Hasat 251gr Kuru.. Moby Dick XXL & Original Glue Autoflower..

• Konbuyu başlatan Üye silindi 19835
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 19835

Guest
Herkese selam dostlar..
Başta kendime, sonrasında hepinize kazasız belasız bol hasatlar dilerim.
Buraya bir günlük açmak istedim.
Bitkilerimizin gelişmelerini takip eder, bu süre zarfında yaptığımız hataları ve doğru işleri paylaşmış, tecrübe etmiş oluruz diye düşündüm.
Bitkilerim bu gece itibariyle 6. günlerini geride bırakıyorlar.
Haftalık olarak gelişmeleri sizinle paylaşmayı planlıyorum.
Ve ilk haftadan başlıyorum..

18/07/2020
Emanetler geldi ve suyla ilk buluşma..
CAD1ADC3-40D6-45F5-A4F9-6FB51ABE183B.jpeg

20/07/2020
Filizlendiler ve toprakla buluşma..
1595979728489.jpeg

22/07/2020
Ve 1.ci gün..
0661A643-9469-48B1-9E8D-5849BD45E1AD.jpeg

Gübre kombinasyonum ise bu şekilde..
1D03670C-602E-49EC-A7EB-22BD53D37264.jpeg

Yıllardır Degenetica’dan alışveriş yapardım ama bu sefer tohumları KushSeed’den temin ettim. 4 günde elime ulaştı. Şu an yetiştirdiğim tohumlar KushSeed’den.
Bunları ise deneme amaçlı başka bir yerden söyledim, 10 günde elime ulaştı. Sürpriz oldu. Kapımı bile çalan olmadı, posta kutuma sıkıştırıp gitmişler. Belki daha önce geldi, hiç dikkat etmedim.
1595980232224.jpeg

Kabinin genel durumu.. (80x80)
560FB548-895C-47BD-B747-7A7833271214.jpeg

29/07/2020
7.ci güne girdik.
Az önce çektiğim son fotoğraf..
1595981336824.jpeg

Şimdilik durum böyle sevgili dostlar. Haftalık güncelleme yapacağım.

Sağlıcakla kalın.

Not: Küçük saksıda olan bitki Lemon OG’dir. Yanlışlıkla saksıya düşürdüm tohumu, bulamadım. Kendiliğinden filizlenip yırtık dondan çıkar gibi çıkmış. Görünce kıyamadım minyatür saksıya aldım. Kabinin içerisine 3 bitki sığmayacağı için henüz tam karar vermedim ama onunla ilgili değişik planlarım var. Netleşince ve güzel sonuçlar çıkarsa sizinle paylaşacağım.

Son Güncelleme..

Original Glue Autoflower - 95 gr
Moby Dick XXL Autoflower - 118 gr
Lemon OG Autoflower - 18 gr
Toplam kuru sigara 251 gr
Toplam şeker yaprağı - 60 gr

Neyse dostlarım bu günlük burada biter. Birkaç ay sonra bir günlük daha açarım. Belki bu sefer daha iyi olur.. :)

İlgilenen, yorum yapan, takip edip okuyan herkese teşekkürler.
:cool:
bilinmeyen.gif

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkese selam dostlar..
Başta kendime, sonrasında hepinize kazasız belasız bol hasatlar dilerim.
Buraya bir günlük açmak istedim.
Bitkilerimizin gelişmelerini takip eder, bu süre zarfında yaptığımız hataları ve doğru işleri paylaşmış, tecrübe etmiş oluruz diye düşündüm.
Bitkilerim bu gece itibariyle 6. günlerini geride bırakıyorlar.
Haftalık olarak gelişmeleri sizinle paylaşmayı planlıyorum.
Ve ilk haftadan başlıyorum..

18/07/2020
Emanetler geldi ve suyla ilk buluşma..
Ekli dosyayı görüntüle 2405

20/07/2020
Filizlendiler ve toprakla ilk buluşma..
Ekli dosyayı görüntüle 2407

22/07/2020
Ve 1.ci gün..
Ekli dosyayı görüntüle 2408

Gübre kombinasyonum ise bu şekilde..
Ekli dosyayı görüntüle 2409

Yıllardır Degenetica’dan alışveriş yapardım ama bu sefer tohumları KushSeed’den temin ettim. 4 günde elime ulaştı. Şu an yetiştirdiğim tohumlar KushSeed’den.
Bunları ise deneme amaçlı başka bir yerden söyledim, 10 günde elime ulaştı. Sürpriz oldu. Kapımı bile çalan olmadı, posta kutuma sıkıştırıp gitmişler. Belki daha önce geldi, hiç dikkat etmedim.
Ekli dosyayı görüntüle 2410

Kabinin genel durumu.. (80x80)
Ekli dosyayı görüntüle 2415

29/07/2020
7.ci güne girdik.
Az önce çektiğim son fotoğraf..
Ekli dosyayı görüntüle 2417

Şimdilik durum böyle sevgili dostlar. Haftalık güncelleme yapacağım.

Sağlıcakla kalın.

Not: Küçük saksıda olan bitki Lemon OG’dir. Yanlışlıkla saksıya düşürdüm tohumu, bulamadım. Kendiliğinden filizlenip yırtık dondan çıkar gibi çıkmış. Görünce kıyamadım minyatür saksıya aldım. Kabinin içerisine 3 bitki sığmayacağı için henüz tam karar vermedim ama onunla ilgili değişik planlarım var. Netleşince ve güzel sonuçlar çıkarsa sizinle paylaşacağım.
Dostum kushseeden gelen tohumlar güncel şekilde 4 günde geldi yalnış duymadım dimi bu arada bitkilerin çok güzel görünüyor takipteyim kolundaki AP inşallah orjindir

Ü

Üye silindi 19835

Guest
@Narkotik
Dostum takip ediyorum konunu, teşekkür ederim güzel dileklerin için. Hasat günü karşılaştırırız bakalım neler olacak. :)

@Aemili31
Eyvallah dostum, cümlemizin. Teşekkür ediyorum. :)

@Doktor_cerco
Teşekkür ederim dostum, inşallah hasat zamanı da güzel ve doyurucu görünür.
Evet 13/07 ödeme yaptım, 18/07 sabahı elimdeydi. Biraz gecikmeler yaşanıyor bu sıralar takip ediyorum forumu ama henüz tohumları eline ulaşmayanlar varsa biraz daha sabredebilir. Ben biraz şanslıydım, erken geldi. Sizinkiler de sıkıntısız gelecektir.

Ü

Üye silindi 19835

Guest
kanka hemen hemen aynı zamanlarda lemon og ekmişiz... Senin maşallah tam teşekküllü sistemin var , belli tertipli düzenli de bir kankasın herşey nizami maşallah... ben kızımın çadırını bozdum dikdörtgen bir çadır yaptım 25.07. De baş verdi jiffyden hala jiffy de tutuyorum bu bir sorun oluşturur mu acaba ,bu air saksıya altlık uyduramadım bugün yarın bulur Aire geçiririm inşallah. Bide 100w led söyledim 6500k beyaz ışık daha gelmedi evde bulduğum ampullerin altına koydum led bunlar yaklaşık 80-90w 3k-4K lümen di toplamı... 25 inden beri açık hiç kapamadım.hatun kredi açtıkça malzeme alıyorum valla her malzeme için 8takla atıyorum evdeki eşyaları letgodan satıp malzeme parası yapıyorum:) ben günlük açmayacağım ama senin kini takip edip kıyaslama yaparak ilerleyeceğim bakalım inşallah sonuç alabilirim:) bu arada bende kushseedden aldım 15 günde geldi ama stok yoktu zaten ben aldığımda bilerek ön sipariş vermiştim, stok gelince yolladılar , biraz whatsaapdan da darlayın:)
Merhaba dostum selamlar.
Mesajın için teşekkür ediyorum. :)
İlk bir hafta jiffy’de tutabilirsin bence bir problem yok kökleri dışarı çıkmadığı müddetçe. Bana kalırsa jiffy’e gerekte yok. Benim sistemim hazır olduğu için beklemek istemedim, kendi toprağım çok daha iyi geldi gözüme, o yüzden çok geçmeden yerlerine aldım.
Işık olayından çok fazla anlamıyorum işin açıkçası.
Ama öğrendiğim kadarıyla bitki başına 10.000 lümen ışık yeterli oluyormuş. Geçen gün CFL ampulleri araştırdım. Cata 80w Spiral Ampul gördüm ve fiyatı 42 TL civarında, 6000’de lümen sağlıyor. Eğer işine yarayacaksa tercih edebilirsin takviye olarak.
Dediğin gibi inşallah güzel sonuçlar alabiliriz. Bekleyip göreceğiz. :)

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Dediğim gibi, ışık olayından pek anlamıyorum. Ama gördüğüm kadarıyla bitkin boya gidiyor ve bunun aklıma gelen tek sebebi ışık yetersizliği. Daha bilgili arkadaşlara sorarsan doğru cevaplar alabilirsin. İlk fotoğrafın açılmadı, orada gördüğüm cihaz nem makinesiyse eğer ve çalışıyorsa bence vantilatörünü çalıştırmalısın. Ki makineden çıkan buhar ortama eşit yayılsın. Yapraklarında ki ıslaklık bundan olabilir.
Son olarak ben ışık döngümü ilk günden beri 20/4 uyguluyorum. Son iki hafta kala 24/0 olarak değiştireceğim.

developer

Kıdemli Üye
Sistem harika dostum, eline sağlık bebeklerde gayet iyi görünüyor umarım beklentilerini fazlasıyla karşılar, şimdiden bol hasatlar, takipteyim :)

Işık ts 1000 sanırım, kabin kapısı kapalı ortam sıcaklığın nedir, kaç derece oynatıyor ortam ısısını?

Ben şuan senin de tavsiyen üzerine kapıları kapalı tutuyorum ama çiçeklenmeye girince problem olacak. Ya düşük ısı veren bir lede geçmeli ya da havalandırmayı büyütmeli.

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Sistem harika dostum, eline sağlık bebeklerde gayet iyi görünüyor umarım beklentilerini fazlasıyla karşılar, şimdiden bol hasatlar, takipteyim :)

Işık ts 1000 sanırım, kabin kapısı kapalı ortam sıcaklığın nedir, kaç derece oynatıyor ortam ısısını?

Ben şuan senin de tavsiyen üzerine kapıları kapalı tutuyorum ama çiçeklenmeye girince problem olacak. Ya düşük ısı veren bir lede geçmeli ya da havalandırmayı büyütmeli.
Eyvallah dostum çok sağol. Açtık bakalım bir günlük, neler olacak birlikte görelim. :)
Evet ışık TS1000.
Işık neredeyse hiç ısı vermiyor. Elini ancak 2-3 cm yakınına getirir ve biraz beklersen ufaktan hissediyorsun sıcaklığını.
Kabinin kapısını normalde kapalı tutmuyorum hiç.
Eğer kapatırsam sıcaklık 32-33 dereceleri buluyor.
Lakin içerideki havalandırma sistemimi aktif hale getirirsem içerisinin sıcaklığı hemen normale dönüyor. (26-28)
Ekstra sarfiyat olmasın diye kapıyı pencereyi açıyorum bende yazın.
Sadece kısıkta iki küçük vantilatör ve kısıkta çalışan bir buhar ortalığı iyi bir nem ve ısı ayarına getiriyor.
Evet, imkanın varsa açık kalsın kapılar ve vantilatörünün önüne buhar makinanı koy, içeri püskürtsün soğuk havayı. Ama herkesin dediği gibi bunlar geçici çözüm, yarın bir gün nem makinasını çalıştırmayacaksın ve HPS’ye geçiş yaptığında senin ve bitkilerin için işler çok daha zor bir hal alacak. Dostum eğer imkanın varsa ısı problemi yaratmayan bir led sistemine geç. Yoksa bu iş yazın sana dert açar.

hermesforever

Kıdemli Üye
Dediğin gibi hepimize kazasız belasız bol hasatlar kanka. Ben de bugün sponsordan gelen 3 tane Auto Lemon Og jiffy ya da suya atmadan bugüne kadar hep yaptığım gibi direkt saksıya attım. Üzerlerini sera etkisi yapması için şeffaf naylon ile kapattım. Toprak torf, solucan gübresi, leonardit ve perlit karışımlı. 1 gün bekletilmiş su veriyorum. Maalesef ben de teçhizat yok o yüzden biraz gelişince outdoora geçeceğim ama lamba araştırması yapıyorum. Uygun bir şey bulursam gece lamba altına gündüz güneşe çıkarmayı planlıyorum. Hasatımız ve dumanımız bol olsun.

Ü

Üye silindi 19835

Guest
@hermesforever
Hayırlı olsun Lemon’ların, bol hasatlar alırsın inşallahUfaktan ışık filan yaparsan kendine, son zamanlarını içeriye alır çiçeklerini daha güzel büyütürsün ışık altında. Hayırlı bayramlar şimdiden.

@cannabis16
Eyvallah dostum çok teşekkür ederim.
Evet haftalık güncelleme yapacağım. İnşallah daha güzel olacak ilerleyen günlerde. Hasatımız bol olsun. Hayırlı bayramlar.

Aemili31

Müptezel
Kanka kusura bakma konumu kirletiyorum ama bir sorum daha olacak seedbanktan sipariş verirken dikkat etmem gereken bir şey var mı yoksa dümdüz edeyim mi?

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Kanka kusura bakma konumu kirletiyorum ama bir sorum daha olacak seedbanktan sipariş verirken dikkat etmem gereken bir şey var mı yoksa dümdüz edeyim mi?
Estağfirullah dostum önemli değil. Ben dümdüz verdim, dümdüz geldi. Posta kutusuna sıkıştırıp gitmişler, takip numarası filan yok. Meraklı komşuların dikkatini çekmemiş Allah’tan.
Hayırlı bayramlar dilerim bu arada cümleten.

hermesforever

Kıdemli Üye
Hayırlı olsun Lemon’ların, bol hasatlar alırsın inşallahUfaktan ışık filan yaparsan kendine, son zamanlarını içeriye alır çiçeklerini daha güzel büyütürsün ışık altında. Hayırlı bayramlar şimdiden.
Hayırlı bayramlar kanka. Bugüne kadar hep kendi köfteci tohumumu çoğalttım ve amatörce yetiştirdim @tohumsuz kankanın eski blog sayfalarından öğrenebildiğim kadarıyla ama son iki senedir gerçekten sağlıksız ve dayanıksız oldu bitkilerim. Hele ki haziran sıcakları outdoor konusunda çıldırttı beni. Belki de sağlam genetik olmadığı için her sene zayıfladı tohum kalitesi, bilemiyorum ama öyle böyle torbacılara mümkün olduğu kadar bulaşmamaya çalıştım. Pandemi döneminde korkunç paralar döndü etrafımda, ve ilaçlı spreyli tuhaf şeyler geldi önüme. Onlara bu parayı vereceğime kaliteli genetiklerle yola devam etmek daha mantıklı geldi bana. Bu forumda yeniyim ve her gün bilmediğim yeni şeyler öğreniyorum. Güzel ve başarılı growlar görmek insana sen de başarabilirsin gazı veriyor. Bol sömekli bir hasat dilerim hepimize.

Ü

Üye silindi 19835

Guest
••Güncelleme••
31/07/2020
10. Gün.
4EC12A7E-0CB3-4797-8D11-A9AEB8798571.jpeg1,5 Litre Su
1,5 ml Grow
1,5 ml CalMag uygulandı.

Gübreli suyumu ölçümlediğimde;
•849 ppm,
•6.2 pH değerlerini yakaladım.

Bu bitki Sativa Lemon OG Autoflower..
4148D292-EAE6-4DB6-880E-59645E0E029F.jpeg
2DA7F844-423C-49FA-A570-E8AA1DF5EB74.jpeg

Bu ise az farkla geriden gelen Indica Original Glue..
8B2ABEB8-A2EB-4AF1-81DA-4CD3E18EAEC4.jpeg8F35D02B-6E1B-4B64-B4E4-71B9E85D3E8B.jpeg

:)
Bu bonus.!
7810EB9A-9EF4-4A74-BAB1-C2580338CCEC.jpeg

Normalde haftalık güncelleme yapacaktım ama malum bugün bayram. Hem son gelişmelerden sizleri haberdar etmek istedim, hem de cümleten bayramınız mübarek olsun sevgili dostlarım.. Sevdiklerinizle birlikte nice sağlıklı ve huzurlu bayramlar dilerim..

943F9912-AB08-4992-9E92-E05D9F0C8433.jpeg

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • N newbieweeder:
    *** hahahaha* ***** ******** hahahaha ***** hahahaha ********** ********** ***** **
  • D doğadostu1004:
    ******** *** ********* ******** ***** ** ***** ****** ******* ******* ***** ********** *** *********
  • D doğadostu1004:
  • D doğadostu1004:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • D doğadostu1004:
    ******** ********** hahahaha *** *********
  • D doğadostu1004:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha
  • D doğadostu1004:
  • D doğadostu1004:
    ***** hahahaha**** ******** **** ****** *********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • D doğadostu1004:
    ****** hahahaha ** ****** ***** hahahaha* ** hahahaha ** *
  • D doğadostu1004:
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Kafirimam Kafirimam:
    hahahahahahahaha ** ****** ********** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** ******* ********* ***** ******** ****** *** * * ******** ******* ****** hahahaha** * ** ** ******* ****** ********** **** ********* hahahaha* ***** **** ****** ******** ****** ******** ******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******** ****** ******* *** * ******* *** * ***** ******* ***** ****** **** *
  • B Bboy:
  • B Bboy:
    ****** ******* hahahaha* ********** ****** ******** **** ******** *** ** hahahaha***
    B Bboy: ****** ******* hahahaha* ********** ****** ******** **** ******** *** ** hahahaha***