Ph ve Ppm

• Konbuyu başlatan Üye silindi 12891
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 12891

Guest
Toprak pH, PPM

Esrar bitkileri, tüm yapraklı ürünler gibi besin maddelerini gövdelerinden taşır. Kökler topraktan besin ve su çeken gözenekli yapılardır. Su ve besinler daha sonra bitki tarafından fotosentez ile yemek üretmek için kullanılır. Bu yemekler, kenevir bitkisinin yapraklardan çiçeklere ve kannabinoidlere kadar tüm yapısal unsurlarını etkiler. İnsanlar gibi, bitkiler de her gün çok fazla beslenebilir. Aşırı beslenirlerse, bitki belirli bir elementten çok fazla zarar görebilir, kökler kilitlenir ve bitki yiyeceklerle çevrili halde durur.

PPM devreye girer burada. Bir bitkinin ömrü boyunca kenevir bitkilerinin farklı beslenme ihtiyaçları var. Gelişimin her aşaması için optimal bir PPM seviyesi vardır. PPM'yi ölçmek için bir TDS veya EC metre kullanılması, bitkilerinizin tam olarak doğru miktarda besin almasını sağlamanın kesin bir yoludur.

Örneğin, bitkinin geç gelişim aşamada olduğunu varsayalım. 800 civarında bir PPM olmalı. Ph 6.0 - 6.5 arasında olmalı. Mesela geç gelişimde 1500 civarında PPM ve 5.3 pH'ı elde ederseniz, bitki zehirlenmesinin sınırındasınız demektir besin kitlenmesi olur bitkinizde, PPM 2 sulamada bi saksının altından akan su kontrol edilmeli yüksek işe flush atılmalı.

İşte bir kenevir bitkisinin farklı aşamaları için önerilen PPM seviyelerinin bir listesi

Fide Aşaması: 100-300
Fide aşamasında besinler gerçekten gerekli değildir. Biraz Kök Suyu her zaman yardımcı olur.

Erken Gelişim Aşama: 400-700
Buna klonlar da dahildir. Azot bu aşamada anahtar besindir.

Geç Gelişim Aşama: 700-850
Bitkiler NPK gerektirir. bitkisel evrenin sonunda istediğiniz dengeli NPK'yı elde etmek için iyi bir yoldur.

Erken Çiçeklenme Aşaması: 850-1200
Kenevir bitkisi bu noktada gerilecektir. Fosfor ihtiyacı artmaya başlarken Azot ihtiyacı azalmaya başlar.

Orta Çiçeklenme Aşaması: 1200-1500
Bu, bir kenevir bitkisinin en fazla yiyeceğe ihtiyaç duyduğu aşamadır. Sömekleri şişirrmek için Fosfor ve Potasyum'u arttırırken orta Azot seviyelerini korumak.

Geç Çiçeklenme: 1000-500-0
Geç çiçeklenme PPM'de bir azalma ile başlar. Olgunlaşma haftası boyunca, PPM yaklaşık 500 olabilir. Son olarak PPM sıfıra düşürülür. Bitkiler, kimyasallardan temizlemek için sadece su ile beslenir. Bu tadı iyileştirir ve sertliği azaltır.

Ec- Ppm dönüşüm tablosu

kaynak;

Merhaba emeğine sağlık alttan çıkan ppm2 fazla olduğu zaman flush atılmalı demişşin. 400ppm olarak hazırladığımız gübreli suyu bitkiye verdiğimiz zamn altran ppm2 değeri kaç olursa fazla olur? 1200 ppm görüyorum alttan çıkan değeri. 

Ü

Üye silindi 12891

Guest
TheArtOfHaTReD' Alıntı:
Merhaba emeğine sağlık alttan çıkan ppm2 fazla olduğu zaman flush atılmalı demişşin. 400ppm olarak hazırladığımız gübreli suyu bitkiye verdiğimiz zamn altran ppm2 değeri kaç olursa fazla olur? 1200 ppm görüyorum alttan çıkan değeri. 
Kanka ph ve ppm sabit tutamazsın zaten birisini ayarlasan diğeri yanlış çıkar ph doğru olması lazım her zaman ppm de sapma olabilir ama bu yukarda yazdığım gibi 800ppm alman gerekiyorken 1500ppm aliyorsan flush atmalısın besin kitlenmesi yasar bitkin illa saksinin 3 katı su ile atmana gerek yok 10lt su ile sade sulama yap ppm tekrar kontrol et istediğin seviyeye düşerse daha fazla su verme, ara flushlarda ph kontrol edilerek su verilmeli.

Kanka merhaba senin bu yukarda vermiş olduğun ppm değerleri (geç gelişim dönemi 800-1200ppm) suyun topraga girmeden önce ölçmemiz gereken değerlermi yoksa toğrağın altından çıkan suyun değerlerimi?
Yani şöyle sorayım yeniden, ben gübre karışımını yaptığım zaman 400ppm, alttan çıkan ise 1200ppm. (geç gelişimdönemi 800-1200ppm)
Şu an senin verdiğin değerlerdemiyim?yani bir sorun varmı değerlerde? 
Bilgi sahibi olmadığım için anlayamamış olabilirim kusura bakma o yuzden biraz detaylı sordum knka rastgele. 

Medicalhaze

Yeni üye
Bu verilen dönemden döneme ppm ölçüleri ec = hanna .50 , eutech 0.64 , truncheon 0.70 bu ölçü birimlerinin hangisine göre ?

Grenn

Yeni üye
Bir bilgi hakkında yardım istiyorum gübre vermekle ilgili örneğin diyorum ki 5 çeşit gübre kullanıyorsam her gübrelemede bir ürün kullansam bu mantıklı mı yoksa bildiğimiz gibi hepsini miligramlarına göre karıştırıp mı kullanayım

Ü

Üye silindi 12891

Guest
Bir bilgi hakkında yardım istiyorum gübre vermekle ilgili örneğin diyorum ki 5 çeşit gübre kullanıyorsam her gübrelemede bir ürün kullansam bu mantıklı mı yoksa bildiğimiz gibi hepsini miligramlarına göre karıştırıp mı kullanayım

dediğin gibi olmaz kanka en basitinden bitkine gelişimde yeterince Nitrojen sağlamazsan çiçekte yapraklarda erken hastalık olur sorun yasarsın, 1 sulamanda ana besini ver diğer sulamanda yan besini. birde cal mag vereceğin zaman başka gübre karıştırma

Grenn

Yeni üye
Anladım yani karıştırmaya devam peki auto bitkiler için kaç çeşit gübre kullanmak lazım yani bu tamamen tercih meselesini yoksa bi standrtı varmı çeşitliliğin

Grenn

Yeni üye
dediğin gibi olmaz kanka en basitinden bitkine gelişimde yeterince Nitrojen sağlamazsan çiçekte yapraklarda erken hastalık olur sorun yasarsın, 1 sulamanda ana besini ver diğer sulamanda yan besini. birde cal mag vereceğin zaman başka gübre karıştırma
Peki dedigim gibi yani karıştırmadan verdiğimde mi nitrojen eksikliği ortaya çıkar

Grenn

Yeni üye
Bazı SORUNLAR yaşadım yanma sararma vs aslında bu forma kayıt olduktan sonra bunların bir çoğunun gübreden olmadığını anladım anlayana kadar da gübreden olduğunu düşünüyordum o yüzden gübre veriş şeklini değiştirmeyi düşündüm ama tabi sizleri bir sormak istedim

Grenn

Yeni üye
kanka sen her sulama 1 tane gübre kullanırım sadece diyorsan çıkar niye böyle bir şey yapmak istiyorsun
Bu arada her sulamada bir gübre değil örneğin beş adet gübre kullanıyorsan normalde bu beş adeti miligramlarına göre ayarlayıp bir gübreleme de veriyoruz hepsini ben bu beş adeti beş gübrelemede tek tek vereyim diyorm her gübre zamanı birini mesela Anlatabildim mi hocam ne demek istediğimi yorumunuz önemli benim için

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********