Outdoor / Ormanda Yetiştirme Mümkün mü

Nikoox

Yeni üye
Arkadaşlar hepinize selam şimdi sizlere bir sorum olacak.

Aklımda şöyle bi fikir var 5 adet Jack Herror Autoflower siparişi verdim bunları evde filizlendirip ortalama 1. Haftasında ormana ekmeyi düşünüyorum sizden de olur olmaz fikri almam lazım

şimdi belirlediğim bölgeyi güzelce kazıp oraya cocopeat toprak dolduracağım mekan güzel güneş gören bir yer tepelik ektikten sonra 5 L 2 pet şişeye ufak delik açıp bitkinin yanına bırakacağım böylece damla damla sulama yapacak o bölgeye de haftada 1 veya 2 defa gideceğim sulama ve pet şişeleri doldurmak için sizce bunun sonucunda nasıl bi sonuç alırım cevaplar için şimdiden teşekkürler

oturanboga35

Müptezel
Knk su şişede durdukça ph i değişecek tabi iş buraya gelene kadar farklı farklı bir sürü problem yaşayacağına eminim bence hafta da iki kere gidebilirim diyorsan elle sula dibine de kuru otlarla kapat kuruması geciksin toprağı kazdiktan sonra cocopeat dediğin sanırım saksı toprağı onu doğal gubreyle harmanla

Nikoox

Yeni üye
Knk su şişede durdukça ph i değişecek tabi iş buraya gelene kadar farklı farklı bir sürü problem yaşayacağına eminim bence hafta da iki kere gidebilirim diyorsan elle sula dibine de kuru otlarla kapat kuruması geciksin toprağı kazdiktan sonra cocopeat dediğin sanırım saksı toprağı onu doğal gubreyle harmanla
Kankam toprak cocopeat olacak o da hindistan cevizi kabuğu var ya ondan yumuşak toprak perlit ile karışım yapmayı düşünüyorum ormanda da biobizz ile besleyeceğim bio bloom, top max ve bio grow

oturanboga35

Müptezel
Hmm o zaman sıkıntı yok. Sen bir tane de ph down al biobizz marka fena değil 250 ml olandan al senin bu growu rahat çıkarır. Birde bio grow yerine fishmix al outdoor için o öneriliyor.

AwaKe4

Müptezel
Kanka sulama işi öyle olmaz. O cocopeat köklendirme ve filizlendirme dönemleri için uygun. Zaten bitki kökleri bu cocopeatı deler ve ulaşması gerekn toprağa ulaşır. Sulama kısmında damla sulama cannabis bitkileri için pek verimli bir sulama değil. Toprağın kuruduğunda sulama yapman lazım. Bu bitkiyi soil medyada yetiştireceksin outdoor da toprağını karışım olarak hazırla yada sıvı veya katı sonradan verilebilecek gübreler tercih et. Outdoor auto tohumları pek öneriyorum. Çünkü güneşin ışık rengi gün dönümünden 25-30 gün sonra yeteri kadar sarıya yani bloom evresinde gereken ışık boyuna geliyor ve bundan sonra Eylül ekim ayına kadar azalarak devam ediyor. Bu süre photo bitkiler için daha uygun tabi yaz başında yada ilkbaharda ekimler için. Bu saatten sonra Ekim yapacaksan auto bitki mantıklı olabilir ama yine de şöyle bir durum var. Photo bitkiler veg 18-6 bloom 12-12 ışık vermen yeterli. Ama auto bitkiler 24-0 20-4 18-6 gibi periyodşarda ışık alır. 24 saat versen yok demez. Ama sen maks 10-12 saat ışık vereceksin bu bitkilere bu da verim kaybına sebep olur.

oturanboga35

Müptezel
Kanka sulama işi öyle olmaz. O cocopeat köklendirme ve filizlendirme dönemleri için uygun. Zaten bitki kökleri bu cocopeatı deler ve ulaşması gerekn toprağa ulaşır. Sulama kısmında damla sulama cannabis bitkileri için pek verimli bir sulama değil. Toprağın kuruduğunda sulama yapman lazım. Bu bitkiyi soil medyada yetiştireceksin outdoor da toprağını karışım olarak hazırla yada sıvı veya katı sonradan verilebilecek gübreler tercih et. Outdoor auto tohumları pek öneriyorum. Çünkü güneşin ışık rengi gün dönümünden 25-30 gün sonra yeteri kadar sarıya yani bloom evresinde gereken ışık boyuna geliyor ve bundan sonra Eylül ekim ayına kadar azalarak devam ediyor. Bu süre photo bitkiler için daha uygun tabi yaz başında yada ilkbaharda ekimler için. Bu saatten sonra Ekim yapacaksan auto bitki mantıklı olabilir ama yine de şöyle bir durum var. Photo bitkiler veg 18-6 bloom 12-12 ışık vermen yeterli. Ama auto bitkiler 24-0 20-4 18-6 gibi periyodşarda ışık alır. 24 saat versen yok demez. Ama sen maks 10-12 saat ışık vereceksin bu bitkilere bu da verim kaybına sebep olur.
@AwaKe4 reisin dediğine katılıyorum. Bende outdoor auto yapıyorum. İndoordaki gibi bir performans bekleme. Ama gün boyunca kesintisiz güneş alacaksa bence tatmin eder. IMG_20220706_134838_copy_835x1383.jpg

Tr@cyaLı

Ordinaryüs

Aklımda şöyle bi fikir var 5 adet Jack Herror Autoflower siparişi verdim bunları evde filizlendirip ortalama 1. Haftasında ormana ekmeyi düşünüyorum sizden de olur olmaz fikri almam lazım

şimdi belirlediğim bölgeyi güzelce kazıp oraya cocopeat toprak dolduracağım mekan güzel güneş gören bir yer tepelik ektikten sonra 5 L 2 pet şişeye ufak delik açıp bitkinin yanına bırakacağım böylece damla damla sulama yapacak o bölgeye de haftada 1 veya 2 defa gideceğim sulama ve pet şişeleri doldurmak için sizce bunun sonucunda nasıl bi sonuç alırım cevaplar için şimdiden teşekkürler
Harika fikir bence hemen başka :)

oturanboga35

Müptezel
Autdoor da feminized tohum uzun dönem iyi verim veriyor Auto da az verir hasadı diye tohumun açıklamasında yazıyor sponsorda
Knk sen dediğin de çok haklısın ama zamanı geçti. Temmuz sonu Ağustos başında gece gündüz esitleniyor bitkiler bloom evresine geçiyor. Yani bir aydan az veg dönemi geçirecek photoperiod autoflowerdan daha az verim verir o yüzden şuan auto daha mantıklı. Ama dediğim gibi gün boyunca kesintisiz güneş ışığı almalı. Benim diğer bitki tam alamadığı için güneş ışığını bu fotoğrafını attigimin yarısından küçük kaldı.

Bolca perlit öneririm hiç bir zararı yok outdoor’da hem suyu tutması açısından hemde toprağın hava alması için ne kadar çok perlit eklersen o kadar iyi olur perlitin hiç bir zararını görmedim bu güne kadar daha faydasını gördüm 1 hafta değil 10 günde bir gidersin sulamaya senin içinde rahatlık olur

Nikoox

Yeni üye
Bolca perlit öneririm hiç bir zararı yok outdoor’da hem suyu tutması açısından hemde toprağın hava alması için ne kadar çok perlit eklersen o kadar iyi olur perlitin hiç bir zararını görmedim bu güne kadar daha faydasını gördüm 1 hafta değil 10 günde bir gidersin sulamaya senin içinde rahatlık olur

tamamdır bolca perlit not defterine yazıldı

Nikoox

Yeni üye
Bu evreleri de gün gün burada paylaşmak istiyorum acaba hangi başlık altına konu açayım

ferhat3434

Yeni üye

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • C caaranasıl:
    ** ********* hahahaha* ******* *** ***
  • S Suyyss:
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahaha
    **** ** ***** **** ******** *** ****** ******* ****** ******* ** ***** ******
  • C caaranasıl:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** **
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ********* **
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ***** hahahaha ***** hahahaha
  • Bomberx Bomberx:
    ******* **** ****** ****** hahahaha* **
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ***** *** ***** ******** hahahaha** ****** ****** *******
  • Bomberx Bomberx:
    hahahaha ***** ****** ** ******
  • kawinnnz kawinnnz:
    ********* ***** *** ***** ******** hahahaha** ****** ****** ******* ***** ***** ***** ******* *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    kawinnnz kawinnnz: ***** ********* ******