Micro grow kabinim bitti..

420Lithunax

Yeni üye
Cvp: Micro grow kabinim bitti.. (GÜNCEL..!)

Coban' Alıntı:
Hocam hep merak etmişimdir o kadar küçük alanda bitkinin boyu arttığı zaman ne olacak diye :D    Çöp kovasında yapan da gördüm ama domates değil ki bu uzadıkça uzuyor :) boy arttığında ne olacak ?

Fimming veya topping dedigimiz olayi yapiyorsun surgun atan kisimi kafayi 45 derecelik bir aciyla kesiyorsun boylece boya degil daha fazla dallanip bidaklaniyor kisaca uzun yerine tombul bir bitkin oluyor

QuiT

Yeni üye
Beyler tohumsuzun videosunda görmüştüm dişi bitkinin yanında erkek bitki'de olması daha iyi oluyormuş tek bitki sizce iyi olurmu acaba ?

Patlayantohum

Yeni üye

HighSativa' Alıntı:
HighSativa' Alıntı:
Herkese selam kankalar bilen bilir DeliSkunk adında bir hesabım vardı. Micro kabin yapıyordum bayağıda muhabbetini çevirdik burda. Hesaba giremiyorum bende bu hesabımdan paylaşacağım. Neyse uzatmadan sisteme geleyim.

Kabini bilgisayar masası dolabına yaptım. Kasa koyma yerine(kapaklı)
70x50x30 ölçülerde bir mikro kabin oldu. Pazardan 5 lira gibi ucuz bi maliyete araba güneşliği tarzı yansıtıcı buldum ve kabini kapladım. Çok uğraştım nerdeyse 1 aya yakın uğraş verdim ve sonunda bitti kankalar :)

https://imgur.com/a/VCIAv
https://imgur.com/a/fS1Cu

-1 adet 300w Full Spektrum Ufo Led.
-2 adet 8cm fan(temiz hava girişi)
-1 adet 8cm egzoz fanı.
-1 adet 8cm fan üzerine yapılmış el yapımı karbon filtre.
-1 adet Ufo Led'i soğutmaya destek amaçlı 8cm fan( Led'in sağında siyah şekilde takılı :)  )  
-1 adet Sinbo Nem makinası(Cihazı Kabin dışına koydum lavabo hortumuyla içeri transfer edecek şekilde ayarladım.)
-2 adet 5.5 litre saksı
-20 litre Light mix toprak
-Advanced Nutrients Micro/Grow/Bloom 500ML set

Kabinimde 2 adet Micro bitki yetiştireceğim. 1 adet white widow 1 adet Herhangi bir sativa tür düşünüyorum. Topping, Lst, Scrog gibi eğitimleri yapacağım doğal olarak ::)

Değerli yorumlarınızı bekliyorum kankalar şimdiden Teşekkürler :)

GÜNCEL 1:

Kankalar kabinime deneme amaçlı bir adet Köfteci tohumu attım henüz 3 günlük.. Sorunsuz bir şekilde büyüyor. Boru sistemimle nem ve sıcaklığı istediğim şekilde ayarlayabiliyorum. Genelde Nemi 60-70 arası tutuyorum. sıcaklıkta 24.5-26.5 arası değişiyor. Henüz bitki küçük olması sebebiyle tek boru yetiyor diğer boruyu egzoz fana doğru verdim.

https://hizliresim.com/2JkoNL
https://hizliresim.com/lOyNXr
https://hizliresim.com/jy2N19

Bitkiyi muhtemelen yarın atacağım, şehir dışına çıkacağım zaten deneme amaçlı olduğu için sorun teşkil etmiyor.
Önümüzdeki ay Auto tohumlarımı sipariş edip Grow'a başlayacağım inşallah. Her gelişmeyi burada paylaşacağım, Mikro Growcu kankalarım takipte kalsın. :)

Esrarınız, hasatınız bol olsun.

GÜNCEL...!!
kanka ne kadara mal oldu bu sistem sana

Rally

Yeni üye

Slm arksdaslar micro grow tohum ne secmeliyim ve nasil bi sistem lazim 2 adet bitki icin yardimci olursaniz sifirdan kuracam isigindan gubresine kadar hic yapmadim yardim ederseniz yapmak isterim

mehmetkalaman

Yeni üye

Narkotik' Alıntı:
Micro grow yapmak istiyosan 12-12 grow olayını çöz kanka daha pratik daha kolay
12-12 grow olayı dediğiniz nedir? biraz google da baktım hep yabancı kaynaklar var.. Bilen varsa açıklayabilir mi?

Ü

Üye silindi 12891

Guest

mehmetkalaman' Alıntı:
Narkotik' Alıntı:
Micro grow yapmak istiyosan 12-12 grow olayını çöz kanka daha pratik daha kolay
12-12 grow olayı dediğiniz nedir? biraz google da baktım hep yabancı kaynaklar var.. Bilen varsa açıklayabilir mi?

Photo bitkiden bahsediyor kanka veg doneminde 18 saat isik veriyorsun veg donemini ne kadar tutacagin sana kalmis ister 2 ay tut ister 3 ay sonra yani 3 ay sonra 12 saate cekiyorsun isigi bitki bloom giriyor yani ciceklenmeye. Micro kabinde auto bitki daha uygun olacaktir indica genetigi autolarin ortalama 35 gun veg donemi oluyor otomatik, blooma giriyorlar yani autolarda isik hep 18 saat calisiyor kendi kendilerine ciceklenmeye girdikleri icin. Auto bitkilerde topraga attiktan sonra 90 gunde hasat alabiliyorsun.

jetalpi

Yeni üye
Aynısını düşünüyorum çok güzel olmuş borunun bir tanesi nem diğeri nedir.gelişmeleri merak ettim.

Mor-sömek

Yeni üye
https://ibb.co/cXt6CS1 herkese merhaba yeniyim arkadaşlar 20 martta patladı ama daha 1 haftadır  ilgilenmeye ve 80 w tasarruflu ampul ve 8 adet 18 w floresan lambanın altına koydum bir haftada büyüdüler biobiz de verdim sizce nasıl doğru yoldayım bence oluyo gibi herkese selamlar saygılar

ociert

Yeni üye
Yeni Yetştirme

Selam Hayırlı Hasatlar Bende Evde Ufak Bi Sistem Kurmak İstiyorum El Becerilerim var neler almam gerekir hem az maliyet hemde tam şekilde yardımcı olabilicek olan olursa çok sevinirim bitane genetik bi tohum var filizlendi yuva yapmam lazım ::) Şimdiden ilginize teşekkürler ?

uzihaze55

Yeni üye

güzel kardeşim onnumara yapmışsın sana bir kaç sorum olucak bende dolap içinde yetiştirmeye başladım bitmikin boyu şuan 5cm fakat dolaptaki alanım 25 cm 25 cm yükseklikte bu iş olurmu ? yorumları bekliyorum

zlo9114

Yeni üye

1 yada 2 bitki yetistirmek icin kucuk bodur turler varmi dostlar varsa bu turlerin ismini alabilirmiyim yerim kucuk oldugu icin bana bu tarz genetikler lazim

NoF4

Yeni üye
Valla çok güzel kanka, bende indoor başlıcam ufaktan belki bu tarz bi kabinle yada direk kabinsiz bilemiyorum ? bol hasatlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip: