseyi başına geçirecek çapta olursa iyi olur.
Burda da kuru buzumuz var. Benim önerim küçük ve sigara izmariti gibi şeklinde olanlardan alın ufak olmaları daha iyi. -78.5° olduğundan elinizle dokunmanızı önermem ısırıyor..
Son olarak bir çift güçlü kol :)
YAPILIŞI
(Çok basit)
Kovamızın içerisini kubar yapmak istediğimiz çer çöp ne varsa yarısına kadar dolduruyoruz, ardından içerisine atacağımız kuru buzları ağırlık olarak değil de kütlesel olarak 3/1 kadarından biraz daha fazla buzları atıp keseyi kafasına geçiriyoruz. Ters çevirip sallıyorsunuz. Bukadar basit :) isterseniz sallarken geniş ve uzunlamasına serdiğiniz yağlı kağıt üzerinde gezdirir ve ilk dökülen ile sonra dökülen olarak kaliteye ayırabilirsiniz. İşiniz gücünüz rast gelsin :)
https://www.growkent.com/Bubble-Bags-4-Adet-4-litre,PR-1027.html
Biz bundan kullanıyoruz uzun sure dayanikli ve kullanışlı

Son düzenleme:
Hasattan kalanları (trimlenenler, budanan fan yaprakları, şeker yaprakları) vs değerlendirmek için çok basit bir yöntemle kubarınızı çıkarabilirsiniz. Ben önce kendi yöntemimle açıklayayım çünkü çok basit oluyor.
MALZEMELER
Bu gördüğünüz genelde şarap yapılan bir kese. 100, 140, 180 micron alabilirsiniz. Bunu elek olarak kullanıyoruz.
Bunu iyi bilirsiniz müptezeller sizi :D yanlız bunu kesenin ağız çapından bi tık dar alın tam keseyi başına geçirecek çapta olursa iyi olur.
Burda da kuru buzumuz var. Benim önerim küçük ve sigara izmariti gibi şeklinde olanlardan alın ufak olmaları daha iyi. -78.5° olduğundan elinizle dokunmanızı önermem ısırıyor..
YAPILIŞI
(Çok basit)
Kovamızın içerisini kubar yapmak istediğimiz çer çöp ne varsa yarısına kadar dolduruyoruz, ardından içerisine atacağımız kuru buzları ağırlık olarak değil de kütlesel olarak 3/1 kadarından biraz daha fazla buzları atıp keseyi kafasına geçiriyoruz. Ters çevirip sallıyorsunuz. Bukadar basit :) isterseniz sallarken geniş ve uzunlamasına serdiğiniz yağlı kağıt üzerinde gezdirir ve ilk dökülen ile sonra dökülen olarak kaliteye ayırabilirsiniz. İşiniz gücünüz rast gelsin :)
Kqnka kesenin içinde kalanlar kullanılmıyor mu sadece elekten geçenler mi yani. Fan yaprağı falan kafa oranını düşürmez mi kanka.

Kuşcu

Kıdemli Üye
Dostlar ilginç gelicek ama kurubuz ve 160mikron tül bulamadım internette çelik olarak var daha pratik alabileceğim yer varmıdır

Kuşcu

Kıdemli Üye
Eyw kral bir kereye mahsus yapıcam sadece tül almam lazım okadar para vermeden çözmem lazım

MALZEMELER
YAPILIŞI
(Çok basit)
Hocam kubar yapınca birde basmak mi gerekiyor toz halinde de kullanabiliyormuyuz?
Son sorum kubardan rosin elde edebiliyormuyuz?

Woppy

Moderator
Aynen rosin için sıcaklık ve basınç agırlık preslemek lazım knklar bence bi arkds paylaşmıştı bulamadım jandarmadan bho yapımı neydi öyle bir şeydi bildigin jndarma yakalamış nasıl yapılır uygulamalı cakmak gazı ile thcyi döküyorlar yapraklardan ama bunun icin baya bi en az 5-10 tüp 20 Gr gibi miktara basıyorlar borunun icinde degişik bir sistem öyle degerkendirp rosin giib kullanabilirsin boş sigaraya sürüyorlar iciyor kafa yasıyor adamlar bildiğin thc konsntre yapıyorlar.