Northern Lights Auto Bitiş.

• Konbuyu başlatan Üye silindi 20002
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 20002

Guest
Merhaba arkadaşlar,
60x60x140cm (0,36 m2)kabinde 100 watt qb ve 1 cob led ile 15 er litre monkey light mix evo topraklı saksıda 2xnl auto yetiştiriyorum.
İlk kez bu genetiği yetiştiriyorum.
Çoğu arkadaşın ilk aklına gelen heralde sıkış tıkış olacaktır. Amacım file çekip sıkışıkta olsa max verim ve kızların 2 sini de farklı dönemlerde ( hızlı ve koltuğa yapıştıran şekilde) hasat edeceğim.
1 galon saksıda canna terra bio toprak ile 11 ve 12 ekimde topraktan baş verdiler.
İlk hafta cam kenarı, 2. Hafta 60-50 cmden 24 saat ışık aldılar, pistiller görünene kadarda 24 saat ile devam edeceğim.
14. Gün air pot ve bez saksıya değişimi oldu ve beslemeye 2lt ye 2ml fish mix ile full gübreli suluyorum şu an.
Sağdaki 11 soldaki 12 numara. 6 ve 5. boğumlarını attılar boyları 12-13 cm resimde göreceksiniz. Işık mesafesi 45 cm de. D3611F08-DDAE-42CA-BADD-9A673E6F1F87.jpeg
Şimdi daha önce bu genetiğe bakmış arkadaşlara sorularım var.
1-boyları kısa mı kalmış yoksa cidden 80-110 cm i görebilir miyim bu genetikte? ona göre topping yapmam gerekebilir kabin yüksekliğim 140 cm çünkü ve ışık mesafesi , saksı yüksekliği vs bitki 90 cm i aşmamasını sağlamam gerekiyor)
2- fileyi ne zaman ve kaç cm mesafede çekmeliyim ( ilk kez kullanacağım), 12x12 cmlik kendim yaptığım file var.
3-Bir de siz değerli tohumsuz aile üyelerinin yorumları ve fikirleri benim için önemli, kızlarım hakkında yorumlarınız nelerdir?

herkese bol dumanlı, sorunsuz hasatlar dilerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 20002

Guest
Bu arada kızları ilk günler musluk suyu ile besledim ve ph dalgalanması yaşadım. Calmag sorunu başladığında fish mix ile çeyrek çay kaşığı epsom tuzu ekledim sularına ve şu an yapraklar toparlamaya başladı

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Eyvallah kanka. Tek korkum çok uzun olması.
Budama zorda kalmazsam yapmamayı düşünüyorum çünkü havalandırmam 220m3 ve küf sorunu yaşamayacağımı umuyorum. Ayrıca kızlarımı nem makinasına 5 lt suya 1 fincan H2O2 karıştırıyorum ve böylece bir miktar yapraktan beslenmiş oluyor ve zararlılardan koruyorum.

A

ALTINPİPO

Guest
Eyvallah kanka. Tek korkum çok uzun olması.
Budama zorda kalmazsam yapmamayı düşünüyorum çünkü havalandırmam 220m3 ve küf sorunu yaşamayacağımı umuyorum. Ayrıca kızlarımı nem makinasına 5 lt suya 1 fincan H2O2 karıştırıyorum ve böylece bir miktar yapraktan beslenmiş oluyor ve zararlılardan koruyorum.
ıyı yaptın kanka uzun olmaz korkma hps yok sonucda led haftada bir foto guncellemesı beklıyorum senden okadar

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Niyetim günlük açmamaktı ama haftada 1 foto sallarım hem deneyimi paylaşmış oluruz.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Eyvallah kanka açıkcası bitkiyi çokda bodur istemiyorum, 70-90 cm de baskılamak isterim. Onun için ne yapabiliriz?

S

silas

Guest
Gayet sağlıklı iyi gidiyor, sulamaya biraz daha dikkat et aşırı sık sulama yapmamaya özen göster. İçin rahat olsun bitki o kadar büyümez, hem auto hem de eğitim vereceksin scrog varken o mesafeler zaten çıkmaz, ayrıca tohum sitelerinde ölçü oranlarını hasat gün sayıları genelde tutmaz.
Autoya fazla topping atmanı önermem, hasat süresi kısa olan bir bitki sonuçta çok toping atıp eğitimi uzun tutarsan gereksiz hasatı uzatmış olursun ama mutlaka 2 toping öneririm. Fileyi çiçeklenme başladığında bitkinin uzun dallarını 3-5 cm içine geçirerek takabilirsin.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Teşekkür ederim @silas34 tavsiyen sonucu toprağıda monkey soil aldım.
1 galon saksıda 4-5 günde 500 cc sulama ile iyice yaydım kökleri, pot değiştirirken köklerin oldukça sağlıklı ve yayıldığını gördüm.Potları taşırken mikoriza kullanıyorum ve bitkiler bugün 14 cm civarında.Potlarım büyük ve ortamala 4-5 günde 1 suluyorum ve özellikle kök gelişimi için nem ölçeri iyi kullanabiliyorum, yağmur suyu topladım dün 40 lt kadar ve sulama ile ilgili tavsiyene de dikkat edicem. Tavsiyene uyup 2 kez toping ile 4x2=8 ana cola yapıcam bakalım nasıl olacak sonuçları görücez.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Yılbaşında hasat planlıyorum 12-13 hafta max.

C

Cibril

Guest
Kral çok hızlısın cam önü growdan tam teçhizatlı growlara geçtin yetişemiyoruz valla:) bitkilerin harika gözüküyor tam bir professional işi olmuş. Hasatın bol kafan Nirvana olsun inşallah.

Kankam benimde daha önce 3xnl auto baktığım olmuştu şu an gayet iyi gidiyor senin kızların. Ben 100.100.180 kabinde 400w hid ile yapmıştım sadece An micro grow bloom ve son iki hafta overdrive kullanmıştım 157gr kuru vermişti. Sanırsam benim kızlar saksıyla birlikte kabinin yarısına ya gelmişti ya gelmemişti. Yani boyu hiç dert etme. En kötü üstadın dediği gibi file çek.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Eyvallah kankalar. Bu son ve 8. Auto dönemim.
Aslında balkon ve cam kenarı bana acayip zevk veriyordu ama malum güvenlik ve istediğim zaman ekim için indoora geçmem şart oldu. 2. Growum olacak indoorda ve bu sefer dediğim gibi 2 farklı kafada hasat istiyorum. Beni boy konusunda rahatlattınız sağolun. Filem hazır ve 25 gözlü hepsini de doldurmak istiyorum açıkcası.
AN ı bende çok merak ediyor ve kullanmak istiyorum. Biobizz fish, bloom , topmax ve alg a mic (belli dönemlerde) gübrelerim var. Yarasa gübresini de sıvı çiçek ilk dönemde özellikle kullanacağım. Bakalım bizi nasıl bir dönem bekliyor.

kallavi

Yeni üye
Gayet sağlıklı iyi gidiyor, sulamaya biraz daha dikkat et aşırı sık sulama yapmamaya özen göster. İçin rahat olsun bitki o kadar büyümez, hem auto hem de eğitim vereceksin scrog varken o mesafeler zaten çıkmaz, ayrıca tohum sitelerinde ölçü oranlarını hasat gün sayıları genelde tutmaz.
Autoya fazla topping atmanı önermem, hasat süresi kısa olan bir bitki sonuçta çok toping atıp eğitimi uzun tutarsan gereksiz hasatı uzatmış olursun ama mutlaka 2 toping öneririm. Fileyi çiçeklenme başladığında bitkinin uzun dallarını 3-5 cm içine geçirerek takabilirsin.

peki ne zaman sulamak dogru ben isik sonmeden su veriyorum dogru zaman ne zaman

Ü

Üye silindi 20002

Guest
peki ne zaman sulamak dogru ben isik sonmeden su veriyorum dogru zaman ne zaman
Hocam bunla ilgili çok değişik bilgiler var. Işıklar hemen kapandıktan sonra sulamıyorum ben sadece nemi arttırıp; küf sorunu yaşamamak için. Yoksa ışıklar açılmadan yarım saat önce yada yapraklara değdirmeden ışıklı dönemde vs hiç dikkat etmedim. Dikkat ettiğim tek konu toprağa sapladığım nem ölçer 2-3 arasına geldiğinde ortalama 2 lt yi 15 lt lik toprağa 20 dkda yavaş yavaş suluyorum. Her litre artışında 10 dk ekliyorum öyle düşün.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
İlk top.8B6B9704-546D-41D1-9AEB-9602C417D189.jpeg
Merhaba ,
2 saat önce ilk toppingi , Yapmadan boylarını ölçtüm.
Dün akşam 22 de, 12’yi , 45 cm den 100 watt qb a; 11’i, 500 watt diye aldığım lensli cob lede 35 cm den koymuştum.
No:12 boyu 14 cm.Ama beni şaşırtan 11 in boyu 19 cm di. Şaşırdım kafamda güzel, mümkün mü dedim? Cob farkı vs?
derken 2 bitki 1 er gün arayla çıktığı için 11 hep öndeydi ilk gübreli suyla işkence yapmış yatırmıştım onu kafalar aynı yükseklikte olacak şekilde , cobun altında dimdik olmuş bitki.
5. Boğumdan sonra toppingi vurdum ikisinede.
Elimde revive bekletiyorum veremedim dün yağmur suyu aldıkları için bir sonraki beslenmede de gübre zamanı gelmiş olacak. O zamana göre de stresten çıkar yoksa yapraktan belki revive uygulayabilirim.
Ne dersiniz?
nem oranı 60 altı nem makinası 5 lt ye 1 fincan oksijenli suyla en düşük modda.
sonraki toppingte belki 1 hafta sonra çiçeklenmeye girmeye yakında revive kozumu çekicem.

S

silas

Guest
Şu an iyi gidiyor, sulamaya gübreye dikkat ederek devam et, revive stresten çıkarma konusunda çok başarılı, stresten çıkarmak için kullanırken sade suyla ver diğerleriyle karıştırma, şu an revivelik bi durum yok.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
11 numara 21 cm
12 numara 15 cm,hacim olarak önceki resimlerle kıyasladığımda baya yayılmış durumdalar ve toprak hala ıslak ondan beslemek için biraz daha beklemeye karar verdim.
İlk gübreli sudan sonra epsom tuzu unutmuştum alt dallarda calmag sorunu başlamış, yeniler iyi gibi.
Bir sonraki beslemede epsoma devam edicem.
60x60 çadırda biraz zorlanıcam sanırım 2x15 lt saksıda ama fileye güveniyorum.
Işık 24 saatte idi.
Kızlar 10 güne çiçeğe giricek; cinsiyet gösterdikleri ve şu an ufakta olsa alan ve calmag gibi sorunlar başladığı için ışığı artık 20 saate çekiyorum.
Bitkilerde 1-2 düzenleme yaptım ve fan yapraklarını altta baskılayarak yan daları üste çıkardım.
Şu an tam 3 hafta bitti ve son halleri...1DE226CF-0627-4D11-A37B-4540C7A97B0C.jpeg

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Selam arkadaşlar.
Bugün 2 kızımada topping yapalı 4 gün olmuştu.yeni kafaları çıkarmıştı ve çok zamanım kalmadığı için 2. Toppingi vurdum.
bitkiyi fan yaprakları altta kalacak şekilde çok toprağa yaklaştırmadan apikal ve toprak arasında 45 derece açılarda açtım. yeni kafalara yer olsun diye lst ile anacolayı eğerken kafayı kırdım yanlışlıkla tam kopmadı ama dış kılıf zarar gördü, deli gibi kokmaya başladı 11i kırınca, elastik hipafiks ile 1 kat bantladım. Bakalım tutunabilecek mi? Görücez
Stresten tahminim hasatın miktarını bilmem ama zamanını uzatacaktır ama dal yaşarsa thcden yana cidden beni güldürecek.
Totalde 80-100 arası günde tamamlayacağım sanırım growu. Yılbaşı çamı hazırlıyorum :)
12 yi hızlı 11 i koltuğa yapıştıran yapmayı planlıyorum. Böylece aynı genetikte 2 farklı kafa.
En son sulayalı 5 gün olmuştu ve toprak nem ölçerde kök bölgesinde 1-2 arasına gelmişti. Bitki kafalarından da anlaşılacağı gibi hafif açık yeşillik vardı ve 5 lt yağmur suyuna toplam 12,5 fish, 5 alg a mix ve lanet epsom tuzunu bulamadığım için 5 ml calmag vermek zorunda kaldım. PH harika çalıştı hiçbir ayarlama yapmadan 6,5. Bakalım çiçeklerde nasıl bir sonuç verecek.
Suyu abartmış olabilir miyim? 1 damla su akmadı alttan.köklerin cidden iyi yayılmasını istiyorum. Potlar 15 litre bez ve air.
Toprağı kenarı vs si heryeri düzgün bir şekilde 1,5 lt 15 dk da 1 saksıya verdim ve diğer saksıya geçtim. Böylece saksılar dinleniyor ve güzel su tutuyor bende 2-3 günde 1 sulamak zorunda kalmıyorum.
Bunun deZavantajı çük kadar bitkiye yapamazsın. 2. si 5 günde 1 verdiğin için gübreye dikkat etmek lazım yoksa sorun yaşar flush atmak zorunda kalabilirim. Ama normalde bu dönemde haftalık sadece 3,5 fish mix litrede veriyordum ;1-2 lt suda eski çiçeklerimde. Pek de bi sorun olmamıştı. Bu beslemede özellikle fishi yanına alg kullandığım için azalttım.
6369F55A-75AF-49C0-8650-D7E64F2B797E.jpeg

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********