Ph ölçer ve TDS ölçer önerileri

cemsid

Üye
Merhaba herkese,
Konuya dair bir başlık göremedim forumda(varsa da gözümden kaçmıştır, affola). Sizin kullandığınız ve üründen memnun kaldığınız ph ve tds (ppm) ölçerler nelerdir ?
Satın almış olduğunuz linkle beraber paylaşırsanız çok makbule geçer. Aynı ürünlerin başka satıcılarda sıkıntılı çıktığına şahit oldum.

a-420

Müptezel
Merhaba herkese,
Konuya dair bir başlık göremedim forumda(varsa da gözümden kaçmıştır, affola). Sizin kullandığınız ve üründen memnun kaldığınız ph ve tds (ppm) ölçerler nelerdir ?
Satın almış olduğunuz linkle beraber paylaşırsanız çok makbule geçer. Aynı ürünlerin başka satıcılarda sıkıntılı çıktığına şahit oldum.
n11.com'dan PH METRE ADWA AD12 Ph Ölçer ph ölçüm cihazı seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
TDS-3 Metre Su Kalite Ölçüm Cihazı PPM Ölçer Pil ve Kılıf Hediye 69,89 TL yerine 44,89 TL
Ikisinide kullaniyorum gayette memnunum kanka.

cemsid

Üye
Adwa 12 nin probunun sürekli solisyonun icinde mi tutmak gerekiyor ? Ben şuan satın alacağım ama daha sonra kullanmaya başlayacağım. Kalibrasyonunu falan kullanacağım zaman yapıp, kullanıp sonrasında da solisyonun içinde mi tutmaliyim ?

ayteach

Müptezel
Yeni baslayan ve butcesi kisitli birisi icin adwa marka aşırı profesyonel ve gereksiz pahalı bi urun. Sari dandik cihazlar da simdilik iş görür. Bana kalsa cok gereksiz suyu dinlendir ver gitsin bitkiye

sativasever

Müptezel
Bölge bölge değişir o. Benim yaşadığım bölgede şebeke suyu ph 8 civarı. Bırak çiçekleri kafamızda saç kalmadı o sularla yıkanmaktan. Ph düşürücü kullanmak gerekiyor. Ama temiz suyu olan bir bölgedeysen gerek olmayabilir. Bir kerelik ölç en azından bak ne verdiğine.

Aguş

Doktor
O kadar profesyonel ve pahalı bir ürün değil 70 liralık alıp 2 ayda bir yenisini alacağına 300 liraya Adwa alıyorsun 2-3 sene arkana bakmıyorsun
ayrıca sürekli kalibresi kaçtımı diye düşünmene gerek kalmıyor

Yeni baslayan ve butcesi kisitli birisi icin adwa marka aşırı profesyonel ve gereksiz pahalı bi urun. Sari dandik cihazlar da simdilik iş görür. Bana kalsa cok gereksiz suyu dinlendir ver gitsin bitkiye

superman66

Yeni üye
O kadar profesyonel ve pahalı bir ürün değil 70 liralık alıp 2 ayda bir yenisini alacağına 300 liraya Adwa alıyorsun 2-3 sene arkana bakmıyorsun
ayrıca sürekli kalibresi kaçtımı diye düşünmene gerek kalmıyor
sarıdan aldım zor oluyor fakat buda çok pahalı 745 tl . hem kolay ve güvenilir biraz da uygunu yok mu acaba birde su arıtma cihazı ne için

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Mamba70:
    * ******* dready ******** **** *** ** **** ***** **** ****** * ** ****** * ***** ********** dready ****** dready** ****** ** *****
  • Sleepless Sleepless:
    **** ***** dready* ***** ********* ***********
  • M Mamba70:
  • M Mamba70:
    * ******** ****** ********* ******** ****** ****** ** dready ******* ****
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • M Mamba70:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • M Mamba70:
  • Sleepless Sleepless:
  • M Mamba70:
    *** ******* *********** ******* ******* ******** dready*** *****
    +1
  • Sleepless Sleepless:
    *********** ***** ***** ***** *** **
  • Sleepless Sleepless:
    *** ****** ****** ***** ****** **
  • M Mamba70:
    dready**********
    +1
  • zero00 zero00:
  • M Mamba70:
  • zero00 zero00:
    * ** ***** *********** ******** ** ** ***** ***** *********** ***** ********** ******
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • M Mamba70:
  • zero00 zero00:
    zero00 zero00: ***** **** **** *** *******