-l- Aynı Tohum Farklı Bahçelerde -l-

hamzai

Yeni üye
Bi ortamda denk gelip içtiğim ve hoşuma giden bir sigaranın tohumlarını önce evde fide haline getirdim nisan ortası gibi de outdoor 2 farklı bahçe yaptım arkadaşlar. Şuan ortalama olarak dışarıda geçirdikleri 2.ayına girdiler. İki bahçenin otları arasında çok fark var yaprak sayısından gövde kalınlığına, rengine,kokusuna kadar herşeyleri farklı oldu acaba tamamen konumu mu etkili bitki için bunu düşünmeye başladım sizlerde bi bakın yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyorum ..

1.BAHÇE

WhatsApp Image 2021-05-29 at 07.01.21.jpeg

WhatsApp Image 2021-06-08 at 13.42.20.jpeg

2.BAHÇE

WhatsApp Image 2021-06-07 at 18.23.17.jpeg
WhatsApp Image 2021-06-07 at 18.23.17 (3).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-07 at 18.23.17 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-05-26 at 16.11.43.jpeg

WhatsApp Image 2021-05-26 at 16.08.28.jpeg

nasa

Doktor
2. ekim yaptığın yer bu bitki için uygun değilmiş ve yakında böceklenme yapmış gibi gördüm ilk ekim yaptığın yeri değiştirme orada ekime devam et bitki sevmiş

hamzai

Yeni üye
2. ekim yaptığın yer bu bitki için uygun değilmiş ve yakında böceklenme yapmış gibi gördüm ilk ekim yaptığın yeri değiştirme orada ekime devam et bitki sevmiş
Böcek olmasına rağmen hasat verir dimi böcekler tamamen yemez herhalde bitkiyi ?

hamzai

Yeni üye
böcekleri neem azal ile uzak tut yoksa o bitkide yakın vakitlerde ufak örümcekler vs vs tarzı oluşumlar görürsün ve içilmez hale gelecektir o sigar a
Böcekleri doğal yollarla uzaklaştırıcam hazır ürün kullanmıyorum teşekkür ederim tavsiyen için

nasa

Doktor
Böcekleri doğal yollarla uzaklaştırıcam hazır ürün kullanmıyorum teşekkür ederim tavsiyen için
sirke kullanabilirsin onun içinde ancak kalıcı çözüm arıyorsan o dediğim işini görecektir sirke etkisi 2 3 hafta koruma yapar yada bitkine gübre olarak böceğe ve küfe karşı dayanıklı getirecek gübreler kullanabilrsin

hamzai

Yeni üye
sirke kullanabilirsin onun içinde ancak kalıcı çözüm arıyorsan o dediğim işini görecektir sirke etkisi 2 3 hafta koruma yapar yada bitkine gübre olarak böceğe ve küfe karşı dayanıklı getirecek gübreler kullanabilrsin
sirke-tütün nasıl ?

OttoMan347

√SEFİR√
Kardeş eğer o gördüğüm bitkiler böğürtlense yanlış yapmışsın. Böğürtlenler etrafında büyük sağlam ağaç v.s hariç başka bitki zor yetişir toprakta ne var ne yok silip süpürür, genelde etrafındaki bütün zayıf bitkiler kurur gider. İnşallah açtığın mesafe yeterli olur de seninkiler etkilenmez

hamzai

Yeni üye
Kardeş eğer o gördüğüm bitkiler böğürtlense yanlış yapmışsın. Böğürtlenler etrafında büyük sağlam ağaç v.s hariç başka bitki zor yetişir toprakta ne var ne yok silip süpürür, genelde etrafındaki bütün zayıf bitkiler kurur gider. İnşallah açtığın mesafe yeterli olur de seninkiler etkilenmez
2 bahçede böğürtlen bahçesi ama birinde gayet sağlıklılar toprakları farklı sadece

Havze

Üye
Knk aynı durum başıma geldi böceklenme konusunda. Ektiğim yerin etrafını saracak şekilde kireç döktüm. Arap sabunu ve sirkeyi karıştırdım yapraklara püskürttüm. Bitler azaldı ama güneş altında sıktığım için yapraklarda yanda oldu neyse ki düzeldi sonra. Bi arkadaş yazmıştı uğur böceği böcekleri ve bitleri çok sever bitkilerinin etrafına 20-30 tane uğur böceği koyarsan bit ve böceklerden eser kalmaz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • cokorama cokorama:
  • cokorama cokorama:
  • kokokoco kokokoco:
    ******* ****** dready*
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ***** ******* ********* ********* ******* ******* **** ***** ********* *****
  • A ax-b:
    ********** ***** ***** * ********** ****** ********* **
  • A ax-b:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • A ax-b:
  • Q qimliqsiz:
  • A ax-b:
    **
  • A ax-b: