outdoor gubre konusunda yardim

• Konbuyu başlatan Üye silindi 20046
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 20046

Guest
Advanced Nutrients marka ilac kullanmak istiyorum outdoor icin cam agaclarinin arasinda ormana dikicem filizlenmeden hasat sonuna kadar hangi ilaclari kullanmam gerekiyor ustalar

Regu

Kıdemli Üye
Öncelikle bu yazıları okumanı öneririm aylar saçma gelebilir yurt dışımda o aylarda Ekim yapılıyor kendine göre uyarla sen ama bilgiler güzel

https://www.advancednutrients.com/articles/maximum-yield-vegetative-stage/

Bitkini direkt yere toprağa mı ekeceksin yoksa saksı mı koyacaksın dışarı kankam

Ü

Üye silindi 20046

Guest
Öncelikle bu yazıları okumanı öneririm aylar saçma gelebilir yurt dışımda o aylarda Ekim yapılıyor kendine göre uyarla sen ama bilgiler güzel

Bitkini direkt yere toprağa mı ekeceksin yoksa saksı mı koyacaksın dışarı kankam
Knka 15 cm 20 cm ye kadar isik altinda tutucam ya 600w hps de mart da dikicem nisanda topraga alicam boyle dusunuyorum

Regu

Kıdemli Üye
Knka 15 cm 20 cm ye kadar isik altinda tutucam ya 600w hps de mart da dikicem nisanda topraga alicam boyle dusunuyorum
Kankam öyle diyorsan ben birşey diyemem çünkü daha önce hiç içeriden dışarı bitki geçirmedim tecrübeli bir arkadaş yanıtlarsa daha iyi olur kankam kusura bakma kolay gelsin şimdiden

Ü

Üye silindi 20046

Guest
Kankam öyle diyorsan ben birşey diyemem çünkü daha önce hiç içeriden dışarı bitki geçirmedim tecrübeli bir arkadaş yanıtlarsa daha iyi olur kankam kusura bakma kolay gelsin şimdiden
Direk topraga atsam patlarmi ?

Ü

Üye silindi 22479

Guest
Direk topraga atsam patlarmi ?
kanka ben outdoor konusunda tecrübeliyim yalnız hiç gübre kullanmadım.
direk toprağa atman riskli neden dersen toprakta mikrop oluyor patlatmıyor bunu da denedım çıkmadı tohum.
dediğin gibi yap kanka önce tohumu kendın patlat ardından toprağa geç biraz filizlensin en garanti yolu budur bir problem de cıkmaz.
son olarak da gübre olarak dayımlar çiftçi domates bibere verilen beyaz gübrelerden oldukça az şekilde bitkiyi yakmadan birkaç sefer verdım. fazlası hemen yakabilir diye azar azar vermiştim

Cashh

Doktor

Kanka bu gübreler için ne diyorsun

Ü

Üye silindi 20046

Guest
kanka ben outdoor konusunda tecrübeliyim yalnız hiç gübre kullanmadım.
direk toprağa atman riskli neden dersen toprakta mikrop oluyor patlatmıyor bunu da denedım çıkmadı tohum.
dediğin gibi yap kanka önce tohumu kendın patlat ardından toprağa geç biraz filizlensin en garanti yolu budur bir problem de cıkmaz.
son olarak da gübre olarak dayımlar çiftçi domates bibere verilen beyaz gübrelerden oldukça az şekilde bitkiyi yakmadan birkaç sefer verdım. fazlası hemen yakabilir diye azar azar vermiştim
Tesekkur ederim guzel yorumun icin kafama takilanda buydu zaten

Cashh

Doktor
Knka ana gubrelerle isi bitirebiliyomussun Biobizz Fish Mix - Bio Bloom - Topmax bu ilaclari kullanman yeterliymis
Kanka Advanced te de varmıymış bunun muadili üç ana gübre biobizz e göre Advanced daha iyi diyorlar ondan soruyorum yoksa bunları alayım en azından tamamen sallamasyon değil bir bilenin söylediği demi kanka teşekkür ederim

Ü

Üye silindi 20046

Guest
Kanka Advanced te de varmıymış bunun muadili üç ana gübre biobizz e göre Advanced daha iyi diyorlar ondan soruyorum yoksa bunları alayım en azından tamamen sallamasyon değil bir bilenin söylediği demi kanka teşekkür ederim
Advanced knka bana biraz karisik geldi en iyisi biobizz

Cashh

Doktor
Advanced knka bana biraz karisik geldi en iyisi biobizz
Tamam kanka. Siparişi oluşturdum şimdilik 250 şer ml alıcam sonra gerektikçe. Sana sormak istediğim ben arıtma suyunu yani evdeki içme suyumu veriyorum ph ölçmedim biraz da karışık işler düşür yükselt ph metre alsam mı bunu es mi geçsem bilemedim

Ü

Üye silindi 20046

Guest
Tamam kanka. Siparişi oluşturdum şimdilik 250 şer ml alıcam sonra gerektikçe. Sana sormak istediğim ben arıtma suyunu yani evdeki içme suyumu veriyorum ph ölçmedim biraz da karışık işler düşür yükselt ph metre alsam mı bunu es mi geçsem bilemedim
Knka ph ölçme olmazsa olmaz knka kullanmalisin suyu aritmada verme normal su ver şişelere doldur odaya koy beklet su vereceginde o suyu kullan

Ph dusurme https://www.growkent.com/urun/biobizz-bio-ph-down-250-ml#gallery-1

Ph ölcer

Suya gubrelerini karisrir knka sonra damla damla ph dusurucu kat suya sonra iyice karistir su bardaginjn yarisina kadar gubreli su koy ph olcerin kapagini ac sonra bardagin icine koy tirnaktan ac ph olceri olcer zaten ph dusurucu ile dusurcen gerisii sende

Ü

Üye silindi 20046

Guest
Knka ph ölçme olmazsa olmaz knka kullanmalisin suyu aritmada verme normal su ver şişelere doldur odaya koy beklet su vereceginde o suyu kullan

Ph ölcer

Suya gubrelerini karisrir knka sonra damla damla ph dusurucu kat suya sonra iyice karistir su bardaginjn yarisina kadar gubreli su koy ph olcerin kapagini ac sonra bardagin icine koy tirnaktan ac ph olceri olcer zaten ph dusurucu ile dusurcen gerisii sende
Ph ölcme olmazsa cok sorun yasarsin knka bence

Cashh

Doktor

Ph ölcer

Tamam kanka teşekkür ederim. Arıtma yerine normal dinlenmiş su diyorsun ama ph ölç ve düşür de ver diyorsun tamam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
  • İnksel İnksel:
    ***** *** **** ***** ******** *** ********** ****** ********* ***** ****** **** ***** ********* ** *****
  • İnksel İnksel:
    ****** *********** ******* dready ****** * ****
  • İnksel İnksel:
  • Sleepless Sleepless:
    * ***** ***** ***** ******* ****** ***** ****** ******* ** *********** dready* *** *** *******
  • Sleepless Sleepless:
  • İnksel İnksel:
    +1
  • İnksel İnksel:
    ** ****** **** ******* *** ******** ****** ***** **** dready ***
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • İnksel İnksel:
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
  • İnksel İnksel:
    +1
  • İnksel İnksel:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    ***** ***** **** ********* ******** ******* **** ********** ******* ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    ** *** **
  • İnksel İnksel:
    ********** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    **** ****** **** ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    ** ******** ***** ***** ** ***** ****** dready ****** ******** ******** **
    ****** ** ***** ******** *** ****** * ** ******** ***** ***** ** ***** ****** dready ****** ******** ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    Sleepless Sleepless: *** ******