Mantar yetiştirme 101

Ü

Üye silindi 30498

Guest
Sitenin yeni siparişler, oluşturulan siparişler ve daha önce gerçekleştirilmiş başarılı siparişler ile ilgili ayrı bir sipariş geçmişi bölümü var. Domain sahibi çok rahat şekilde buraya istediğini oluşturup silebilir indeks basarak. Sayfa kaynağı herkese açık bir domain olduğu için yeni atılacak indeksler takibimde.

Ama hali hazırda daha önceden teslim edilmiş siparişler başarılı şekilde görüntülenebilir.
Kusura bakmam da cok komikmis bro,sacma yani soyledigin.neyse

Kusura bakmam da cok komikmis bro,sacma yani soyledigin.neyse
Sitenin yeni siparişler, oluşturulan siparişler ve daha önce gerçekleştirilmiş başarılı siparişler ile ilgili ayrı bir sipariş geçmişi bölümü var. Domain sahibi çok rahat şekilde buraya istediğini oluşturup silebilir indeks basarak. Sayfa kaynağı herkese açık bir domain olduğu için yeni atılacak indeksler takibimde.

Ama hali hazırda daha önceden teslim edilmiş siparişler başarılı şekilde görüntülenebilir.
Beyler elimden ancak bu gelir

Bol hasatlar :)

Beyler mushly adlı siteyi duymuştum eğer yanlış hatırlamıyorsam biliyorum bu siteyi ama scam olmasa dahi bu siteden sipariş vermeyin 34 dolar istiyor aynı şekilde microscopy only şeklinde 15 dolara yollayan siteler var arayın bulursunuz ama bu şekilde direk etiket oluyorsunuz gümrükte 'microscopy only' psilocybin cubensis şeklinde yazıyor direk zarfta.

Ü

Üye silindi 30498

Guest
Beyler mushly adlı siteyi duymuştum eğer yanlış hatırlamıyorsam biliyorum bu siteyi ama scam olmasa dahi bu siteden sipariş vermeyin 34 dolar istiyor aynı şekilde microscopy only şeklinde 15 dolara yollayan siteler var arayın bulursunuz ama bu şekilde direk etiket oluyorsunuz gümrükte 'microscopy only' psilocybin cubensis şeklinde yazıyor direk zarfta.

Gümrüğe dokunacak hiçbir topa girmem dostum teşekkür ederim farkındayım hepsinin.

Hocam 1 onceki sayfada birsey sormustum gozden kacti sanirim

IcBlue

Doktor
Hocam merhaba ben kolenize için direkt hazır bir ürün kullanmak istiyorum beceriksizlik yaratmak adına ürün https://www.evdemantar.com/product-page/750-gr-steril-hububat-grain-yulaf bu acaba iş yapar mı ? @IcBlue @SkippeRR
kankacım steril ortamlardan geliyorsa zaman kazandırır ama şartlarını bilmediğin her ürünün konteminasyona sebep olma ihtimali var. kendi yaptığın, şartlarını bildiğin ürün en iyisidir bu nedenle çoğu zaman. sorun halinde aslında kendinde olmayan hatayı düzeltmek için tekrar tekrar deneyip başarısız olma ihtimalin olmadan, baba gibi biliyorsun sorunun kendinde olduğunu bu şekilde. bu da öğrenme süreci için daha yararlıdır.

CahilKush

Doktor
Kankacım önce reçeteye uygun gidip sonuç almaya bak.

İşin çeşitlendirme kısmını ondan sonra düşün derim.
Sen öyle diyorsan vardır bir bildiğin suanlik yetistirene kadar tek bir sorum daha var şimdi bende iki tuvalet var biri küçük ve küçük olanı kullanmayı planlıyorum iyiyce sterilize edip orayı kullanmak istiyorum fakat güneş gören bir yer değil iceride yaklaşık mantarı koyacağım yerden 1 metre yukarıda bir adet LED var sanırım 20 w o mantar için yeterli olur mu ? Gerekli durumda daha yüksek wattlar alabilirim yada güzel bir odam var iyi bir güneş alıyor tüm gün boyu ve direkt odaya vurmuyor fark eder mi ? Mantar photoperioid değil ondan soruyorum

Hocam 1 onceki sayfada birsey sormustum gozden kacti sanirim
Yok kanka gönderim kısmında anlaşamadık microscopy only şeklinde gönderiyordu bende iptal ettim şu aralar vaktim olmadığı için tekrar başka bir yerden sipariş vermedim ama bir ara sipariş verip denicem tekrar bu arada filli site Türkiye'ye gönderim yapıyor gizli kargo şeklinde siz deneyebilirsiniz isterseniz.

@IcBlue @SkippeRR

Yurtdışı videolar izliyorum hepsi şırıngayı BFR kavanozuna basıyor.

Biz spordan yapmak zorundayız. Petri dish'ten olan video görmedim. Ayrı ayrı agar anlatmışlar. Petri dish rizomorf sonrası katılaşmiyor mu? Bunu substrata nasıl enjekte edeceğiz? Ya da edecek miyiz?
Spordan şırınga yapabilirsin hatta 1 spordan 20-30 tane şırınga yapabiliyorsun.

Cuhara

Müptezel
Yani şöyle kanka. Başarı oranından ziyade tolerans aralığın çok geniş. Herhangi bir kontamine olayında agarın sağlam yerinden alıp diğer agar kabına aktarma yapabiliyorsun ve böylelikle en sağlıklı en temiz miselle işlem yapabiliyorsun. Ek olarak çok küçük miktarlarda sporla istediğin kadar çoğaltabiliyorsun. Agarı da şöyle yaptım:
10 gr patates unu koyduysan 2 gr agar agar tozu kullanıyorsun, buna ek olarak ta bal kullandım ben tahminen 3 gr civarı. Hepsini de 2 su bardağı su ile biraz pişirip kıvamı yoğunlaşınca kavanoza alıyorum ve 30 dk düdüklü tencerede sterilize ediyorum. Sonra biraz soğumaya bırakıp petri kaplarına alıyorum. Orda da soğumaya bırakıyorum ve oda sıcaklığına ulaşınca üzerine çok küçük miktarlarda spor ekliyorum. Sonra ordan misellenmeye başlıyor zaten. Youtube ta Philly Golden Teacher diye bi kanal var. Tarifine ordan bakarsan daha net cevaplar alırsın. Ben de ordan aldım tarifi. Ama tabi ki agar yönteminin birden fazla uygulanma şekli var.
kankam vidyolarda agar tarifi için maya, malt özü falan yazıyor sence nasıl hazırlamalıyım

kankacım steril ortamlardan geliyorsa zaman kazandırır ama şartlarını bilmediğin her ürünün konteminasyona sebep olma ihtimali var. kendi yaptığın, şartlarını bildiğin ürün en iyisidir bu nedenle çoğu zaman. sorun halinde aslında kendinde olmayan hatayı düzeltmek için tekrar tekrar deneyip başarısız olma ihtimalin olmadan, baba gibi biliyorsun sorunun kendinde olduğunu bu şekilde. bu da öğrenme süreci için daha yararlıdır.
Agarı sıvı misele dönüştürebilirmiyiz?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ********* ***** * ** **** ** ********* *** *** **** ****** hahahaha* **** ******** ******* *******
  • T Turco:
    ***** ** * ***** *** hahahaha hahahaha*** ***** ***** *** ** **** **
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
  • T Turco:
    ******* *** **** *** *
  • T Turco:
    * *
  • T Turco:
    *** ** hahahaha* ***** ********** hahahaha* **
  • T Turco:
    **** ***** ***** ** ****** ******* ** ******* ***** hahahaha ******* *** ****** **** ***** hahahaha*
    ****** ** ******** * **** ***** ****** ******* * **** ******* ******* ******** ****** hahahaha ******* ** *** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    **** ******* hahahaha*** ***** ******* ** **** ********* **** ***** *** **** ***** ******
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******* ******* ******** ***** ******* ****** *** ** **** ******* hahahaha** ***** *** **** ***** hahahaha* hahahaha ******* ******* ** ****** ****** ******* ****** *** ** hahahaha* ***** ********** hahahaha* **
  • NewGardener NewGardener:
    ******* ** ***** ****** ***** ********** *** **** ******** ******** *** **********
    ***** ******* ** *** **** ********** ****** ***** ******** ******** ** **********
  • T Turco:
    **** *** ********** *** * **** ****** **** ********* **** ******* ** ***** ****** ***** ********** *** **** ******** ******** *** **********
  • T Turco:
  • T Turco:
    **** ****** ********** hahahaha**
  • T Turco:
    ***** * **** ******* **** *** * ***** ******* ***** hahahaha* *** * **** ***** ****** hahahaha* ******* hahahaha******* ******* ******* ******** ***** ******* ****** *** ** **** ******* hahahaha** ***** *** **** ***** hahahaha* hahahaha ******* ******* ** ****** ****** ******* ******
  • T Turco:
    ***** ******* ********* hahahaha*** ***** **** ***** ** **** ****** *** ******* *** ******* ****** ********
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ******** hahahaha* ********* ** hahahaha* ****** ******** hahahaha**** ******* ********** hahahaha********* ***** * **** ******* **** *** * ***** ******* ***** hahahaha* *** * **** ***** ****** hahahaha* ******* hahahaha**
    T Turco: **