Mutlu Pazarlar (HASAT) “72 SAAT KARANLIK”

Sleepless

Müptezel
@Kanka nın 3 gün karanlık hakkında attığı linkin türkçe çevirisi..

Keşiflerinden biri, olgun bitkileri hasattan önce karanlıkta tutmanın güçlerini artırabileceğiydi. SIMM'in yetiştiricileri, olgun bitkilerden bir mahsul ayırdı, yarısını hasat etti ve diğer yarısını 72 saat mutlak karanlıkta tuttu. kesmeden ve kurutmadan önce. Ortaya çıkan kurutulmuş tomurcukların analizi, bazı çeşitlerin THC'de %30'a varan bir artış gördüğünü, CBD ve CBN'nin ise aynı kaldığını gösterdi."

Thc ışıkta bozulur. Thc, bitki tarafından öncelikle moleküle zarar veren UV-b'yi saptırmak için bir güneş kremi olarak kullanılır. Trikomlar, bitkiyi zararlı UV-B'den koruyan bitkiden güneş ışığını kırar. Bitki, güneşten korunmak için alacakaranlık saatlerinde güneş doğmadan önce bu trikomları üretir. Bu alacakaranlık karanlık dönemini uzatmak, bitkinin ışıktan zarar görmeden thc üretmeye devam etmesini sağlar.

Son düzenleme:

Sleepless

Müptezel
Şu konuyada acıklık getıreyım , bazıları 24 saat 48 saat gıbı kafalarına göre hiç bi makalede okumadığı karanlık saatleri veriyor. neden 3 gün dedim şu yuzden bununla ilgili bir çalışma var : https://www.thcfarmer.com/threads/72-hours-of-darkness-before-i-harvest.96030/#post-2136829
türkçeye çevirip okumanızı öneririm.
Eyw kanka sağolasın <3

Türkçesini çevirdim arkadaşlar okuyabilirsiniz

Keşiflerinden biri, olgun bitkileri hasattan önce karanlıkta tutmanın güçlerini artırabileceğiydi. SIMM'in yetiştiricileri, olgun bitkilerden bir mahsul ayırdı, yarısını hasat etti ve diğer yarısını 72 saat mutlak karanlıkta tuttu. kesmeden ve kurutmadan önce. Ortaya çıkan kurutulmuş tomurcukların analizi, bazı çeşitlerin THC'de %30'a varan bir artış gördüğünü, CBD ve CBN'nin ise aynı kaldığını gösterdi."

Thc ışıkta bozulur. Thc, bitki tarafından öncelikle moleküle zarar veren UV-b'yi saptırmak için bir güneş kremi olarak kullanılır. Trikomlar, bitkiyi zararlı UV-B'den koruyan bitkiden güneş ışığını kırar. Bitki, güneşten korunmak için alacakaranlık saatlerinde güneş doğmadan önce bu trikomları üretir. Bu alacakaranlık karanlık dönemini uzatmak, bitkinin ışıktan zarar görmeden thc üretmeye devam etmesini sağlar.

Dolar$

Kıdemli Üye
Şu konuyada acıklık getıreyım , bazıları 24 saat 48 saat gıbı kafalarına göre hiç bi makalede okumadığı karanlık saatleri veriyor. neden 3 gün dedim şu yuzden bununla ilgili bir çalışma var : https://www.thcfarmer.com/threads/72-hours-of-darkness-before-i-harvest.96030/#post-2136829
türkçeye çevirip okumanızı öneririm.
siteye girmeye üşenen arkadaşlar için
Çalışmalar orada, yapıldı ve yapılmadı. Bazı yetiştiriciler eğer zamanları/çabaları varsa bunu yapacaklar, buna tesadüfen yönlendirildim, bu yüzden onu inceledim ve hala daha fazla bilgi edineceğim, bu senin için harika... Değişen Bir Dünyada Fotosentez bir kitap da bakılabilir.

Aşağıdakileri kopyalayın/yapıştırın.

Hollanda'daki eczaneler aracılığıyla esrar satan ilk şirket olan Stichting Tıbbi Esrar Enstitüsü (SIMM), TNO laboratuvarları ve Leiden Üniversitesi ile birlikte esrarın tıbbi olanaklarını araştırıyor.

Keşiflerinden biri, hasattan önce olgun bitkileri karanlıkta tutmanın güçlerini artırabileceğiydi. SIMM'in yetiştiricileri, olgun bitkilerden bir mahsul ayırdı, yarısını hasat etti ve diğer yarısını 72 saat mutlak karanlıkta tuttu. kesmeden ve kurutmadan önce. Ortaya çıkan kurutulmuş tomurcukların analizi, bazı çeşitlerin THC'de %30'a varan bir artış gördüğünü, CBD ve CBN'nin ise aynı kaldığını gösterdi."

Thc ışıkta bozulur. Thc, bitki tarafından güneş koruyucu olarak, öncelikle moleküle zarar veren UV-b'yi saptırmak için kullanılır. Trikomlar, bitkiyi zararlı UV-B'den koruyan bitkiden güneş ışığını kırar. Bitki, güneşten korunmak için alacakaranlık saatlerinde güneş doğmadan önce bu trikomları üretir. Bu alacakaranlık karanlık dönemini uzatmak, bitkinin ışıktan zarar görmeden thc üretmeye devam etmesini sağlar.

Dolar$

Kıdemli Üye
Eyw kanka sağolasın <3

Türkçesini çevirdim arkadaşlar okuyabilirsiniz

lan aynı anda yazdık kıjhbhjklkjh siliyorum ben

Xcd

Astral
yanlışın var karıştırıyorsundur ben flush atmıyorum ki başkasına tavsiye vereyim :) 4 derece su soğuk bir su tahminimce bitkilerin renk değiştirip morarması için başkasından duymuş olabilirsin

İstanbul

Müptezel
yanlışın var karıştırıyorsundur ben flush atmıyorum ki başkasına tavsiye vereyim :) 4 derece su soğuk bir su tahminimce bitkilerin renk değiştirip morarması için başkasından duymuş olabilirsin
nick de yanılıor ola bilirim ama senin gibi üst düzey bir ustaydı

MalrukLord

Doktor
buzlu su ile son flush atılır sömeklerin daha sıkı olması için 4 derece gibi net bir değer vermek mümkün değil. amacı bitkiyi şoklayıp son üretimi hızlandırmak. bu arada da bu şok sayesinde sömekler sıkılaşıyor.

wish

Üye
ustam kullandığın ışık kaç watt ve kaç gram kuru aldın 1 bitkiden sana zahmet olmassa bilgilendirebilir misin beni.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • F FirstGrowing:
    ******** ** ***** **
  • F FirstGrowing:
    hahahaha** ***** *****
  • TabldotLife TabldotLife:
  • bandaleros bandaleros:
    +1
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha* ******** ********* ****** ******* ********* ******
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha* ****** ****** ** *********
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha** ******* ****** ******
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** **** hahahaha* ***** ********
  • bandaleros bandaleros:
  • C CHaRaMBoL:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • C CHaRaMBoL:
    hahahaha *** ******** ********* ******* ***** ** **** ********
  • İstanbul İstanbul:
    ******** ********* ******** **** hahahaha* ***** ********
    İstanbul İstanbul: ******** ********* ******** **** hahahaha* ***** ********