Ne kadar hasat alırım

Grower Canna

Yeni üye
Bitkim çiçeklenmeye başladı Nirvana çiçeklenme gübresi ve küf oluşumuna karşı canna cure kullanıyorum 3 yıldır küf sorununa çözüm bulamadım inşaalah bu yıl yaşamam aynı sıkıntıyı 1 ay sonra bitkinin üstünü örtmeyi düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir.

https://imgyukle.com/i/SO4QMb
https://imgyukle.com/i/SO4LZY
https://imgyukle.com/i/SO4X3x

Birde kızlara şekerli su keçi boynuzu pekmezi falan veriyorlar birkaç yerde okudum neye faydası var bende versem mi acaba

Son düzenleme:

Aemili31

Müptezel
Kanka memleket neresi bu mevsimde hala yağmur ve çiğ düşüyor valla çok iyi bizim burası 40 derece :(

Aemili31

Müptezel
Birde indica genetiklerini dene onların yağmura küfe direnci daha iyidir sativalar baş edemiyor bir şeyle

R

Ripley'sOG

Guest
Birde indica genetiklerini dene onların yağmura küfe direnci daha iyidir sativalar baş edemiyor bir şeyle
Tam aksine Sativa genetikler daha uygundur ancak genel olarak piyasada hibrit ve polihibrit genetikler mevcut olduğu için "mold resistance" genetikleri araştırıp konumunuza uygun olanı tercih ediniz.Dostum sende ateşe körükle gidiyor gibisin bence bu konularda uzmanlaşmış birine danış ben etiketliyorum reisi ona sor bu konulardada çok iyi kendisi @TohumsuzEsrar

Aemili31

Müptezel
Tam aksine Sativa genetikler daha uygundur ancak genel olarak piyasada hibrit ve polihibrit genetikler mevcut olduğu için "mold resistance" genetikleri araştırıp konumunuza uygun olanı tercih ediniz.Dostum sende ateşe körükle gidiyor gibisin bence bu konularda uzmanlaşmış birine danış ben etiketliyorum reisi ona sor bu konulardada çok iyi kendisi @TohumsuzEsrar
Bildiğimi yanlış biliyormuşum demek reis yanlış bilgilendirme için özür dilerim.

monkey

Üye
Bitkim çiçeklenmeye başladı Nirvana çiçeklenme gübresi ve küf oluşumuna karşı canna cure kullanıyorum 3 yıldır küf sorununa çözüm bulamadım inşaalah bu yıl yaşamam aynı sıkıntıyı 1 ay sonra bitkinin üstünü örtmeyi düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir.

https://imgyukle.com/i/SO4QMb
https://imgyukle.com/i/SO4LZY
https://imgyukle.com/i/SO4X3x

Birde kızlara şekerli su keçi boynuzu pekmezi falan veriyorlar birkaç yerde okudum neye faydası var bende versem mi acaba

Kanka yapraklardaki küf için ve böcekler için neem yağı kullan 6-7 günde bir fısfıslıcan üstüne.

A.D. Nirvanadanmı bahsediyosun ? ( çiçeklenmeden çok o ölü kök bazı yenilemeyen bakterilern yenilebilmesi için destek bi yangübre biliyorum)

Pekmezli su flush yapılan bişi ona daha erken gözüküyor dostum bud lar çok zayıf daha.

Basit bir 3 lü gübre seti alırsan çok güzel işler çıkabilir.

Grower Canna

Yeni üye
Kanka yapraklardaki küf için ve böcekler için neem yağı kullan 6-7 günde bir fısfıslıcan üstüne.

A.D. Nirvanadanmı bahsediyosun ? ( çiçeklenmeden çok o ölü kök bazı yenilemeyen bakterilern yenilebilmesi için destek bi yangübre biliyorum)

Pekmezli su flush yapılan bişi ona daha erken gözüküyor dostum bud lar çok zayıf daha.

Basit bir 3 lü gübre seti alırsan çok güzel işler çıkabilir.
Evet A D Nirvana kullanıyorum 3 lü gübre seti için tavsiyeniz varmı yazabilirmisiniz gübre işinden pek anlamıyorum gelişim dönemi için çiçeklenme dönemi için farklı farklı bir sürü gübre çeşiti var.

Son düzenleme:

Paak14

Kıdemli Üye
Aynen sativalar bildiğim kadarı ile ılıman iklim Ekvator bölgesi ülkeleri gibi yerlerin genetiği. Doğal olarak neme daha dayanıklılar
Evet A D Nirvana kullanıyorum 3 lü gübre seti için tavsiyeniz varmı yazabilirmisiniz gübre işinden pek anlamıyorum gelişim dönemi için çiçeklenme dönemi için farklı farklı bir sürü gübre çeşiti var.

Yine ad nin Sensi Bloom a+b olanı veya ad nin 3 lü Micro grow Bloom seti olabilir. Sensi Bloom alırsan sadece çiçeklenme de kullanırsın. Alırken de an gübrelerini toprakta yetiştşriyorsan Coco yazanlardan alma dikkat et.

Grower Canna

Yeni üye
Son olarak Ağustos ortasından sonra yağmur yağıyor arkasından güneş açıyor yağmur problem olurmu hasata kadar bitkinin üstünü şeffaf naylon ile rahat hava alacak bir şekilde kapatsam daha iyi olmaz mı?

monkey

Üye

A.N. Sensi Bloom a+b tavsiye edebilirim dostum organik kasıcam dersende biobizz outdoor packt kullanabilirsin bol şans.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ndr ndr:
  • ndr ndr:
  • R RainGrow:
    ****** *** ******** ** ********* ****** ** *********** *********** ******** ******** ******* ******** ******** dready* ******** ******** ****** **** ****** *******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    ****** ****** * ****** ********** **** **** * **** *** ** ** ********* dready
    +2
  • Sleepless Sleepless:
  • R RainGrow:
    dready*** *** ****** ****** ****** dready ****** **
    +1
  • R RainGrow:
  • Sleepless Sleepless:
    dready*** *** ****** ****** ****** dready ****** ** **** ********* ******* ***** ****** ** **** ****
  • kralartur01 kralartur01:
    +1
    dreadydready
  • ndr ndr:
  • R RainGrow:
    ********* ******* **** dready ******* **** * *** ********** ***** ******* ********** ****** * * **** ******* ****** **

+1
  • Mordecai Mordecai:
    *** ******* **** ****** **
  • Sleepless Sleepless:
    ********* ******* **** dready ******* **** * *** ********** ***** ******* ********* ****** * * **** ******* ****** ** ***** ** *****
    +1
  • R RainGrow:
  • ndr ndr:
    *
  • Sleepless Sleepless:
    *** *** ***** **** ******* ******* * ***** *** ** *** ***** ** **** **** ********** **
    * ** ****** *** *********** ***** **** dready***** ********** **** *********
  • R RainGrow:
    ******** ****** ***** ********** ********* ** *** *** ***** **** ******* ******* * ***** *** ** *** ***** ** **** **** ********** **
  • Sleepless Sleepless:
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • ndr ndr:
    ******* ********** * ****** ********** ******* ********** ***** ********** ******
  • Sleepless Sleepless:
    ** ******* **** **** ******* **
    Sleepless Sleepless: ** ******* **** **** ******* **