Ne zaman gübre vermeliyim

kkcckk123

Yeni üye
Selam abiler ben 2tane tohum ektim 3 5cm oldular 2hadta falan oldu ortalama hiç gübre vermedim vermem lazimmi ne veriyim

Pablo Emilio Escobar

Kıdemli Üye
Bro elinde gübren yok mu ? Eğer gübren yoksa çayın posasını sudan geçirip kurutup suluyacağın zaman toprağa karıştırıp verebilirsin yada yumurta kabuklarını yıkayıp 5 dk fırında kızarana kadar durucak kızardığında alıp kabukları ezip toz haline getirip yine toprağa karıştırabilirsin ama fazla karıştırma sıkıntılar çıkabilir benim bildiklerim bu kadar yardımcı olabilmişimdir inşallah başarılar sana.. :)

kralkobraa

Kıdemli Üye
Selam kanka biraz daha büyüdükten sonra googleden araştırıp organik gübre olarak kahvenin telvesinden gübre yapabilirsin npk içeriypr ama içinde kafein bulunduğundan fazlası zarar biraz araştırarak bulabilirsin güvercin şerbetide yapabilirisn gübre kategorisinde yapılışı vardı ama ayarında çok güzel oluyor fazlası yakıyor bitkiyi erken gübre vermek pek iyi olmuyor bir kaç yaprak daha yükselse tam yeri olur gübre için tabii ki ustalar daha iyi bilir

kkcckk123

Yeni üye
Dostum toprağı değiştirmeni öneririm. Biobizz light mix gibi
7tanesini daha gommedim usta ama şuan çıkan 2bitkiyi nasıl alıp o biobizz toprağına koyucam ki artı bide şuan gübre harici extra bişey yapabilirmiyim birini plastik kovadan birini yoğurt kovasindan yaptım çünkü extra ne yapmam gerek

kkcckk123

Yeni üye
Dostum toprağı değiştirmeni öneririm. Biobizz light mix gibi
Kanka biobizz light mix siparişi verdim 50lt geri kalan 7tanesini buna yerleştiricem ortalama kac lt kullanmam lazım her biri için dışı tohum hepsi bide bana gübreyi tam ayarında nasıl vereceğimi soylersen süper olur

Dostum öncellikle bitkileri 20 lt saksida buyutmeni tavsiye ederim. Gubreye gelince ben sıvı gübre kullaniyorum tavsiyem guzel sigara olsun diyorsan set gubre al aciklamada ne kadar vermen gerktiğini yazar. Growkentten bulursun zaten. Kisa ve uzun dönem bitkilerin ppm tablosunu internetten bul. Ph ve ec metren olmazsa olmaz yoksa bitkilerini kontrol edemezsin büyük ihtimalle yanar. Fideye bol nem ver güneş görmesi gölge bir yerde 1~2 hafta büyümesine izin ver

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • J Chat bot:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • N newbieweeder:
    **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** *** ** hahahaha *** ******** ****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
    deyorke deyorke: hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha*...