Nitrojen eksikliği mi? fazlalığı mı? Gübre yanığı mı? Nedir bu zayıflık ve sarılık

barker

Yeni üye
Selam dostlar;

Bitkim 20. haftasında.
Biobizz Light mix toprak ve 12 Litre air saksı.
250 watt hps + 100 watt cobled ışık kullanıyorum. 12/12 periyot.
Ortalama sıcaklık 25-27 arası nem 35 - 40 arası.
Elimde sadece Biobizz bloom ve cal-mag gübreler var.
Sulama;. Ortalama 1.5 Litre (en az 48 saat dinlendirilmiş) Ph: 6.0 - 6.4 ayarlanmış şekilde suyu 2 günde 1 gübreli 1 cal-mag veriyorum. Yani sade sulamayı cal-maglı veriyorum 3 haftadır.

Sömekler çok zayıf ilerliyor ve bazı yapraklarda sararmalar var. Ayrıca en altıda kurumuş resmen bitkinin. Acaba gübre yanığımı dedim, normal mi dedim, dallarda morarmış tam çözemedim

yorumlarınıza ihtiyacım var

fotoğraflar;

ayrıca upload ediyorum.

mr.peops

Üye
kanka herkes fikrini söyler , tecrübeliler biraz daha nokta atışı yapar fakat bazı şeyleri yanlış yaptığımızın farkına geç varıyoruz öncelikle cal-mag sürekli verilmesi gereken bir besin değil 10-15. günde bir verilir fazla vermek yarardan çok zarar getiriyor biraz araştır forumda hakkında bilgi mevcut ayrıca elinde azot yokmu biobizin grow olanı bitki çiçeğe girdikten sonrada azota ihtiyaç duyar eğer yeteri kadar azot bulamazsa alttan yukarı doğru yapraktaki besinleri kullanır ve yaptiraklar uçtan sapa doğru yavaşca ölür o yüzden günreli sulamana azotta ekle ve cal-mag sürekli kullanma sulama sonrası saksının dibinden mutlaka 100-200 ml su çıktığına emin ol tuz kalmasın toprakta bunlar benim fikirkerim araştırıp yorumlamak sana kalmış iyi growlar canım

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Dostum çiçeklenmenin kaçıncı haftasındasın ? kardeşim birde besin yanığı böyle olmaz yaprakların hemen hemen aynı veya ertesi gün kurur diye biliyorum ben çiçeğinde hiç bir şey göremedim evet sarı yaprakların var ama onlarda eğer 5. haftasına girdiysen çok doğal 5 haftalık gibi görünüyor veya 4 çok sağlıklılar ama arkadaşlarında bir yorumunu al ona göre davran iyi hasatlar gayet güzeller besin yanığın olsa thc lerin kalmaz hepsi kurur diye biliyorum istersen bir bak iyilerse sorun yok aynı sararmanın faklı faklı semptomları var ...bu adresten bir bakıver kardeşim.

mr.peops

Üye
Dostum çiçeklenmenin kaçıncı haftasındasın ? kardeşim birde besin yanığı böyle olmaz yaprakların hemen hemen aynı veya ertesi gün kurur diye biliyorum ben çiçeğinde hiç bir şey göremedim evet sarı yaprakların var ama onlarda eğer 5. haftasına girdiysen çok doğal 5 haftalık gibi görünüyor veya 4 çok sağlıklılar ama arkadaşlarında bir yorumunu al ona göre davran iyi hasatlar gayet güzeller besin yanığın olsa thc lerin kalmaz hepsi kurur diye biliyorum istersen bir bak iyilerse sorun yok aynı sararmanın faklı faklı semptomları var ...bu adresten bir bakıver kardeşim.

arkadaşada katılıyorum bitki hasata 1-2 hafta kala fan yapraklarındaki besinide ister ve öldürür

barker

Yeni üye
Teşekkür ederim kankalar cal-mag konusunda endişeliydim zaten aslında denemek istedim ama kesiyorum 10-15 günlüğüne. Tam ne zaman vermeliyim sizce ? Biobizz grow var bidahaki sulamaya grow ekleyeceğim bakalım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
    **** ******* ****** ****** ***** *** ** ***** ** ******* ***** **** ********** ****** *** ** ****** dready**** ** ****** ********** *********** ****** ****** **********
    +1
  • zero00 zero00:
    ******* ******** **** *** ***** dready*
  • kralartur01 kralartur01:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • P puslu77:
    *** ***** ***** *