Oda icin yardm kankalar

kuruoffcll

Yeni üye
Kankalar Selamun Aleykum.

Oncelikle dumanınız bol olsun..
Bende kendimce ufak bi oda kurmak istiyorum. Ilk defa yapıcam. Sitede çok dolaştım, araştırdım bicok bilgiyide edindim sizlerden dolayı cok sagolunn..

Simdi ben basit usul bi sistem yapmak istiyorum. Tek bitki. Degenetica'dan alıcam(diger tohumlarıda saklicam).
Benim elimde bi elbise dolabı var.
85×45×180cm
Bunun icinde tek bitki buyutup iyi bi sonuc almayı hedefliyorum. Burda gördügüm kadarıyla ne kadar cok ışık o kadar iyi hasat. Burdan yola cıkarak 600w bi set alsam nasıl bi iş cıkar ortaya? Tabi gübre secimi, sıvı gübreler, ışık gücü vs.. yardımcı olursanız cok mutlu olucam cünki bende sıkıldım artık ne ictigimiz belli degil geberip gitcez valla..

BOL HASATINIZ OLSUN KANKALAR :)

Marangoz

Kıdemli Üye
Öncelikle kolay gelsin kanka. Işığın türünü belirtmemişsin ama ben HID olduğunu düşünerek yazıyorum. 600w ışık hem tek bitkiye hem de kabin alanın için fazla. 
600w tek bitki için kullanılacaksa bitkinin uzun ve eğitimli bir filizlenme dönemi geçirmesi lazım.
600w HID, 1.2 X 1.2 metre alan için idealdir. Sana tavsiyem tek bitki için 250w ile başlaman. Isı ve tüketim gibi bir çok konuda avantaj sağlarsın. 
Diğer konularda ise araştırmayla bilgi edinebilirsin forumda. Tohumların geldiğinde günlük açarsan daha detaylı yardımcı olacaktır tüm growerlar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
  • E ErdemRS6:
  • K Kolpa.:
    dready********** dready********** dready********** ******** ****** dready* ****
  • Night owl Night owl:
    ********* **** ** ****** *********** **** **** **** ****** ***** *********** **** ** ********* ******* ***** *** *** ******* *****
    +1
  • 4glow20 4glow20:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******* **** *** ***** ********* ********* ******* *** ****** ** ******** ****** ******** *********** dready**********
  • Night owl Night owl:
    **** **** **** ****** ******** ***** *** ****** ******** ****** dready* ****
  • E ErdemRS6:
    ******* **** *** ***** ********* ********* ******* *** ****** ** ******** ****** ******** *********** *** ***** **** *** ***** ****** ********* ********* ***** *******
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ***** ******** ****** ** ****** *** **** ********** *** ***** ****** ********* *** ****** ******** ***** *****
  • K Kolpa.:
    **** **** **** ****** ******** ***** *** ****** ***** *** **** ******** ***** ******** ****** ******* *** ******* **** dready*** **** *********** ****
  • K Kolpa.:
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ******** ******* **** **** **** ** ****** **** ***** *** **** ******** ***** ******** ****** ******* *** ******* **** dready*** **** *********** ****
  • 4glow20 4glow20:
    ***** ******** **** ****** ******** ****** ***** ****** *** ********* **** dready **** ********** ****** ****** ********** **********
  • 4glow20 4glow20:
    +2
  • Night owl Night owl:
    ********** **** ***** ** ***** ********** ***** ******** **** ****** ******** ****** ***** ****** *** ********* **** dready **** ********** ****** ****** ********** **********
  • K Kolpa.:
    ****** ******** ** ********* ******* ******** ******** ** ********* ****** *** **** ****
    +1
  • K Kolpa.:
  • K Kolpa.:
  • Night owl Night owl:
    dready** ***** ********* *** ******
    +1
  • K Kolpa.:
    dready** ****
  • 4glow20 4glow20:
  • F FraudeG:
    ********* ******** **** ** ** ***** *** ***** ****** ***** ***** dready* ***** ********* ********* ********* *****
    F FraudeG: ********* ******** **** ** ** ***** *** ***** ****** ***** ***** dready* ***** *********...