Outdoor lekelenme ve yapraklarda kavrukluk

Kralod

Üye
@Püskütvarmı kral selamlar tekrardan. Ben bahsettiğin calmag hazırladım 5lt’ye hangi aralıklarla ve kac ölçek vereyim sizce? Herhangi bir zararı olur mu günlük beslesem bununla veya iki güne bir?

püskütvarmı

Ordinaryüs
Bro 500 ml e 500 ml normal su katıp bitki başı dibine gelmeyek şekilde verebilirsin . Her gün birşey verilmez kanka . 4 5 günde 1 ver . Senin çevrende tavuk felan yokmu ondan azot gübresi yapsana. Ondanda vermen lazım buna. .

püskütvarmı

Ordinaryüs
İkisini aynı gün verme. Calmag ver 3 4 gün sonra gübre ver. Sakın tavuk gübresini kuru halde dibine koyma kanka şerbet yap . YouTube tavuk gübresi şerbeti nasıl yapılır yaz cikar. Kolay gelsin 15 20 gün sonra gelişmeleri yazarsın buraya

Ü

Üye silindi 30565

Guest
@Püskütvarmı hocam bu arada 2-3 gün yagmur yagdı. azot alsın diye bitki üstünü kapatmadım. hava yagıslı olmasına ragmen saglam aldı günesi. ondan yana bir sorun olmadı. toprak bu 2-3 günde genel itibariyle nemli kaldı diyebilirim. ek bilgi olarak vermek istedim.
Kanka şeker gubresini arkadas saksıda yaptigin için dojaz da uyarı yapmamış galiba , şeker gübresi 46n içerir yakma konusunda muazzam bir özelliği vardır taban gübresi olarak kullanıldığı doğrudur lakin ben şu şekilde kullanılmasında çok fayda gördüm , o gördüğüm ağaca sadece 1.5 2 gr şeker gübresi yeterli gelirdi, su mantıkla düşün 2 gr min %46 si azot. Bunu bilinçli kullanmak gerekir. Çok fazla sulu kalmış dibi yeni filizler asagi kıvrılmış saksıyi yerden yükselt dostum outdoor yapıyorum diyorsan her xaman toprağa ekmeni tavsiye ederim saksıda hiç bir zaman tam potansiyeline eristiremedim ben. Toprak bonkördur, flash dediğin durum toprakta pek gerek kalmıyor bol sulama ile yaparsan. Sadece organik sadece kimyasal giden arkadaşları ben anlamıyorum, organik toprakta kalır bitkiye bakteri parçalar verir , kimyasal ise bakterinin ayristirdiginda tek halde ki n p k gibi bu gübreler suda çözünür yani bitkinin 2 günde alacağı cinsten , 2 sini de mantıklı olarak bilinçli olarak kullanımda her zaman olmazsa olmazlarimiz :) şeker gübresi vs bu gibi gubreler her zaman azar azar ve birazcık fazla suyla verilir serin saatlerde verilmesi ayrı bir şarttır

püskütvarmı

Ordinaryüs
Kanka şeker gubresini arkadas saksıda yaptigin için dojaz da uyarı yapmamış galiba , şeker gübresi 46n içerir yakma konusunda muazzam bir özelliği vardır taban gübresi olarak kullanıldığı doğrudur lakin ben şu şekilde kullanılmasında çok fayda gördüm , o gördüğüm ağaca sadece 1.5 2 gr şeker gübresi yeterli gelirdi, su mantıkla düşün 2 gr min %46 si azot. Bunu bilinçli kullanmak gerekir. Çok fazla sulu kalmış dibi yeni filizler asagi kıvrılmış saksıyi yerden yükselt dostum outdoor yapıyorum diyorsan her xaman toprağa ekmeni tavsiye ederim saksıda hiç bir zaman tam potansiyeline eristiremedim ben. Toprak bonkördur, flash dediğin durum toprakta pek gerek kalmıyor bol sulama ile yaparsan. Sadece organik sadece kimyasal giden arkadaşları ben anlamıyorum, organik toprakta kalır bitkiye bakteri parçalar verir , kimyasal ise bakterinin ayristirdiginda tek halde ki n p k gibi bu gübreler suda çözünür yani bitkinin 2 günde alacağı cinsten , 2 sini de mantıklı olarak bilinçli olarak kullanımda her zaman olmazsa olmazlarimiz :) şeker gübresi vs bu gibi gubreler her zaman azar azar ve birazcık fazla suyla verilir serin saatlerde verilmesi ayrı bir şarttır
Forumda konu aç kanka bununla ilgili yapıp görüp faydalanan olur .

Kralod

Üye
tesekkür ederim bilgilendirici yorumunuz icin, takibe aldım :)

Kralod

Üye
İkisini aynı gün verme. Calmag ver 3 4 gün sonra gübre ver. Sakın tavuk gübresini kuru halde dibine koyma kanka şerbet yap . YouTube tavuk gübresi şerbeti nasıl yapılır yaz cikar. Kolay gelsin 15 20 gün sonra gelişmeleri yazarsın buraya
tamamdır hocam, öyle yapacagım. artık asla kuru şekilde bir sey verir miyim.. sütten agzı yanan yogurdu üfleyerek yer.. =) gecen forumda okumuştum eksik gübrenin telafisi olur ama fazlasının geri dönüşü olmayabiliyor.. bende o mantıkla ilerlerim artık. bu arada cansın, seviliyorsun <3

Kralod

Üye
@Püskütvarmı hocam tekrardan selamlar. flush yaptıktan sonra calmag karısımını döktüm üzerinden 2 gün gecti. agacta pek bir degisiklik olmadı aksine çiçeklenecegi yerlerde de kurumalar ve lekelenmeler meydana geldi. fotografları asagıya bırakıyorum. sanırım kurtaramayacagım agacı.. :(

Kralod

Üye
2 günde bitki düzelmez kanka , eski yanan yapraklar onlar . Calmag verdiysen şimdi 3 4 gün geçsin azot gubresi ver.
Anladım hocam yüreğime su serptiniz. Tesekkür ederim. Azot gübresini de ayarlayacağım. Bir sey daha danışayım size hocam. Benim bitkiyi yetiştirdiğim kova sürekli nemli kalıyor. Sulamaya bitki yanmaya basladıgından beri dikkat ediyorum fakat eski sulama alışkanlığından (bir gün var bir gün yok şeklinde suluyordum) tabanı halâ nemli. Flush ve calmag’tan sonra sulama yapmadım zaten. Simdi bitkiyi bir palet üzerine aldım. Kovadaki delikleri de arttırdım. Tr’nin en saglam güneş alan ilinde yasıyorum. Kovadaki nem zamanla kurur ve sular süzülür dimi hocam? Yani köklerin çürümesi falan da korkutuyor beni cünkü?

püskütvarmı

Ordinaryüs
Anladım hocam yüreğime su serptiniz. Tesekkür ederim. Azot gübresini de ayarlayacağım. Bir sey daha danışayım size hocam. Benim bitkiyi yetiştirdiğim kova sürekli nemli kalıyor. Sulamaya bitki yanmaya basladıgından beri dikkat ediyorum fakat eski sulama alışkanlığından (bir gün var bir gün yok şeklinde suluyordum) tabanı halâ nemli. Flush ve calmag’tan sonra sulama yapmadım zaten. Simdi bitkiyi bir palet üzerine aldım. Kovadaki delikleri de arttırdım. Tr’nin en saglam güneş alan ilinde yasıyorum. Kovadaki nem zamanla kurur ve sular süzülür dimi hocam? Yani köklerin çürümesi falan da korkutuyor beni cünkü?
3 4 gün sulama daha birşey yapma birşey olmaz . Sonra foto atarsın zaten delik açıp yapacağını yapmışsın .bekleyelim .

Ü

Üye silindi 30565

Guest
Koklendirici varsa elinde onuda kullan ziyadesiyle saçak yaktın kök atması gerek zaten vegde daha attirabildigin kadar kök attır yavaş yavaş düzelir sicaklara dikkat et takip et 30 32 derece civarini geçtiği saatlerde gölgeye al gerekirse 1 1.5 saat biraz daha narin bi ortam ister su an

Bar

Kıdemli Üye
@Püskütvarmı
Hocam ben şu şekilde bahsedeyim size. Bir dostum tarafından getirildi bu kız bana. 2 kök getirdi. İkisinide topraga indirdim.
Birisi kurudu.
Bunun da kurumasından korktum. Saksıya aldım bunu. Hiç eğitmedim bitkiyi saldım. Topping falan yapmadım.
Bizim valide googleled işleri sever ve bilgisi vardır ona bıraktım bakması icin.
Bakımını cok güzel ypaıyordu. Yumurta kabugu uygulamaları, muz kabugu uygulamaları vs. her sey cok güzel gidiyordu.
Bende arada bir şirempe veriyordum kök güçlendirici. O da iyi geldi bitkiye. Güçlendi iyice yapraklar koyulaştı falan.
En son bir tanıdık dedi ki şeker gübresi koyman lazım. Ok dedim gittim aldım.
Onu koydum 1 defa hafif yagmurlu bir havada kendi kendine emdi.
İyi geldi bitkiye. Olumsuz bir tepkisi olmadı.
İkinci ölçek şeker gübresini verdim biraz daha yogun bir sekilde gövdeden uzak saksı ektrafına gelecek sekilde.
Bu da okey. En sonda da bir ziraatçi arkadas bana taban gübresi verdi. Dedi bunu saksıya dök az bir sey. İyi gelir.
Dediğini yaptım hocam. Ne olduysa bu islemden sonra oldu. Taban gübresinden mi oldum emin değilim ama.
Daha sonra inceledigimde bu gübreyi topragı ıslah ederken kullanıyorlarmıs.
Dün yapraklarda iz ve kavrukluk vardı. Bugün izler ve kavrukluklar artmıs.
Bitkinin yaprakları tamamen asagıya dogru inmiş neredeyse. Fotoyu bırakıyorum alt tarafa.
Hocam bir yardım be..

Kanka benim şeker gübresinden 5,6 bitkim yandı fazla verme. Dediğin gibi yağmur yağarken yada fazla suyla ver yoksa bitki elden gider ben suyu az vermişim o Zaman bilmiyordum fazla vermişim bide gubreyi.geri getiremedim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Emmy Emmy:
  • T Turco:
    * *
  • Bomberx Bomberx:
    hahahaha* ********** ****** ******* ******* hahahaha*****
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ********** hahahaha ****** ********* ****** *** hahahaha
    *** *** *** ******** hahahaha**** ***** ****** *
  • Mordecai Mordecai:
    ******* ******* hahahaha*
  • Mordecai Mordecai:
    hahahaha* *******
  • Mordecai Mordecai:
    **** hahahaha***
    ********* ******* ********* ********** **
  • Bomberx Bomberx:
    ****** ********* ****** ******* ******** ********** hahahaha ****** ********* ****** *** hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    ******** ******** hahahaha******
    ******* hahahaha**** ***
  • Bomberx Bomberx:
    ********** **
  • Bomberx Bomberx:
    *** hahahaha*** *
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
    ***** ***** *** ***** hahahaha*** *** *** ***** ***** ********
    Bomberx Bomberx: ***** ***** *** ***** hahahaha*** *** *** ***** ***** ********