Neler yapabiliriz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

devilx

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba . Herkesin dumanı bol olsun . 3.ooo tl lik bütçem var . Kabinim yok tohumum yok ışığım yok . Forumda baya konu oluşummuş videoları izledim kafamda bir takım şeyler canlandı . Fakat tecrübeli arkadaşlarında tecrübelerinden yararlanmak ve benim gibi yeni başlayanlara yol göstermesi adına bu konuyu açma gereği duydum. 
Öncelikle malzeme listesi neler gerekli ne yapabiliriz bu bütçeyle nasıl bir sistem kurulur?
3 bitki düşünüyorum 3 bitkiden en iyi verimi nasıl alabiliriz?
Püf noktaları neler? Nelere dikkat etmeliyiz?
Önümüz yaz indoor yapacağız led ışık mı kullanmalıyız yoksa diğerlerinden mi?
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim .
Dumanınız bol olsun.

FirstGrower

Yeni üye
3 bitki istiyorsan 120x120x200 büyüklte (minimum bu boy) çadır alman lazım ayrıca 400w yeter ama 600w ışık kullanırsan daha iyi, yazın hps ile kliman yoksa yapamazsın led ile bile zor kliman yoksa yazın indoor yapma, diğer sorularının ucu açık forumdan öğren.

R

Ripley'sOG

Guest
  1. Tohum seçimi:Genetik olarak autoflowering senin için iyi bir başlangıç olucaktir.Neden diye sorarsan birçok sebebi elbette var ancak en iyisi olarak kısa ve sanki uzun suren bir bitki yetistiriyormus gibi deneyimleri insana kısa bir  sürede katıyor.Erken bloom donemi hızlı veg dönemi ve 60 70 gün hasat ile gerçek bir sigara içmiş olursun.Genetik tavsiyesi olarakta mephisto genetic,Fast buds,Delicious seeds ve topshelfelite adlı genetik ve tohum üreticilerinden tavsiyelerim var.Bu sayılar artırılabilir ancak bana göre suan piyasadaki en iyi thc kalitesini koruyarak hasat veren ve hasatindada söylediği miktarların üstünde veren çok güçlü genetikler üretiyorlar.Tavsiye olarakta Six shooter,Critical neville haze auto,Hubbasbubbasmelescope,Ripleysog,AlienvsTriangle,auto gorilla gasm,auto glue dream,auto pineapple crack,auto night quen ve formula one.Bunlardan hangisini seçmek istersin bilmem ama şunu söyleyebilirim emin ol bu genetikleri hepsi seni tatmin edicek hasatlar vericekler bu iste biraz daha piştikten sonra artik hasarla birlikte tat,koku ve kalite bakımına dahada önem vericeksin buyuzden internette hepsinin ne aromalarda olduğu belirtiliyor mesela six shooter cam ağacı denilir ama benim fenotip skunky kokuyordu veya hubbasbubbasmeselecope adlı genetik og kush tarzi limon araması veriyor.Bunlar terponoidlerin hangi velisine çektiğine bağlı olarak değişebilir ama genelde çoğu aynıdır.
  2. Yetiştirme medyası olarak hidro ve toprak olarak ayrılıyor.Ancak hidro kısmı senin için çok yeni bu yüzden toprak ile deva edelim.Toprak satin alırken light mix ibaresine dikkat et çünkü bunda az miktarda gubre olduğu icin seni ilk 10 gun idare edecekti.Ama allmix alir isen ilk günlerinde  çok narin olan küçük fiden icin kaçılmaz sonuçları olabilir.Ekstra olarak toprak almak ile bitmiyor elimizdeki toprağın iyice drenaj sahibi olması için ekstra perlit ilave ediyoruz.
  3. Saksi seçiminde ise autolar için 12 15 litrelik smart pot yada airpotlar yeterli olucaktir ancak max 20 olması gerekir fazlasi israf olucaktir.Ancak saksi olarak kumaş ve airpot almaya dikkat etmek gerek çünkü bunlar eski saksılara oranla daha çok o2 sağlayarak daha güçlü  bir kok ve buyume sağlıyacaktır.
  4. Gübre secimi için autolar için şu konuma bakarak gerekli bilgiyi elde edebilirsin. https://forum.tohumsuz.com/showthread.php?tid=1532
  5. Büyüme alanı olarak grow room için illa bir kabine gerek yoktur.imkan var ise elbette alınmalı ama imkan kısıtlı ise yüksek meblağlar verilmemeli ve kabinin konulacağı oda direkt olarak grow room olarak kullanılabilir bir kaç yansıtıcı film kullanarakta kabin ortamı yapılabilir ve elde kalan para ile daha iyi bir sistem hazırlanabilir.
  6. Havalandırma sistemi içinse ek masraf gerekir ama bu doğa ortamının odanıza sokulmasını sağlayarak bitkinizin daha iyi gelişip büyümesini sağlıyacaktır.Olusan kirli hava ve temiz hava akışını sağlayarak sürekli olarak bitkiye temiz bir hava ulaştıririlir.Bunun içinde gerekli olan malzemeler fan ve aleminyum borularıdır ek olarak koku sorunu içinse karbon filtre adlı gereci kullanmak gerek.Bunlar toprakvesu ve magic plant tarzi growshoplarda bulunuyor.Hangisi olsun dersenizde kabin veya oda m3 hesabi burda önemli  ama sizinki ne ise belirtirsiniz daha sonra ayrintili olarak konusabiliriz.
  7. Yetiştirme ortamının havalandırma kadarda ortam degerleri çok önemlidir mesala sıcaklık max 30 üzerinde olduğu vakit çoğu genetik buna isi stresi ile cevap verecektir veya nem ilk dönemlerde az olursa gelisme azligi bloom zamani çok olursa somek kuflenmesi gibi sorunlara yol açabiliyor.Bunun için ilk olarak yaşadığıniz iklimin derecelerinin ne olduğunu öğrenin ve gerekli müdahaleleri yapın.Ihtiyac olarakta ilk olarak sağlam bir dal yapısı için rüzgar görevi gorucek bir vantilatör ve nem ve isi ölçer,nem cihazı ana maddeler olarak alınması gerekir ve bunlara bir kaç daha eşya eklebilir ama ihtiyaç halinde.
  8. Işık seçimine gelirsek kesinlikle led tercih etmelisin.her konuda hid ışıklardan daha önde ısı,verim,masraf vb sebebler öne surulebilir.Led tercihinde ise bütçene en uygun olarak kalite ve F/P olarak Mars hydro nun ledleri bize eşlik ediyor.Parasinin hakkini veren adını dünyaya duyurmuş epistar ledleri ile kullanıcıyı pişman etmez.Daha iyileri var evet ama ledin on masrafı biraz fazla olduğu için daha fazla ücret isteniyor ama onlarda parasinin hakkini veren en iyi ledler olarak hükümdarlığını sürdüyor.Almak istersende beğendiğin ledi amazon uzerinden (trye gonderimi çoğu zaman olmuyor ) alamayacağın  için ubuy.com uzerinden güvenle alabilirsin amazon ile bağlantılı bir firma.Led w tercihini sana bırakıyorum ama en az +400 almaya dikkat et.Gerekli tercihleri yaptığın vakit aklının takıldığı yerde sorabilirsin.Ve grow room hazır edilip ise koyulucagimiz vakitte ekstra olarak büyüme üzerine daha detaylı konusabiliriz.Tohum içinse sponsor firmada bulunmaz  ise seedfinder seedbank review yazarak yeşil olarak isaretli güvenli yerlerden alabilirsin.
isin rast gitsin

Arwen

Yeni üye
Merhaba 
Öncelikle tohum işini halletmeni öneririm. yetiştirme konusunda bende yeni başlayacağım sağolsun herkes çok yardımcı oluyor burada.
 detayları forum içerisindeki konulardan ve buradaki arkadaşlardan sağlayabilirsin. ama bir işe başlamak için sanırım en başta tohum siparişi geliyor gibi geldi bana çadır sistemi daha verimli geliyor bana ilk başta araştırmalarıma dayanarak söylüyorum yansıtıcılarla kaplı bir çadır içerisine gerekli şartları sağlayıp bitkilerini yetiştirebilirsin ben kısa süre içerisinde bu sistemi kendim yapmaya çalışacağım becerebilirsem bir konu içerisinde göstereceğim maliyetiyle birlikte. ışık gübre eğitimler konusunda bilgili arkadaşlardan detayları alman almamız çok iyi olacak :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********