nem makinesi önerisi

elchavoo

Üye
abiler merhaba başlığa takılmayın benim sadece nem oranım yükselmiyor yeni filiz bebeklerim var nem maks 60 oluyor çiçeklerin üzerine doğru verince
kabin ölçülerim 80x80x180
giriş/cıkıs fan 200/360m3
karbon 480m3
@higthead abi tavsiyen üzerine bu ölçülerde aldım şuan için 200m3 cıkısa taktim giriş yok içeride nem yükselmiyor sende bir ürün vardı otomatik yapiyodu nem makinesini felan nemi cıkıs fanını bu sekilde oto acılır kapanir yapmak istiyorum bunu nasıl sağlayacağım

higthead

Jolly Green
Dostum daha bebıs onlar ıcerde nemın vs durmaması norma. Eğer sonoff cıhazını alırsan neme gore fanları dur calıstır yaparsın ve sıcaklıga gorede.Yine soyluyorum daha bebıs oldukları ıcın kabınde hava dengesızlıgı normal. bebıslerın uzerıne pet bardak gecır bardagın sagına ufak 1 delık soluna ufak 1 delik aç ıcıne fıs fıs yap zaten bardak ıcı nem yukselıcektır. sonoff almana gerek kalmıcak ama otomatık sıstem olsun dıye al sonoff cıhazını.

Sen al 1 saatlık ısım var tam detaylı nasıl kullanılcagını yazarım.

Ototmatık nem makınası.

Sanırım dedıgın sonoff cıhazı
th10 olanını al

buda uzatma kablosu

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
abi benim almak istediğim makine şuydu nem makinesi yetersiz olduğu için yükselmiyor olabilir ama bu makine ortamın nemini ayarlıyor galiba https://www.pttavm.com/deerma-ld220...m=fiyat-kiyaslama&utm_campaign=akakce&v=1.6.3

Evet otomatıktır. Boyu baya uzun geldı bana ama guzel hosumada gıttı. Sen filizlere pet bardagı geçirrr bardak içi nem 90 larda olucaktır. Zaten yenı bebıslere bardak gecırmeden olmaz az cok bılıyosun sende.

Benım 150 lık kabındede yenı fılızlerde nem yukselmıyor normal yukselmemesı.Topragımız nemlı degıl vs yukseltmıyor nemı. Pet bardakla 10 gun atlattınmı sıkıntın kalmaz. Bitki buyudukce 1.5lt kola sısesını kesıpte kapatabılırsın.

kaiser

Kıdemli Üye
4lt tank grow başında 1 gün bile yetmeden bitecek eğer sürekli evde değilsen 5lt tank almanı tavsiye ederim, aynı zamanda bu makineleri mekanik zaman saatine bağlayınca kapat aç yapamıyorsun otomatik çünkü elektrik gidince veya mekanik saatle falan kapatınca otomatik yeniden başlamıyor çoğu bunu da kontrol et

elchavoo

Üye
4lt tank grow başında 1 gün bile yetmeden bitecek eğer sürekli evde değilsen 5lt tank almanı tavsiye ederim, aynı zamanda bu makineleri mekanik zaman saatine bağlayınca kapat aç yapamıyorsun otomatik çünkü elektrik gidince veya mekanik saatle falan kapatınca otomatik yeniden başlamıyor çoğu bunu da kontrol et
ortamdaki nemi sabitleme özelliği var galiba bunun icin almak istiyorum bende 4 lt de yeterli olur abi günde bir kere de olsa giriyorum eve yani bu linkteki ürün nasıl veyahut başka bir önerin varmı nemi yükseltemiyorum

kaiser

Kıdemli Üye
bu cihazları istediğin neme sabitliyorsun bunlar istediğin neme göre +-%5 şeklinde nemi sabitliyor kullanışlı ama dediğim gibi 24 saati boşver daha da az gider grow başlarında -ki en çok neme ihtiyaç duyduğun dönem. Bu kadar para verip daha iyisini alabilirsin

kaiser

Kıdemli Üye

kaiser

Kıdemli Üye
aynen ben de atacaktım sana link ama gerek yok kendin bul ürününü kendin al bilgilerini de vermeden mis gibi, kontrolünü yapar alırsın sıfıra o paraları bayılma aynı cihaz işte

higthead

Jolly Green
ben havacaa nın 3.8 lt sını kullanıyorum ılk 1 hafta 1bucuk kere deıstırmıs oluyorum suyunu.Fazla pahalı urun almaya gerek yok. 1 haftadan sonra zaten gunde 1 defa su eklemen yeterlı gelıyor.Ototmatık cıhaz oldugu ıcın

ben havacaa nın 3.8 lt sını kullanıyorum ılk 1 hafta 1bucuk kere deıstırmıs oluyorum suyunu.Fazla pahalı urun almaya gerek yok. 1 haftadan sonra zaten gunde 1 defa su eklemen yeterlı gelıyor.Ototmatık cıhaz oldugu ıcın
Başkan bu havvaca sonoff elektriği kesip başlatınca tekrar açıldığı için mi otomatik diyorsun? Eğer öyleyse daha büyük hazneli otomatik cihaz var mıdır?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
  • E ErdemRS6:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** ******** ***** * ****** ** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha***** ****** ***** *** hahahaha** *** ******** *** **** ******** *** ****** ** ********** hahahaha *****
  • the imam the imam:
    *** ******** hahahaha* ***** * ***** * ***** hahahaha** ********* ***** ****** ******* **** ******* ***** hahahaha***** *******
  • the imam the imam:
  • İstanbul İstanbul:
    *** ***** ** **** ******** hahahaha* **** ********* *******
  • the imam the imam:
  • İstanbul İstanbul:
    *** ******* ******** ********* ******** **** * ********* *** ******** ******* ****
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ******* *** ******** ****** hahahaha** ****** ** ***** ***** ******** ***** * ****** ** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • the imam the imam:
    **** hahahaha ****** *** **** ***** ********* *** ********** hahahaha* ***** ****** ******* ********* *** **** ** ********** ****** ********* ***** ***** ********* ****** ****** ***** ****** ******** **** ********** ****** **** ** ********* ********
    +1
  • C clackster:
  • C clackster:
    ******* *** ******* ******** * *** **** **** **** ******* ****** *** *** ******** ********* ** ***** ** *****
  • the imam the imam:
    hahahahahahahaha
  • the imam the imam:
    ********* ******* **
  • L Levrekbaz45:
    ***** ** **** ******** **
  • NewGardener NewGardener:
    hahahaha ******* ******** **** ***** ***** ** ********
  • the imam the imam:
  • the imam the imam:
  • Y Yeniyetmeci:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ****** hahahaha* ********** ********** ******* *** ******** ****** hahahaha** ****** **
  • the imam the imam:
    ***** ***** ******** ***** hahahaha ** **** ****** ********** **** hahahaha***** ***** ********* ********** ***** hahahaha
    ********* ******** ****** ***** ***** ******* ***** ******** ***** hahahaha ** **** ****** ********** **** hahahaha***** ***** ********* ********** ***** hahahaha
    NewGardener NewGardener: ********* ******** ****** ***** ***** ******* ***** ******** ***** hahahaha ** **** ******...