MARANGOZ'UM KABİNİ KENDİM YAPAR MIYIM ?

YOLGEZER

Yeni üye
Yıllar önce bir arkadaşıma tarifine göre bir kabın yapmıştım. Şimdi kendime yapmak istiyorum böylece çok para harcamadan orta halli bir setup kurma düşüncem var.
Oturduğum daire bana ait ve iki boş odam var.
Kendime yetecek kadar 3 saksı Ekim yapabileceğim bir setup oluşturmak istiyorum.
8M Ham sunta kullanarak bir kabın oluşturup bir setup kursam çok mumemmel birşey beklemiyorum fakat sokaktakileri ararsın istemiyorum.
33 yaşına geldim ve artık muhabbet batmaya başladı evimde kendi halimde herkesten gizli işten geldiğimde sigaramı yapıp eğlenmek istiyorum. Bitkilerle ilgilenmeyi çok seviyorum balkonda birçok bitki yetiştirdim ama ilk defa bu bitkiyi yetiştireceğim.
Siz değerli bilgiç insanlardan bana öneri sunmanızı rica ediyorum. O kadar çok terim varki kafam çorba gibi oldu.
7.500 TL bandında bana bir setup oluşturur musunuz. Ürünleri güvenli bir şekilde alacağım.

Tohum ihtiyacım var elimde Hollanda'dan gelme yaklaşık 150 adet tohum var.
Herkese hayırlı forumlar Allah utandırmasın.

YOLGEZER

Yeni üye
İnan ki sokaktakilerden 1000 kat güzel oluyor kendi yaptığının en kötüsü bile, https://postimg.cc/56C234Qp 63. Gününde torch led ve bez dolap ile yaptım bunu, dün tırtık aldım bir parça toplasan 0.2 gram etmez ama aman allahım dedirtti aroması kokusu bir harikaydı ama kafası daha da bir güzel olmuş, profesyonel ekipmanla tabi ki güzel sonuçlar alınır ama şu da var bu bitkiye minimum şartları da sağlasan seni pişman etmiyor üstüne mutlu ediyor, benim önerim 80x120x180 bir kabin yapıp içini de ilk yardım battaniyesi ile kaplarsan çok güzel bir alan oluşur 3 bitki için 15 litre bez saksı yaparsın ve ışık, havalandırma gibi konuları forumda bulabilirsin umarım güzel growların olur
Harika görünüyor , bu görüntü için ayırdığınız bütçe nedir sevgili dostum.

kushspirit

Moderator
A dan Z ye 2500 liraya yaptım tohumlar dahil
3 bitki toplamda bu fotoğraftaki gibi, kabin 250 lira, 5 tohum 900 liraydı ben sipariş ettiğimde, toprak klassman potgrond 350 tl'ye almıştım 70 litre yaklaşık 20 litresi duruyor daha, ilk yardım battaniyesi (reflektör yansıtıcı) 80 tlye 4 tane almıştım, 60x120x165 kabini kapladı ve arttı bile, usb fan almıştım 100 tl'ye, 4 tane 50 watt sarı torch led 250 tl, 2 tane 60 watt torch led 180 tl, gübre ise sana kalmış, ben çekilişten kazandığım 4 parça ürünü ve atami marka calmag kullandım ve verdiğim eğitimlerle bitkiyi bu hale getirdim

cancadi.dd

Yeni üye
üstatlar bir konuda tecrübelerinize ihtiyacım var kurmak istediğim setup kabini hazırmı alayım kendim bir dolaptamı yapayım kararsızım çünkü eve gelen giden var hazır kabınde alsam bır dolap yaptıracagım mecbur , koku durumu nasıl oluyor fanları alacagım ama kendım yapsamda koku sızarmı diye düşünüyorum

Son düzenleme:

Narkoo

Üye
3 bitki toplamda bu fotoğraftaki gibi, kabin 250 lira, 5 tohum 900 liraydı ben sipariş ettiğimde, toprak klassman potgrond 350 tl'ye almıştım 70 litre yaklaşık 20 litresi duruyor daha, ilk yardım battaniyesi (reflektör yansıtıcı) 80 tlye 4 tane almıştım, 60x120x165 kabini kapladı ve arttı bile, usb fan almıştım 100 tl'ye, 4 tane 50 watt sarı torch led 250 tl, 2 tane 60 watt torch led 180 tl, gübre ise sana kalmış, ben çekilişten kazandığım 4 parça ürünü ve atami marka calmag kullandım ve verdiğim eğitimlerle bitkiyi bu hale getirdim
Genetiğin ne bu arada çok güzel görünüyor

Ü

Üye silindi 899

Guest
Dostum 60~70 derinlik, 140~150 civarı genislik yaparsan bakımı daha kolay olur, pançla da havalandırmaları açarsın, hazır kabinden pek farkı olmaz. Yanlız sunta nemden vs. etkileniyor diye biliyorum; sen marangozsun ona göre mdf kontraplak vs. seçersen daha iyi olur diye düşünüyorum.

Bu sekilde kabine yan yana optimum 3 maximum 4 tane koyabilirsin. Komple kabinin maliyeti 1000 lirayı geçmez, havalandırma içinde giriş çıkış fanı 1500 lira civarı yapar, karbon ihtiyacın olursa 1500 lira civarı da karbon için koyarsın.. vantilator toprak saksı ucuz yollu gübre 1000 lira da ona koyarsın.. kalanını da ışığa koyarsın, içimliğini rahat rahat cıkartırsın..

Darth Balik

Kıdemli Üye
İnan ki sokaktakilerden 1000 kat güzel oluyor kendi yaptığının en kötüsü bile, https://postimg.cc/56C234Qp 63. Gününde torch led ve bez dolap ile yaptım bunu, dün tırtık aldım bir parça toplasan 0.2 gram etmez ama aman allahım dedirtti aroması kokusu bir harikaydı ama kafası daha da bir güzel olmuş, profesyonel ekipmanla tabi ki güzel sonuçlar alınır ama şu da var bu bitkiye minimum şartları da sağlasan seni pişman etmiyor üstüne mutlu ediyor, benim önerim 80x120x180 bir kabin yapıp içini de ilk yardım battaniyesi ile kaplarsan çok güzel bir alan oluşur 3 bitki için 15 litre bez saksı yaparsın ve ışık, havalandırma gibi konuları forumda bulabilirsin umarım güzel growların olur
Pvc ilemi yaptın kanka?

YOLGEZER

Yeni üye
bro balkon sürekli açık teras katında evim kabinde açık sürekli temiz hava giriş cikis oluyor koku sorunum yok havalandırmaya gerek duymuyorum
Kanka selam , 120 W Lm301H Evo Işık siparişi verdim. Pazartesi elden teslim alacağım. Kabini marangozum kendim yapıyorum şuan dükkanda boş kaldıkça. Onun haricinde başka ne eksiğim var ? Bir saksı için çok koku oluyor mu ? Ben ikinci kattayim ve caddeye yakınım kabini kuracağım alanı sana gösteriyorum tam yanında pencerem var . Başka neler almalıyım ?
Gardrobu 20 cm sağa kaydirinca alan tam 80x80 oluyor böyle bir yerde ilk deneyimim olacak.

Passengerss

Yeni üye
Dostum aynı düşüncedeyim iki gündür şimdi gördüm seni, bende marangozum iki gündür tasarlıyoruz kafamda masif ahşap ile yapacağım ben ama evde normal bir mobilya gibi duracak bakalım haberdar ederim gelişmelerden

Didrug

Üye
Abi öncelikle selamlar ben marangoz değilim öğrenci bütçem var 4 adet kolon tarzında uzun tahta aldım
marangoza gidip 4 adet 200*100cm kartonplak tarzında sert tahta aldım parke gibi altına sağlam bir tahtadan zemin oluşturdum 4 adet kolonla içten tahtaları birleştirip tavanını da yaptım ve tertemiz bir kabinim oldu havalandırma için sağ alt ve arka taraftan 2 yuvarlak açıp havalandırma yaptım gayet kullanışlı bir kabin oldu ve ben bunu yaptıysam sen daha mükemmelini yaparsın diye düşünüyorum gayet mantıklı ilk hasatımı aldım şuan

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip:
    ** **** ****** hahahaha* *** ****** ******* **** **** **