Mars hydro mu quantum board mu

Cakir07

Yeni üye
Arkadaşlar selam mars hydro ts2000 mı 480w quantum board mu almalıyım quantum board larda ir vs ekstra acıp kapama duğmesi var mars hydroda yok sizce hangisi olmalı kafam cok karısı 3 yada 4 bitki yetıstırıcem kabınım 120x120.

Samsung çiplerle üretilmiş uv ve ır için açma kapama anahtarları olan bir quantum board mars hydroyu her türlü ezer kanka. Mars hydroda hangi çipler var yüksek kaliteli smd çip diyor neymiş bu yüksek kaliteli smd çip bilen anlayan varsa beri gelsin

S

silas

Guest
smd çip, 2,8 mm'ye 3,5 mm boyutunda yeni nesil çiplerdir. Diğer çiplere göre daha küçüktür, daha az yakar ama daha verimlidir.
Kafanı karıştırıcak bir durum yok. Deep Red ve IR anahtarı olsada olmasada farketmez, yani veg döneminde bunları kapatmana gerek yok, zaten çok az sayıda kullanıldığı için sana bir tasarruf sağlamaz. Tasarruf etmek istersen dimmer var zaten, ışığı kısıp açabilirsin. Quantum ledlerde veg döneminde 660NM + 730NM ışıkları kapatmana gerek yok.
Hem maliyet hemde ulaşabilirlik açısından marsı tavsiye etmem. Buna bak derim. 35K UV660 IR Blue FS - LM301H - 480 veya 720w - EU seçeceksin

Lm301b nin verimliliği watt başına 200 lümen lm301hnin ki ise watt başına 220 lümen amazonda ışıkların bilgi kısmında böyle yazıyor . 1 wattda böyle olunca 240w veya 480wlık bir ışıkta baya bir lümen farkı yapıyor. İkisi de aynı verimi verir demek mantıklı ve bilimsel bir açıklama değil. Ha ekonomisini düşünen lm301b alabilir verimli çiplerdir ama lm301h en son teknolojidir.
UV ve IR için açma kapama anahtarı olması da bir avantajdır olmasa da olur bitki yine yetişir hasat verir ama eğer olması gibi bir imkan varsa uv ve ır için açma kapama anahtarı olanı tercih etmeniz yararınıza olur.
Mars hydronu smd çiplerine gelirsek bu çipler epistarın çipleriymiş. Samsung çipleriyle epistarın çiplerini karşılaştırmak bile mantıksız biri iphoneyse diğeri meizu oppo xiaomi falandır yani.

kallavi

Yeni üye
arkadaslar merhaba uzun zamandir forumu buyuk bir ilgiyle takip ediyorum buradan bir cok bilgi ogrendim , simdi de kafamdaki soru isaretlerini paylasacagim yardimci olmanizini dilerim.

hps lambadan led isiga gecmek istiyorum fakat ne almam lazim bir turlu karar veremedim. 120×120x200 bir kabinim var oyle 4 5 bitki yetistirme cabasinda degilim 2 tane yetistirip olmasi gereken en iyi sekilde yetistirmeye calisacagim.

isiktan en iyi sekilde yararlanmak istiyorum.bir ilanda quantum board bir isikta prizden 265w ceker ayarlanibilir yaziyor bunun artisi nedir?

smd çip veya samsung çipler buyuk fark yaratir mi yukarida arkadas apple xiomi farki vermis bunu biraz acarsa guzel olur.

mars hydro nun ts3000 modelini sarı sitede ilanda gordum saglam bir ilane benziyor. cadir ebati icin ts2000 lerde uygun olabilir ama ben daha iyi bitkiler icin 3000 tercih edicem dogrumudur?bunun quantum board bir cihazda karsiligi nedir ?

ve en onemlisi sari siteden baska temin edebilecegim bir yer bilmiyorum aliexpres ve turevlerinden siparis verildigi takdirde prosedur nasil ilerliyor? ripleyin bir lafini okudum tohumu sponsordan ledi yurtdisindan diyor adam aklimi karistirdi :) umarim benim gibi bunlari merak eden arkadaslar vardir biraz bilgi ediniriz zira aklima gelmeyen ama sormak istedigim bir kac birsey daha var.

Kanka

Administrator
Yönetici
qb kullanıpta memnun kalmayan görmedım kanka ama bu teknoloji sürekli değişkenlık gösterir

kallavi

Yeni üye
sahibindendeki ilanı diyorsan 6000tl o ışık için aşırı fazla. Aliexpress üzerinden satın alabilirsin quantum board diye aratıp sahibindende pahalı satılıyor ışıklar. Yine de ara ara bak acelen yoksa uygun fiyatlı düşer belki
aliexpressten soylersek gumruk olaylari nasil oluyor , geliyor mu ? patlamasin sonra ...

kallavi

Yeni üye
arkadaslar merhaba uzun zamandir forumu buyuk bir ilgiyle takip ediyorum buradan bir cok bilgi ogrendim , simdi de kafamdaki soru isaretlerini paylasacagim yardimci olmanizini dilerim.

hps lambadan led isiga gecmek istiyorum fakat ne almam lazim bir turlu karar veremedim. 120×120x200 bir kabinim var oyle 4 5 bitki yetistirme cabasinda degilim 2 tane yetistirip olmasi gereken en iyi sekilde yetistirmeye calisacagim.

isiktan en iyi sekilde yararlanmak istiyorum.bir ilanda quantum board bir isikta prizden 265w ceker ayarlanibilir yaziyor bunun artisi nedir?

smd çip veya samsung çipler buyuk fark yaratir mi yukarida arkadas apple xiomi farki vermis bunu biraz acarsa guzel olur.

mars hydro nun ts3000 modelini sarı sitede ilanda gordum saglam bir ilane benziyor. cadir ebati icin ts2000 lerde uygun olabilir ama ben daha iyi bitkiler icin 3000 tercih edicem dogrumudur?bunun quantum board bir cihazda karsiligi nedir ?

ve en onemlisi sari siteden baska temin edebilecegim bir yer bilmiyorum aliexpres ve turevlerinden siparis verildigi takdirde prosedur nasil ilerliyor? ripleyin bir lafini okudum tohumu sponsordan ledi yurtdisindan diyor adam aklimi karistirdi :) umarim benim gibi bunlari merak eden arkadaslar vardir biraz bilgi ediniriz zira aklima gelmeyen ama sormak istedigim bir kac birsey daha var.

aslinda hepsini daha detayli olarak konusmamiz bilgili arkadaslarin bilgilerini sabirsizlikla hayata gecirmek icin bekliyorum.

Ben aliexpressten quantum board sipariş etmiştim gümrüğe takıldı Allahtan istanbuldaydım gittim gümrük memurlarıyla görüştüm beni bir sorguya çekiyorlar sen bu ışıkla napacaksın diyorum evimde orkidelerim var kışın güneşsizlikten ölüyorlar onlara aldım diyorlar sakın sen bunla başka şeyler yetiştiriyor olmayasın bir an aklımdan geçti lan yoksa bunlar beni tutuklayacak mı ? Neyse baya bir sorgu sualin ardından bir şekilde razı ettim de kurtardım ışığı.

kallavi

Yeni üye
Ben aliexpressten quantum board sipariş etmiştim gümrüğe takıldı Allahtan istanbuldaydım gittim gümrük memurlarıyla görüştüm beni bir sorguya çekiyorlar sen bu ışıkla napacaksın diyorum evimde orkidelerim var kışın güneşsizlikten ölüyorlar onlara aldım diyorlar sakın sen bunla başka şeyler yetiştiriyor olmayasın bir an aklımdan geçti lan yoksa bunlar beni tutuklayacak mı ? Neyse baya bir sorgu sualin ardından bir şekilde razı ettim de kurtardım ışığı.

US $604.59 35%OFF | 2020 yeni yüksek PPFD Lm301H DIY dim 600W kuantum teknoloji V3 LED Samsung kurulu QB288 derin kırmızı 660nm UV IR Led Grow işıklar
https://a.aliexpress.com/_d6o2ZB2 soyle bisey soylesem nasil olur, sizler de onerin onerebiliceginiz seyler varsa bakalim. gumruge takilma olayi fiyata gore oluyor sanirim buna da olabilir o is.

US $604.59 35%OFF | 2020 yeni yüksek PPFD Lm301H DIY dim 600W kuantum teknoloji V3 LED Samsung kurulu QB288 derin kırmızı 660nm UV IR Led Grow işıklar
https://a.aliexpress.com/_d6o2ZB2 soyle bisey soylesem nasil olur, sizler de onerin onerebiliceginiz seyler varsa bakalim. gumruge takilma olayi fiyata gore oluyor sanirim buna da olabilir o is.
Gümrük memurunun o anki keyfine göre açar bakar kıllanırsa takar gümrüğe. Benimkinde orkideye kullanacağıma ikna ettim bu sefer başka bahaneler öne sürdüler. Kıl memura denk gelmemek lazım yani

kallavi

Yeni üye
Gümrük memurunun o anki keyfine göre açar bakar kıllanırsa takar gümrüğe. Benimkinde orkideye kullanacağıma ikna ettim bu sefer başka bahaneler öne sürdüler. Kıl memura denk gelmemek lazım yani

ürün geldi.gümrüge taktilar gecirmediler araya gumrukcu bi arkadasim var onu soktum bir urun parasida rusvet istediler. simdi ya 688 dolarimi yakicam almasam geri iade etmek istesem araya 2.500 lira iade parasi cikiyor urun paramida alabilicekmiyim bilmiyorum ya da bir 650 dolar verip alicam hangisini yapmaliyim bilmiyorum.

kallavi

Yeni üye
Ticari ürün sinifina mi soktular? Hangi kargo firmasiyla yolladilar? İtiraz etme hakki yok mu

ticariye filan sokmadilar adamlar aptal degil ne icin oldugunu biliyor istedigi parayi verirsen geciririm demis birdaha siparis verecek olanlar postaneye istesinler beklesinler ama sabihaya istemeyin arkadaslar sabiha da kimsenin kucagina dusmeyin ben aldim fakat araya insanlar sokarak urun parasindan fazlasini odedim vergisi ordinesi ardiyesi carti curtu urun fiyatini gecti. 5000 binlik urune 6000 odedim gelsin diye geldiginde kirik olsa bozuk olsa nolucak soguk su aman diim sabihaya hic birsey soylemeyin

Ticari ürün sinifina mi soktular? Hangi kargo firmasiyla yolladilar? İtiraz etme hakki yok mu
Hocam bunlar mafya gibi bir şeyler 1 tane ürünü bile gümrüğe ticari diyip takıyorlar. İtiraz etsen de bir şey fayda etmiyor. Allah kimseyi bunların eline düşürmesin. İlk mesajda dediğim gibi kıl memura denk gelirsen işin yaş ki bu gümrükçülerin geneli kıl memurlardan oluşuyor.

kallavi

Yeni üye
Hocam bunlar mafya gibi bir şeyler 1 tane ürünü bile gümrüğe ticari diyip takıyorlar. İtiraz etsen de bir şey fayda etmiyor. Allah kimseyi bunların eline düşürmesin. İlk mesajda dediğim gibi kıl memura denk gelirsen işin yaş ki bu gümrükçülerin geneli kıl memurlardan oluşuyor.

aynen dedigin gibi dostum bunlarin eline dusmeyeceksin hallettik ama astari yuzunden pahaliya geldi insallah saglam gelir yapabilicek baska hic birsey yok.beni gercekten zorladi satsam ne kadara satabilirim urunun burdaki ederi ne onu ögrenmem lazim. en kotu saticam artik. bir de bu iv ur isiklarini arastirdim fakat yazilanlari anlamadim sen biliyosun rica etsem bir kere daha soylermisin ne zaman hangisini acip ne zaman hangisini kapatmaliyim.

Son düzenleme:

kallavi

Yeni üye
Hocam gecmis olsun. Epistar chipler kullaniliyor o yuzden anahtarsiz acip kapama dugmesi yok hep acik kaliyor. Epistar chip oldugu icin zarari olmaz hep acik kalmasinin endiselenmeyin
ekstra uv ir olarak soylemistim acip kapatabiliyomuyum bilmiyorum geldiginde bakicam yoksa ok ama varsa en sagliklisi hangisi tekrar sorarim bu arada cok sagol dostum bu da aci bir tecrube oldu

IR çiçeklenme başlangıcında açılacak 2 haft süreyle açık kalacak UV ise çiçeklenmenin son iki haftasında kullanılacak. Osram cree lg seoul gibi markalarda açma kapama anahtarı oluyor epistarda olmuyor. İlk saydıklarımın fiyatı daha yüksek ikinci saydıklarımın fiyatı daha düşük. Herkes kendi bütçesine göre hareket etsin.
Kanka madem ışığı zor da olsa gümrükten kurtardın kullan derim. Sen de gördün yaşadın yurt dışından ürün sokmak kolay olmuyor bu ülkeye ne yazık ki...

kallavi

Yeni üye
dostlarim cok ugrastim foto yukleyebilmeyi burdan ogrendiklerimle ne yapmaya calistigimi ve yaptiklarimi gosterebilmeyi fakat beceremedim :) burdan gidiyim dedim yeni biryere yazmiyim devam etsin bu led hps gibi hatta daha fazla isitiyor kabin acikken 31 i dusuremiyorum yapraklarda lekeler var sanirim enerjiyi someklere veriyorlar cunku o kadar bloom a call mag e bud factory x e ragmen devam ediyor nem standart 55lerde bir babayigit nasil foto koyucam yazarsa burdan sizinle paylasmak fikir alisverisi yapmayi cok isterim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** hahahaha ******* *****
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    **** hahahaha
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***
  • İstanbul İstanbul:
    *** ***** hahahaha***** ****** ***** ******** ****
    *** ********* ***** ***** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ***** *** **
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** *** * **** **** ******* ** ******* * ***** ******* ******** ******* *****
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* ***** ********* ***** ** ***** ** ***** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    +1
    ***** **** *** **** hahahaha ********** **** hahahaha** ******** **********
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** ***** ******** ***** hahahaha** * *****